Yeni corsa euroncap'ten kirik not aldi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yenilenen Opel Corsa, Euroncap'ın gerçekleştirdiği en son güvenlik testlerinden dört yıldız alarak hayal kırıklığı yarattı. Opel'in önümüzdeki yıl Türkiye pazarına da sunmaya başlayacağı yeni nesil Corsa modeli, pazara sunulmaya başlanan bir çok yeni model ile birlikte Euroncap'ın güvenlik testlerine katıldı. Günümüzde bir çok modelin beş yıldız alarak ayrıldığı testlerden dört yıldız alarak hayal kırıklığı yaratan yeni Corsa, test edici kuruluşun güvenlik standartları zorlaşmış olsada 2006 yılında beş yıldıza ulaşan selefinin gerisinde kalmış oldu. Yeni Corsa,Euroncap sınavında, yetişkin korumada yüzde 79, çocuk korumada yüzde 77, yaya korumada yüzde 71 ve güvenlik destekleri bölümünde yüzde 56 oranında başarı gösterebildi. Önden ve yandan çarpma testlerinde yeterli veya iyi seviyelerinde koruma sağlayabilen Corsa, yandan direğe çarpma testinde, gögüs bölgesinde zayıf koruma sergileyerek puanlar kaybetti. Arkadan çarpmalarda, ön yolcularını boyunlarında oluşabilecek kamçı etkisine karşı ortalama seviyede koruyabilen Corsa, arka yolcularını ise bu etkiden korumakta zorlanarak zayıf not aldı.

ALINTIDIR.

http://youtu.be/cl8MjJnJZv8

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Ynt: Yeni corsa euroncap'ten kirik not aldi.

Hyundai bile 5 yıldız alırken Opel nasıl 4 te kalıyor anlamış değilim. Biz mi yanlış tercih yapıyoruz acaba?

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz editleyip yeniden teste sokar 5 yıldız alırlar :)

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence IIHS ile Euroncap çarpışmalarını kıyaslayıp yorum yapmak çok ama çok yanlış olur. Çünkü IIHS testleri çok daha zorlu oluyor. Arabaya daha zarar verici çarpma açıları, daha yüksek hızlar vs. Euroncap' in artık yetersiz olduğu konusunda zaten çok eleştiriler var.

Corsa eğer Euroncap' ten 4 yıldız aldıysa IIHS' de çok zor durumda kalır.

Opel gibi sağlamlığına güvenilen bir markanın Euroncap' ten 4 yıldız alması anlaşılır gibi değil gerçekten. Bir açıklaması olmalı.

efendisizefendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ben yeni modeli sevemedim. Sanki oyuncak gibi duruyor . Tam kız arabası olmuş bence ...

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Euroncapte son zamanlarda bazı değişimler oldu. Bundan sonra 5 yıldız bile almak çok zor. Mesela geçen hafta mini copper 4 yıldız aldı. O yüzden 4 yıldız bence corsa için iyi diye düşünüyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

IIHS ile EuroNCAP arasında daha önce uçurum vardı, eski şartlar altında EuroNCAP'ten 4 yıldız alan bir araba IIHS testinde büyük ihtimalle iyonize olur, nano ölçekte mikronlarına ayrışıp quantum fiziğine malzeme olacak atom altı parçacıklara dönüşürdü. (Veya ben biraz abartmış olabilirdim)  :)

Ama yeni NCAP ne olursa olsun vurma açıları yada sürat kriterleri değişmediyse 4 yıldız hala kötü bir sonucu işaret eder diye düşünüyorum. Ayrıca NCAP ve IIHS testlerinde yaya güvenliğini birde benimle denesinler. Benden seken arabaların son durumuna göre de yıldız alsın modeller. (Bunu abartmıyorum) (:)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

IIHS testleri Volvo gibi Volvo'yu bile perişan ederken diğerleri ne yapsın. şeytanın aklına gelmeyecek açıları hesaplayıp test ediyorlar.

Euro NCAP'tan  4 yıldız aldığını duyduktan sonra belki de Corsa'yı teste kabul bile etmezler :)