yeni astra sedan cosmo ile ilgili sıkıntılarım.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 haftalık aracımda bir takım sıkıntılar mevcut. aslında normal birisi olsa bunları duymaz belki ama elimde olmadan aracı dinliyorum ve hata arıyorum. madde madde yazacağım madde madde cevap verirseniz çok memnun olurum.

1- kapıları kumandadan kitliyorum. sonra tekrardan kumanda dan açtığımda aracın sol arka tarafından değişik bir ses geliyor. sesi şöyle tarif ediyim  kilit açılınca gelen kilit sesini biliriz. ona ek olarak o sesle karışan bir ses. sanki kapılar kilidi normal olarak açıyor ama aracın başka bir kilit sistemi de varmış gibi ayrı bir ses daha geliyor. çözemedim. ancakbir iki kez kapatıp açtığımda olmuyor. ilk açtığımda oluyor. ama 5 dakika kilidi açmayayım sonrasında tekrardan açayım yine aynı ses geliyor.

2- yukarıda bahsettiğim ses gibi yine aynı taraftan gelen diğer bir seste bağaj kapağını kapatırken geliyor. kapağı kapatıyorum sanki sonrasında başka bir sistem bağajı kitliyormuşcasına 1. madde de belirttiğim sesin benzeri hatta aynısı geliyor. kilit sistemiyle ilgili bir ses ama çözemedim. ve bu ses kapıları kapattığımda da geliyor ancak ilk seferde yapıyor ikinci tekrarı en az 3.4 dakıka sonra yapıyor.

3-egzostan araç p konumunda rolantide çalışırken sitreme sesi, metal metale değme sesi geliyor. egzosu elle tuttuğumda ses kesiliyor.
4- yağmurlu havada düz yolda veya stabilize yolda giderken çamurluk içlerinden çok rahatsız edici ses geliyor. keçe vs yok mu bu çamurluk içlerinde bilmiyorum. gelen ses ufak çakıl taşlarının çamurluga değmesi gibi bir ses.

5- soğuk havalarda arka cam buğu çözücüden üsten 4 ya da 5 rezistansın çalışmaması. zaten aynadan arka camı görmek çok sıkıntılı. bir de 5 çizginin çalışmaması iyice sorun bence. geçen gün serevise sordum, izmire sorup garantiden değişim için onay almamız lazım dediler. vakit azlığından bir daha götüremedim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni astra sedan cosmo ile ilgili sıkıntılarım.

berfe link' Alıntı:
3 haftalık aracımda bir takım sıkıntılar mevcut. aslında normal birisi olsa bunları duymaz belki ama elimde olmadan aracı dinliyorum ve hata arıyorum. madde madde yazacağım madde madde cevap verirseniz çok memnun olurum.

1- kapıları kumandadan kitliyorum. sonra tekrardan kumanda dan açtığımda aracın sol arka tarafından değişik bir ses geliyor. sesi şöyle tarif ediyim  kilit açılınca gelen kilit sesini biliriz. ona ek olarak o sesle karışan bir ses. sanki kapılar kilidi normal olarak açıyor ama aracın başka bir kilit sistemi de varmış gibi ayrı bir ses daha geliyor. çözemedim. ancakbir iki kez kapatıp açtığımda olmuyor. ilk açtığımda oluyor. ama 5 dakika kilidi açmayayım sonrasında tekrardan açayım yine aynı ses geliyor.

2- yukarıda bahsettiğim ses gibi yine aynı taraftan gelen diğer bir seste bağaj kapağını kapatırken geliyor. kapağı kapatıyorum sanki sonrasında başka bir sistem bağajı kitliyormuşcasına 1. madde de belirttiğim sesin benzeri hatta aynısı geliyor. kilit sistemiyle ilgili bir ses ama çözemedim. ve bu ses kapıları kapattığımda da geliyor ancak ilk seferde yapıyor ikinci tekrarı en az 3.4 dakıka sonra yapıyor.

3-egzostan araç p konumunda rolantide çalışırken sitreme sesi, metal metale değme sesi geliyor. egzosu elle tuttuğumda ses kesiliyor.
4- yağmurlu havada düz yolda veya stabilize yolda giderken çamurluk içlerinden çok rahatsız edici ses geliyor. keçe vs yok mu bu çamurluk içlerinde bilmiyorum. gelen ses ufak çakıl taşlarının çamurluga değmesi gibi bir ses.

5- soğuk havalarda arka cam buğu çözücüden üsten 4 ya da 5 rezistansın çalışmaması. zaten aynadan arka camı görmek çok sıkıntılı. bir de 5 çizginin çalışmaması iyice sorun bence. geçen gün serevise sordum, izmire sorup garantiden değişim için onay almamız lazım dediler. vakit azlığından bir daha götüremedim.

Selam.

1. ve 2. maddelerin cevabı bir ihtimal kilide bastığınızda kapılara ilaveten depo kapağı ve bagajında kilitlenmesi olabilir, bende sağ taraftaki depo kapağından klitlenme sesi geliyor.

3. madde için egzostun krom kısmına yakından bakın, motordan gelen boruyla krom içiçedir ve aralarında yoldan seken taşlar grip dediğiniz titreşim seslerini yapabilmektedir, sebebi bu değilse serviste lifte kaldırarak sorun çözülecektir.

4. maddedeki sese neden olan ince kum taneleri mi yoksa çakıl taşları mı? Taşların biraz bile iri olması değil davlumbazdan kaportadan bile ses getirebilir, dediğiniz taşın ebatları çok küçükse davlumbazlarınızda yalıtım malzemesi yoktur.

Bizde Corsa da var, Corsa yla çamurdan geçerken duyduğum sesleri Astra kabine yansıtmıyor misal çünkü Corsa da yalıtım malzemesi yok.

5. maddedeki sorunun nedeni üstteki birkaç sıra çizginin radyo anteni olarak kullanılması olabilir ama bu konudan tam emin değilim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5teki sorunun çözümü yok.üretim hatası.opel kabul etmiyor.forumda cam değiştiren biri vardı sıkıntısı çözülmedi hala çalışmıyor.en son o 5 sıra antene bağlı dediler geçiştirdiler.ya dava açıp bilirkişi tutturacaksınız ya da bu şekilde opel bu sorunu çözene kadar kullanacaksınız

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1 ve 2 yi farketmedim ben, bende böyle bir durum yok sanıyorum veya da farketmedim hiç arabamı çok dinlemem :). Tolga Bey'in bahsettiği durum olabilir.
4. madde benim aracımda da mevcut, yazın yıllık bakıma götürdüğümde çözüm getirtmeyi düşünüyorum çok elzem bir durum olmadığı için.
5. aracım HB oldugu için yorum yapamayacağım.

5. madde dışında çok önemli problemler değil bunlar bence, çok takmayın kafanıza bir servise yolunuz düştüğünde giderirler diye düşünüyorum...