yeni astra sedan çocuk kilidi hakkında. ciddi sorun.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. geçen hafta şehir dışındaydım. eşimin küçük yeğeni var arka koltukta babasının kucağındaydı. ön kapıdaki çocuk kilidi düğmesi var cocuk oldugu için onu aktif ettim. arka camlar açılmıyordu ancak kapı açma kolunu içerden çektiğinde o kapının kilidi açılıyor ikinci  cekmesinde ise kapı açılıyor. o çocuk kilidi düğmesi kapı açma kolunu çektiğimizde açılmamasını sağlamıyor mu?
eski aracım vectra c idi. arac hareket ettiğinde kapılar kitleniyor ve içerden açmaya calışsanız dahi açılmıyordu. ancak bu aracımda arac hareket ettiğinde kapılar kitleniyor ama kolu çektiğinizde ilkinde kilir açılıyor ıkıncısınde kapı açılıyor. konu hakkında bilgi verir misiniz sizlerin aracında da böyle mi?

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni astra sedan çocuk kilidi hakkında. ciddi sorun.

bildiğim kadarıyla daha doğrusu bizim hb lerde kapıları açınca içeride anahtarla kilitlenebilecek bir kilit var onu kullanabilirsin benim çocuğun koltuğunun olduğu kapıyı ben tamamen kilitledim ama senin yönteminle kapı açılmaya çalışıldığında ikinci denemede açılıyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Cam düğmelerinin oradaki düğme cam kilidi düğmesidir. Yalnızca camları kilitler. Kapinin içeriden açılmamasını istiyorsanız sn. Batigol1907'nin tarif ettiği şekilde kapının yan kısmındaki kilit makenizmasını kullanmanız gerek. Tabii bu aynı zamanda unutulduğunda arkada mahsur kalan yolcular demek. Bknz: Benim küçük çocuğu olan kuzenin arabasinin arkasında kapalı kalmam, sen bana ne demeye çalışıyorsun demem. (:)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sürücü tarafından kumanda edilebilen çocuk kilidi Fluence'in yüksek donanımlılarında var bir de galiba Focusta görmüştüm. Bizim araçlarda 1980 model sistem yani arka kapının iç tarafındaki mandal ile çocuk kilidi aktif/pasif yapılıyor.

hüso1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malesef opel herşeyi düşünmüş bir bu çocuk kilidi sorununu çözememiş eski arabam 2005 model meganda bile sol kapıdaki cocuk kilidi dügmesine bastıgımda arka camlar ve kapıları içeriden açamıyordum yani herşey şöförün kontrolü altında idi bende yeni sedan sahibiyim ve ve malesef buda opelin -eksi,si

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vay be konuyu okuyunca denedim aynen dediğiniz gibi. Orta konsolda olan merkezi kilit butonuna bastığım zaman otomatik bütün kapılar kilitleniyor zannediyordum.

Kapıların iç tarafında kilitleme işlemini yapan herhangi bir düzenek veya kol yok, ya da ben fark edemedim.

Şimdi Yeni Astra Sedan'da çocuk kilidi yok mu? Ne yapacaz ufaklığın kapıyı açamaması için?

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dostum kaplardaki çocuk kilidi artık en dandik arabalarda bile var merak etme seninkinde de vardır iyi bak her kapının kenarında var kapıları açtığın zaman görürsün arabanın anahtarının gireceği bir delik var ufak oradan kilitliyorsun.kilitleyince sadece dışarıdan acabiliyorsun

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TeQuiLaS link' Alıntı:
Vay be konuyu okuyunca denedim aynen dediğiniz gibi. Orta konsolda olan merkezi kilit butonuna bastığım zaman otomatik bütün kapılar kilitleniyor zannediyordum.

Kapıların iç tarafında kilitleme işlemini yapan herhangi bir düzenek veya kol yok, ya da ben fark edemedim.

Şimdi Yeni Astra Sedan'da çocuk kilidi yok mu? Ne yapacaz ufaklığın kapıyı açamaması için?

Kapıyı açın kapının iç tarafnda gömme bir yuvarlak kilit var onu kontakt anahtarını tornavida gibi kullanarak çevirin kapı kolu içeriden devredışı kalır.

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ön airbag iptali gibi kapının iç kısmından yapılıyormuş demek.

Teşekkür ederim arkadaşlar..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TeQuiLaS link' Alıntı:
Ön airbag iptali gibi kapının iç kısmından yapılıyormuş demek.

Teşekkür ederim arkadaşlar..

ama kapının üzerinde.