Yeni Astra ve Cruze

1,6 motorlu Yeni Astra mı, Chevrolet Cruze mu?

• Kullanılan toplam oy
    102

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruze önden kaslı görünümü benim hoşuma gidiyor fiyatına göre iyi araba

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar karşılaştırmanın doğru ya da yanlış olduğu ile ilgili bir diyeceğim yok. Sadece Opelim net üyerinin görüşleri benim için önemli hepinizin objektif olarak yorum yapacağınıza inanıyorum.
Sportifliğe gelince Cruze yeterince sportif duruyor hani sportif ekipman için ekstra para vermeye gerek yok bence. Birde full+full 40000TL bile olsa hala Astra'dan daha ucuza geliyor. Hatta 1 aylık LS'ler var 32-34bin arası ama taksitle almamız gerekiyor o kadar para yok. Cruze'a chip tuning yapılarak +15 HP güç artışı sağlanabiliyor deniyor. Sitede 109 HP'lik versiyon için yapılan işlemin grafiğini gördüm http://i41.tinypic.com/vwbnm.jpg Cruze şöyle 130 HP + LPG'li olsa. Tadından yenmez bence.

Hani böyle bir chip uygulaması ve sonra bir de motor garantisi sona ermeden Teleflex taktırdık mı süper olur da bu imkansız, garanti sona eriyor. Gerçi Teleflex motora 100000 km garantisi veriyor.
Taktıran da olmuş:
http://www.teleflexgfiturkiye.com/LPG-Montaj-Resimleri/154/

Bakalım Cruze'dan yana bir eğilimimiz var ve gitgide artıyor.

Son düzenleme:

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence astra,
arkadaşıma 1.4 , 140 hp enjoy plus aldık araçtan inemiyorum bir türlü bir aracı sürmek bu kadar mı keyif verir insana.
fiyatı verdiklerinin yanında pahalı değil.
her türlü astra..

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
cruze çok hoşuma gidiyor, sedanı astra dan yakışıklı görünüyor bana,
ama yakıt yüzünden bir arkadaşım sattı aracını,
listeden fazla yakıyor, 12,5-13 litre arası tüketiyor dedi...
yakıtı lpg takar dert etmem diyen için kesinlikle beyaz yada siyah cruze daha iyi olur bence....
bu arada sanırım yakıt konusu yazılımla düzelebiliyormuş,

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
cruze çok yakıyor diye biliyorum... astrayı tercih ederim...

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence astra,
arkadaşıma 1.4 , 140 hp enjoy plus aldık araçtan inemiyorum bir türlü bir aracı sürmek bu kadar mı keyif verir insana.
fiyatı verdiklerinin yanında pahalı değil.
her türlü astra..
:good:

astra j sahibiyım 1,6/115hp
ortalama yakıt 7,1 uzun yolda 6,5 i gördüm ve hız 120 altınada düşmedi kalitesi gerçekten çook iyi sen birde arabanın ilave donanımlarına bak
dirsek dayanağı-esp/tc-yokuş kalkış otomatik destekli-elektronik el freni-crise kontrol- vb. tabii 2 nci elini düşün birde oto showda aynı motorun 200.000 testi vardı araba bu gidişte daha 200.000 daha yapacağa benziyordu ama ne alırsan al karar senin hakkında hayırlısı olsun

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki aracın segmenti farklı. şöyle ki, ben alırsam astra, babam alırsa cruze :D

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j 115 hp ile cruze 1.6 113 hp aynı motor değilmi?

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gördüğüm cruze ecotec motor kullanıyordu. yani opelin motoru. kullanmadım ama içine bindim. gayet şık ve rahattı. dış tasarımıda çok güzel. beyaz bi cruze fena gitmez.

bence genç işi olursa astra ama yok yetişkin binek araç bakıyoresan tabiki cruze. 8-10 bin fark vermeye gerek yok.

Bu arada aradaki fark opelin pahalı oldugunu göstermesin. bence cruze ucuz. 30 seviyesinde astra segmentte kaç araç var ki?