Yeni Astra ve Cruze

1,6 motorlu Yeni Astra mı, Chevrolet Cruze mu?

• Kullanılan toplam oy
    102

Cörsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enistem full toyota corolla aldı valla ne astraya yanasabilir ne cruze okadar düz mantıkla araba yapmıslarki tabi bozulmaz diceksinizki küçük ayrıntılar cam açma dügmesine bile lamba koyma ihtiyacı duymamıs adamlar heres düz nebiliyim bana hiç eğlenceli bi araba gelmedi corolla bide vitesin önünde bi tuş var ms falan yazıo ne tusu anlamadık hala sport mu acaba:D

Olur mu ya :D Bilinmedik tuş bırakmayın.. ben duramazdım merakımdan.. :D

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle astra çünkü en yeni çıkan o örnek veriyorum 6-7 sene kullandıını düşün
6 7 sene sonra en kötü ihtimal 1 kasa geriye düşersin
diğerkiler arasında 2 3 sene olduğu için 2 kasa geriye düşmüş olursun ona göre de para ederler
bunların arasında kesinlikle astra :)

UuR__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra çok pahalı piyasaya bakarsak fiyatlarının 5.000 - 6.000 lira şişirilmiş oldugunu görürsünüz.

Ama cruze da gazetede yazan 33.000 liralık fiyata sahip değil malesef

binilebilicek güzel bir cruze 38.000 lira civarı ayrıca çamurlukları çok gneiş oldugundan opsiyonel olarak 17 jant şart:(

40.000 i buluyor :(

+1903 :)

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi yeni astra kullanıcısı olarak size bir sorum var performans ve tüketim dengesini yeterli buluyor musunuz? EVET BULUYORUM sonderece dengeli geliyor bana
Cruze için karar kullananların
arabayı ilk aldığımda banada baya yakıt tüketimi yüksek gelmişti fakat şimdi 11000 km ye geldim gerçekten yakıt ve performansı kasaya tam uygun bence
90-100 gidersen fabrika verisinin biraz üstünde yakarsın fakat 100 km de arabanın içinde anlamadığın için hep 120-130 km ile gidiyorsun oda biraz yakıtı farkettiriyor
geçen depo ile karışık 7,0 yaktı şimdidiki depo sürekli şehir içi kullanmak zorunda kaldım 8,1 yakıyor kararı siz verin

Yol bilgisayarındaki ortalama hızınız kaç gözüküyor?
(bende h kasa 115 lik manuel vites var, ort. hız: 23 km - ort.tüketim: 9.8 lt)

Son düzenleme:

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chevrolet ve opel aynı çatı altındaki GM firmasına ait.Geçtiğimiz senelerde opel yatay büyüme yaptı ve chevrolet ile saab ı sessiz sedasız satın aldı...Bir ara ortalıkta dolaşan opel firması kapanıyor meselesi de bu yüzden...Opel her zaman biniceye göre araç üreten bir firmadır...Kaç kişi gördüm ben adam opel essentia almış..Diyor bu araçta yan hava yastıkları yok falan...Abi sen bi opel astra yı öğren adam akıllı...Al bakalım cosmo + güvenlik paketi...Nyse konuya dönmek gerekirse astra cruze ile her yönden kıyaslanacak bir araç değildir...Çünkü astranın donanımı,motor seçeneği ve teknik donanımı cruze un neredeyse 2-3 katıdır...Elinizdeki paraya göre astra nın orta ya da düze donanımını satın alacaksanız eğer cruze yi tercih edin derim..Hem tasarımı hem de geliştirilebilir motoru bence size astranın vereceği keyif ve moralden fazlasını verecektir...İklim kontrollü klima,yağmur,park ve far sensörü,elektrikli perdeler,alarm,direksiyondan kumandalı müzik sistemi,sis farı,ESP,renkli bilgi ekranı gibi donanımlar için fazladan para ödemeniz gerekecek.Bu astra için de geçerli..Tasarımı güney koreli ve amerikalı mühendisler tarafından geliştirildiği için aracın önü ve arkası size honda civic i anımsatabilir.Ama bence asla rahatsız edici değil.Cruze nin iç kalitesi gayet yüksek.Motoru da TÜrkiye deki bilindik bir motor olan opellerdeki 1.6 115 hpli motorun 2 beygir sakinleştirilmiş hali...Bu yüzden bence motoru dışındaki özellikleri kıyaslayın derim.. :D Doğal olarak bu konuda opelcilerin motor isyanları chevroletçilerle ortak olacak.yani Avrupa’da bu motorun haricinde 1.8 litre benzinli, 2.0 litre dizel motor opsiyonları da bulunuyor.Ama yine bu motorlar Türkiye de yok..Belki isteğe bağlı getirtilebilir ama bilmiyorum...Eğer bütçeniz yeterliyse cruze nin abisi epica nın 2.0 dizel 150 hp li aracına da bir bakın derim...

Son düzenleme:

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yeni opel astra.Hem kalitesi bakımından hemde dış görünüş açısından.Araç alırken herzaman ikinci eli para edermi diye bakmak gerektiğini düşünüyorum.Oyum astraya.