Yeni Astra - Aracım Çok Kilo Aldı .. Diet Zamanı ...

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra - Aracım Çok Kilo Aldı .. Diet Zamanı ...

sizin verileriniz gerçekten çok aşırı fazla... ben artık bu arabayı kullanmayı öğrendim:) istanbul trafiğinde dahi 7,5 ortalama ile gezebiliyorum...

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen hafta tatil sırasında 1500 km yol yaptım 1.4 turboyla.  klima sürekli 20 derecede çalışırken ortalama tüketim 7,6 oldu. bu 1500km nin yaklaşık 200 km si bodrum ve antalyada şehir içi kullanım. ben de açıkçası tüketimin bir miktar arttığını düşünüyorum. araç 12500 de şuan. bakımdan sonra ne olur görücez. 

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

oooo o bişeymi sıcaklar bastırdı bastıralı kuşadası şehir içi benim araç 17lt ortalama gösteriyor mübarekte sanki yıldız motor var  011zaa

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

SahteSahne link' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlarım ..  ;) Daha öncedende bildiğiniz üzere 1.4 Turbo Astra Sport'um var .. Beni ilginç sorunlarımla belki hatırlarsınız ..

şimdi bu konuda bilgisi , tecrübesi olan arkadaşlarım durumun ne kadar normal ne kadar anormal olduğunu bana söylerlerse çok memnun olurum.. Bu şartlarda bu kadar yakması normalmidir , yoksa aracımı servise bir göstereyim mi ne dersiniz .. Aynı motor seçeneğini kullanan arkadaşlarımızdanda cevap bekliyorum ..

100km'de 14 lt yakması lazım ki, o zaman 54/14 =3,857  ........  3.857x100km=385 km olsun... inanılmaz korkunç bir rakam.. hemen serviseeeee derim...

salih3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şaşiriyorum 7.5litre 8 litre duyunca ne kadar sakın kullanırsam kullanım 11 12 klıma kapalı açıkken  14 15 lerde

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salih bey ben genelde bi kere hızlanıp 110-130 arası hızı sabitleyip gidiyorum. sadece arada bir kırmızı ışıkta sinir bozucu tiplere karşı anlık geçici patlamalar oluyor o kadar!! bi de benzin tasarrufu çipi var beynimde :) 7'li hatta 6'lı değerler hayal değil .

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu şehiriçi olayı çok değişken hakikaten. Az once trafik rahat halde -kendimi zor tutarak-  011zaa sakin sakin 22 km. yol yaptım, ortalama 6.1 lt greatt Normalde 10 lt civarında gezdigimi düşünürsek sakin trafik + sakin kullanım = % 40 tasarruf  demek

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar araçlarınız kaç Km de bilmiyorum ama benim araç şuanda 20.000 KM de ve 15.000 KM ye kadar nerdeyse 14-15 ortalama yakıyordum. Aracım bakımdan sonra yakıtta oldukça bir düşüş yaşadım şuan 8,9 litre istanbul içi Klima full açık ve aracım Otomatik. bu durumda aracın ilk bakımı gelene kadar sabretmeniz en mantıklısı aracı az yasın diye düşük devirlende kullanmak bence mantıksız en azından ilk bakıma kadar (aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyoranız) bence 3000 devirin altında kullanmayın ki araç rodaj dönemini tamamlasın.

Saygılar Sevgiler.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar 1.6 t manuel aldım... ortalamam 8,5-9,3 arası değişiyor normal kullanımda ve çok sıkışık trafikte...

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tüketim değeri süper , ama bizim otomatik ile bu değerleri yakalamamız şehir içinde zor :)