Yeni astra sedan aracınızdaki bu sorunu biliyormuydunuz?

hüso1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni astra sedan aracınızdaki bu sorunu biliyormuydunuz?

benim sedanımda da yok böyle bi sorunla karşılaşmadım..

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bugün servise gittim. İstanbul Opel Ataköy servisine. Bu Arka camla ilgili şikayetim için gittim. Gerçekten ilgi alakadan memnunum. Özellikle arka cama buğu yaptırdık ve çözmesi için bekledik. Yine üst 5 sırada çözülmedi daha sonra birlikte inceledik. Üst 5 sıra sadece çizgi olarak çekilmiş. Hiçbir yerle bir bağlantısı yok. Bu soruna servis çalışanları da şaşırdı. Opel Türkiye'ye şikayetim servis tarafından da bildirildi. Şimdi Şikayetvar.com'da bende şikayetimi bildirdim. http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1690058/ adresinden ulaşabilirsiniz. (Hatta bu sayfada arkadaşın çekmiş olduğu fotoğrafı da kullandım. Şikayetimi desteklemesi amacıyla görüntüyü kullandım.)

Diğer Astra Sedan'larada baktım onlarda da aynı şekilde bir bağlantı yoktu. Arka cam rezistansı tam olarak çalışıyor diyen arkadaşlardan ricam Arka Camın iç kısmının sağ ve sol kısımlarının fotoğrafını çekip gönderebilirler mi? Veya İstanbul Avrupa Yakasında oturanlar varsa bir gün görüşelim ve kontrol edeyim. Eğer belirli bir üretimde sıkıntı varsa bunu çözmek için gerekli baskıları yapacağım.

Aynı zamanda 2. vitese geçerken motor soğukken hafif bir zorlanma vardı. Bunun için Vitesin iç kısmına ve motorun bir bölümüne WD-40 uygulaması yapıldı. Motor soğuduğunda tekrar vites geçişlerini kontrol edeceğim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba hocam.benim aracımda sıkıntı yok.telefonda flaş yok.fotografları gündüz çekmem lazım.çekince paylaşırım.yani belki sıkıntı vardır ama benim memleket sıcak bir yer oldugu için(şu an 21 derece) bende bu sıkıntı görünmüyordur.ama sizin için fotograf çekeceğim

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kürsad link' Alıntı:
Arkadaşlar bugün servise gittim. İstanbul Opel Ataköy servisine. Bu Arka camla ilgili şikayetim için gittim. Gerçekten ilgi alakadan memnunum. ֖zellikle arka cama buğu yaptırdık ve çözmesi için bekledik. Yine üst 5 sırada çözülmedi daha sonra birlikte inceledik. ֜st 5 sıra sadece çizgi olarak çekilmiş. Hiçbir yerle bir bağlantısı yok. Bu soruna servis çalışanları da şaşırdı. Opel Türkiye'ye şikayetim servis tarafından da bildirildi. şimdi şikayetvar.com'da bende şikayetimi bildirdim. http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1690058/ adresinden ulaşabilirsiniz. (Hatta bu sayfada arkadaşın çekmiş olduğu fotoğrafı da kullandım. şikayetimi desteklemesi amacıyla görüntüyü kullandım.)

Diğer Astra Sedan'larada baktım onlarda da aynı şekilde bir bağlantı yoktu. Arka cam rezistansı tam olarak çalışıyor diyen arkadaşlardan ricam Arka Camın iç kısmının sağ ve sol kısımlarının fotoğrafını çekip gönderebilirler mi? Veya İstanbul Avrupa Yakasında oturanlar varsa bir gün görüşelim ve kontrol edeyim. Eğer belirli bir üretimde sıkıntı varsa bunu çözmek için gerekli baskıları yapacağım.

Aynı zamanda 2. vitese geçerken motor soğukken hafif bir zorlanma vardı. Bunun için Vitesin iç kısmına ve motorun bir bölümüne WD-40 uygulaması yapıldı. Motor soğuduğunda tekrar vites geçişlerini kontrol edeceğim.

geçmiş olsun, sevineyim mi üzüleyim mi anlamadım. tek sorun bende değilmiş.  bence tüm sedanlarda sorun var ama arkadaşlar ısrarla bizde yok diyince anlamıyorum. 2.vitese geçişte hafif bir zorlanma bende de var da servis normal olduğunu söylüyor. geçişleriniz düzeldi mi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farukozkaplan link' Alıntı:
geçmiş olsun, sevineyim mi üzüleyim mi anlamadım. tek sorun bende değilmiş.  bence tüm sedanlarda sorun var ama arkadaşlar ısrarla bizde yok diyince anlamıyorum. 2.vitese geçişte hafif bir zorlanma bende de var da servis normal olduğunu söylüyor. geçişleriniz düzeldi mi
ben servise götürdüm vitese ayar verdiler sorunum büyük ölçüde düzeldi.size tavsiyem 2. vitese atarken sol tarafa güç uygulamayın.sadece aşagı çekin.o zaman takılma olmayacaktır göreceksiniz

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farukozkaplan link' Alıntı:

Motor soğukken yaşadığım bir sıkıntı olduğu için bu sabahı bekledim. Yine 2. vites geçişinde sıkıntı var. Diğer viteslere geçişler öncesine göre daha yumuşak oldu ancak 2. viteste bariz bir takılma var. Vites geçmiyor değil ama hafiften şanzıman bir tepki veriyor  ;D

@sallierim hocam, nasıl bir ayar yaptırdınız?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kürsad link' Alıntı:
Motor soğukken yaşadığım bir sıkıntı olduğu için bu sabahı bekledim. Yine 2. vites geçişinde sıkıntı var. Diğer viteslere geçişler öncesine göre daha yumuşak oldu ancak 2. viteste bariz bir takılma var. Vites geçmiyor değil ama hafiften şanzıman bir tepki veriyor  ;D

@sallierim hocam, nasıl bir ayar yaptırdınız?
hocam götürdüm servise arabayı bıraktım.soğukken bakımlması gerekiyor çünkü.ertesi gün sabah servise gittim 2 usta test sürüşüne çıkıyordu.hemen atladım ben de arabaya.birlikye çıktık.ilk usta mis gibi bişe yok dedi delirdim.dedim işim gücüm yok sabahın köründe gelmişim  bişe yok mu diyon.nese indi arabadan sen sür dedi geçti arkaya ben direksiyona.ben sürdüm hala 2. viteste takılma vardı.hala diyor sen abartıyon.nese yanımdaki diğer ustaya dedim sen bak.adam 2 ye bir attı HOOP takılma var dedi.bariz dedi.ben hallederim dedi.arabayı içeri aldı.vitesi söktü 40 dk sonra aracı teslim etti.vitesler artık daha iyi geçiyor.sorun %70 oranında çözüldü.ama şunu söyleyim ben 10 günde 3 kez götürdüm arabayı 3.sünde anca çözdüler.opel ustaları baştan savmayı seviyor.işin peşini bırakmayın.eğer çözemezlerse şasi nonuzu Almanya fabrikasına göndertin.sıkıntınızı yazsınlar raporlasınlar.

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
hocam götürdüm servise arabayı bıraktım.soğukken bakımlması gerekiyor çünkü.ertesi gün sabah servise gittim 2 usta test sürüşüne çıkıyordu.hemen atladım ben de arabaya.birlikye çıktık.ilk usta mis gibi bişe yok dedi delirdim.dedim işim gücüm yok sabahın köründe gelmişim  bişe yok mu diyon.nese indi arabadan sen sür dedi geçti arkaya ben direksiyona.ben sürdüm hala 2. viteste takılma vardı.hala diyor sen abartıyon.nese yanımdaki diğer ustaya dedim sen bak.adam 2 ye bir attı HOOP takılma var dedi.bariz dedi.ben hallederim dedi.arabayı içeri aldı.vitesi söktü 40 dk sonra aracı teslim etti.vitesler artık daha iyi geçiyor.sorun %70 oranında çözüldü.ama şunu söyleyim ben 10 günde 3 kez götürdüm arabayı 3.sünde anca çözdüler.opel ustaları baştan savmayı seviyor.işin peşini bırakmayın.eğer çözemezlerse şasi nonuzu Almanya fabrikasına göndertin.sıkıntınızı yazsınlar raporlasınlar.

Ben usta konusunda biraz şanslıyım. Direk sıkıntıyı fark etti. Ancak WD-40'ı sıktı eğer devam ederse yine gel dedi. Ben sadece çözüm yöntemini merak ediyorum. Deneme yanılma tahtası olmasını istemiyorum. Birde babamla sıkıntı yaşıyoruz. Astra onun aracı olduğu için ben aracımın sökülüp takılmasını istemiyorum diyor. Haklı oluyor kendsi bende istemem ama bu sıkıntı ileride daha büyük problemlere yol açacağını düşünüyorum. ևünkü her 2. vitese geçişte sürtünme artıyor. Bu da yıpranmalara sebep olacak. Ustanıza nasıl bir ayarlama yaptığını sorarsanız sevinirim. ֖nümüzdeki hafta içi yeniden servise gitmeyi düşünüyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kürsad link' Alıntı:
Ben usta konusunda biraz şanslıyım. Direk sıkıntıyı fark etti. Ancak WD-40'ı sıktı eğer devam ederse yine gel dedi. Ben sadece çözüm yöntemini merak ediyorum. Deneme yanılma tahtası olmasını istemiyorum. Birde babamla sıkıntı yaşıyoruz. Astra onun aracı olduğu için ben aracımın sökülüp takılmasını istemiyorum diyor. Haklı oluyor kendsi bende istemem ama bu sıkıntı ileride daha büyük problemlere yol açacağını düşünüyorum. Çünkü her 2. vitese geçişte sürtünme artıyor. Bu da yıpranmalara sebep olacak. Ustanıza nasıl bir ayarlama yaptığını sorarsanız sevinirim. Önümüzdeki hafta içi yeniden servise gitmeyi düşünüyorum.
Adana Onatça Opel Fatih usta yapmıştı eğer servisinize soylerseniz onunla iletişime geçer.ben de arabayı babamla ortak kullanıyorum.o da istemiyordu sökülüp oynanmasını.ama bu ilerde baskı balata sıkıntısına bile yol açabilir diye ikna ettim yaptırdım.ama hala takılma var.sanırım bu astraların genel sorunu.zamanla orası daha az takılır yıpranarak.yapacak bişe yok diye düşünüyorum malesef

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu 2. vites olayı bende de var ama servise götürdüğümde normal diyip çözüm bulamayacaklarını bildiğim için uğraşmıyorum.

Arka cam rezistansı olayına hiç kafa yormayın, hiç bir araçta üst 5 sıra çalışmıyor bana göre. ևalıştığını söyleyen arkadaşlar soğuk havada arka camın buzlanmasını veya kar yağmasını bekleyip acı gerçekle yüzleşebilirler  general_hehe