Yeni corsa euroncap'ten kirik not aldi.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni corsa euroncap'ten kirik not aldi.

Astra konusunda kafamdaki tek endişe bu yıldız olayı.  Güvenlik test sonucu yok 50-60 bin TL vererek aldığımız araçlarda.  Bu iyi değil general_Shame_on_you

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Astra konusunda kafamdaki tek endişe bu yıldız olayı.  Güvenlik test sonucu yok 50-60 bin TL vererek aldığımız araçlarda.  Bu iyi değil general_Shame_on_you

Ben birkaç kazasına şahit oldum. Bazıları ağırdı, hatta bir tanesi burada paylaşıldı.

ևarpma açısına ve kazanın durumuna göre araçların hasar değerlendirmesi değişir. Bazen X aracının Y aracı karşısında  akordiyon gibi katlanması o aracın daha iyi darbe emdiğini ve daha güvenilir olduğunu bile gösterebilir. ''BMW ile kafa kafa girdim, onun aracı parçalandı benim araçta hasar yok.'' gibi ifadeler kullanmaya alışkın çoğu kimse BMW sürücüsünün darbeyi doğru dürüst hissetmediğinden haberi bile yoktur mesela.

Tüm bunların bilincinde biri olarak ve gördüğüm kazaları bu şekilde değerlendirerek diyorum ki:

Astra'nın kaporta sağlamlığından ve darbe emme kalitesinden şüpheniz olmasın. ֖nce Allah'a sonra Astra'ya bu konuda güvenebilirsiniz. :)

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yeni Corsa Safety Assist denilen yeni kriterden dolayı 4 yıldızda kaldı.

5 yıdız alan Fabia ile karşılaştırın:

http://tr.euroncap.com/tr/results/skoda/fabia.aspx
http://tr.euroncap.com/tr/results/opel_vauxhall/corsa.aspx

Yardımcı sistemler (yorgunluk tespit, şerit izleme vs) en üst paketle dahi sunuluyorsa artı olarak işleniyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Ben birkaç kazasına şahit oldum. Bazıları ağırdı, hatta bir tanesi burada paylaşıldı.

ևarpma açısına ve kazanın durumuna göre araçların hasar değerlendirmesi değişir. Bazen X aracının Y aracı karşısında  akordiyon gibi katlanması o aracın daha iyi darbe emdiğini ve daha güvenilir olduğunu bile gösterebilir. ''BMW ile kafa kafa girdim, onun aracı parçalandı benim araçta hasar yok.'' gibi ifadeler kullanmaya alışkın çoğu kimse BMW sürücüsünün darbeyi doğru dürüst hissetmediğinden haberi bile yoktur mesela.

Tüm bunların bilincinde biri olarak ve gördüğüm kazaları bu şekilde değerlendirerek diyorum ki:

Astra'nın kaporta sağlamlığından ve darbe emme kalitesinden şüpheniz olmasın. ֖nce Allah'a sonra Astra'ya bu konuda güvenebilirsiniz. :)
Ben de astraya güvenmek istiyorum ama madem bu kadar güvenli neden testlerden adeta kaçıyor.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Ben de astraya güvenmek istiyorum ama madem bu kadar güvenli neden testlerden adeta kaçıyor.
Astra testten kaçıyormu ??? Astranın her modeli (f g h j) euroncap e girdi. Ayrıca j kasa yüksek bir puanla 5 yıldız aldı. Youtube a astra j euroncap yazarak testi izleyebilirsiniz.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyin0667 link' Alıntı:
Astra testten kaçıyormu ??? Astranın her modeli (f g h j) euroncap e girdi. Ayrıca j kasa yüksek bir puanla 5 yıldız aldı. Youtube a astra j euroncap yazarak testi izleyebilirsiniz.
Test videosu
http://youtu.be/IbeWbbvyf4g[flash=200,200][/flash]

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yardımcı sistemler yüzünden düşük puan alıyor araçlar genelde: Megane 3 yıldız aldı bu yeni sistemde. Ayrıca kıyas için verilen IIHS sollama testinde yeni kasa Jetta 520'den daha sağlam durdu. O yüzden o testlerdeki sonuçlarla Ncap karşılaştırması anlamsız kalıyor.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Polo ve fiesta hala Türkiyeye 2 hava yastığı ile geliyor. Fiestada güvenlik paketi ile diğer hava yasrıkları geliyor, ama poloda oda yok. Onun için corsanın yeni sistemde 4 yıldız alması bence çok büyük bir kayıp değil. Türkiyedeki poloları soksunlar bakalım teste kaç yıldız alacak, tabi teste kabul ederlerse.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Astra konusunda kafamdaki tek endişe bu yıldız olayı.  Güvenlik test sonucu yok 50-60 bin TL vererek aldığımız araçlarda.  Bu iyi değil general_Shame_on_you
Buyrun hocam.
Astra hakkındaki puanlar.
http://tr.euroncap.com/tr/results/opel/astra/2009/386.aspx
Bu da videosu.
http://tr.euroncap.com/tr/results/opel/astra/2009/386.aspx

NCAP ile IHHS nin arasındaki fark; NCAP de %50 oranında çarpıştırılırken, IHHS de %25 oranında çarpıştırılıyor. Doğal olarak IHHS testlerinde daha fazla hasar alıyor araç. Birisi avrupa kökenli bağımsız! Bir firma birisi Amerika kökenli bağımsız!  bir firma.