Yeni astra 1.4 otom vites yakıt tüketimi

meteor79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni astra 1.4 otom vites yakıt tüketimi

Arkadaslar merhaba,
Ben gecen ay Sifir benzinli otomatik arac icin Opel Astra sedan 1.4 turbo active select ile honda civic arasinda kalmistim.
İki aracla da cesitli bayilerde bol bol test gerceklestirdim.bir opel bayisinde sedan active select yoktu.makyajsiz hb kullandim.makyajla birlikte sanzimanda iyilestirme oldugunu dusunuyorum.gecisler sedanda daha hizliydi. Makyajsizda guc kaybi ve zaman kaybi daha fazla hissettim.
Yalniz kafama takilan konu eger boyle bir iyilestirme varsa bu nasil lanse edilmez.bayiler nasil bihaber olur.
Gercekten cok tuhaf.
Merak edenler olursa her ne kadar astra surus dinamikleri acisinda beni daha cok etkilesede civic tercih ettim.bu tercihte lpg uyumu nispeten daha sarsintisiz sorunsuz motor sanziman uyumu ve model yilinin 2013 olmasina ragmen bir miktar fiyat avantaji etkiiledi.
Ama ne yalan soyleyeyim Astra da aklimin bir kosesinde kaldi:)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

meteor79 link' Alıntı:
Arkadaslar merhaba,
Ben gecen ay Sifir benzinli otomatik arac icin Opel Astra sedan 1.4 turbo active select ile honda civic arasinda kalmistim.
İki aracla da cesitli bayilerde bol bol test gerceklestirdim.bir opel bayisinde sedan active select yoktu.makyajsiz hb kullandim.makyajla birlikte sanzimanda iyilestirme oldugunu dusunuyorum.gecisler sedanda daha hizliydi. Makyajsizda guc kaybi ve zaman kaybi daha fazla hissettim.
Yalniz kafama takilan konu eger boyle bir iyilestirme varsa bu nasil lanse edilmez.bayiler nasil bihaber olur.
Gercekten cok tuhaf.
Merak edenler olursa her ne kadar astra surus dinamikleri acisinda beni daha cok etkilesede civic tercih ettim.bu tercihte lpg uyumu nispeten daha sarsintisiz sorunsuz motor sanziman uyumu ve model yilinin 2013 olmasina ragmen bir miktar fiyat avantaji etkiiledi.
Ama ne yalan soyleyeyim Astra da aklimin bir kosesinde kaldi:)
civicle astra arasında ben de çok gidip geldim.ama gerçekten kasası astraya göre çok başarısız diye astra sedan aldım.geçen AVM de civicle yanyana koydum arabayı.arabam astra sedan diye demiyorum astra civicin yanında D sınıfı bir araç gibi kaldı desem yeridir.civicin motor ve malzeme kalitesi gerçekten güzel.ama aynı şeyi kasa konusunda söyleyemiyorum.bu nedenle civicten vazgeçtim :)

meteor79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
civicle astra arasında ben de çok gidip geldim.ama gerçekten kasası astraya göre çok başarısız diye astra sedan aldım.geçen AVM de civicle yanyana koydum arabayı.arabam astra sedan diye demiyorum astra civicin yanında D sınıfı bir araç gibi kaldı desem yeridir.civicin motor ve malzeme kalitesi gerçekten güzel.ama aynı şeyi kasa konusunda söyleyemiyorum.bu nedenle civicten vazgeçtim :)
Ben de Astra ile Civic arasında kalınca DH forumda eski konuları araştırdım.Sizin açtığınız konu da karşıma çıktı.En başta Civic olmadı diye bayağı bir üzüldüğünüzü yazmışsınız ama neyseki şimdi Astrayı benimsemişsiniz.Zaten öyle olması gerekiyor.Günümüzde araçlar birbirine çok yakın,seçenek çok,bir disiplinde biri üstün,diğerinde öteki. o yüzden satın aldıktan sonra geride kalanları unutmak gerekiyor.
Bu arada ben de 2013 Civic Otm daha 1 aylık 1780km iken BRC Honda kit taktırdım.Garantim yanmadı sadece 6 yıldan 3 yıla düştü.Eğer Astra 1,4 Turbo otm alsaydım gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptıramıcaktım, kafamda daima soru işaretleri olacaktı.Ama Astra alsa idim de daha atik turbo motora, daha iyi sürüş dinamiklerine sahip olacaktım.Üstelik Astrayı bu forum sayesinde bu kadar kronik sorununu okumama rağmen son ana kadar hep radarımda tuttum.Bu da Astranın ne kadar kuvvetli bir cazibesi olduğunu gösteriyor.

evrent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracı 29 martta sıfır aldım. makyajlı kasa 1.4 140hp AS sport

ilk tam depo dolumunda yaptığım km 470 civarı birşeydi ki ışık yanmadan yakıt aldım. ortalama yakıt 10.6 civarındaydı.
1000 km doldurmadığım için araca henüz yüklenmedim sadece 1 sefer e-5 de abanmadan 183'e kadar çıktım. vites 6 da devir 3300 civarındaydı.
sonra deneme amaçlı 100TL lik yakıt aldım tam yarım depoya geldi. bunu da bitirince yeni değeri de paylaşırım. aracı sadece hafta sonu kullandığım için çok yol yapamadım. zaten bu sürenin 1 haftasında insan kılığındaki bir yaratığın çamurluğa tekme atması sonucu araç serviste kaporta-boya işlemindeydi  madd

şu ana kadar baktığım kadarı ile yakıt tüketimi diğer araçlarımıza göre biraz fazla ama verdiği keyif buna değiyor. ben çok yol yapmadığım için de beni rahatsız etmiyor ama tabii ki bunu düşürebilme şekli şemali varsa kullanım şekline bağlı olarak elbetteki bilmek öğrenmek isterim  okkk ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Makyajsiz kasayi kullanmadim ama makyajlida iyilesme falan oldugunu sanmiyorum,  AS rampaya gelince vites dusurmesi gerektigini 5 sn sonra anliyor, arkadaslar arasinda alay konusu oldu, aracim 1000 km'de, ortalamam 10'un uzerinde

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

meteor79 link' Alıntı:
Ben de Astra ile Civic arasında kalınca DH forumda eski konuları araştırdım.Sizin açtığınız konu da karşıma çıktı.En başta Civic olmadı diye bayağı bir üzüldüğünüzü yazmışsınız ama neyseki şimdi Astrayı benimsemişsiniz.Zaten öyle olması gerekiyor.Günümüzde araçlar birbirine çok yakın,seçenek çok,bir disiplinde biri üstün,diğerinde öteki. o yüzden satın aldıktan sonra geride kalanları unutmak gerekiyor.
Bu arada ben de 2013 Civic Otm daha 1 aylık 1780km iken BRC Honda kit taktırdım.Garantim yanmadı sadece 6 yıldan 3 yıla düştü.Eğer Astra 1,4 Turbo otm alsaydım gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptıramıcaktım, kafamda daima soru işaretleri olacaktı.Ama Astra alsa idim de daha atik turbo motora, daha iyi sürüş dinamiklerine sahip olacaktım.Üstelik Astrayı bu forum sayesinde bu kadar kronik sorununu okumama rağmen son ana kadar hep radarımda tuttum.Bu da Astranın ne kadar kuvvetli bir cazibesi olduğunu gösteriyor.
evet civic olmadı diye ilk zamanlar çok üzülmüştüm.hala bir civicim olsun isterim.ama bu kasasıyla değil :).eğer eskisi gibi güzel bir kasa yaparsa kaliteli motoru ve kaliteli vitesi için civici almak isterim.civicin lpgde garanti yakmaması da gerçekten çok güzel.özellikle 6 yıl garanti vermeleri adamların motorlarına ne denli güvendiğinin kanıtıdır.opel de keşke motorlarına güvenip bu kadar uzun garanti verebilseydi.güle güle kullanın aracınızı kasanın tipi güzel olmasa da motoru 10 numara :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
Makyajsiz kasayi kullanmadim ama makyajlida iyilesme falan oldugunu sanmiyorum,  AS rampaya gelince vites dusurmesi gerektigini 5 sn sonra anliyor, arkadaslar arasinda alay konusu oldu, aracim 1000 km'de, ortalamam 10'un uzerinde

Bundan kastınız tam olarak nedir bilemiyorum ama bu bir sorun değil. Vites küçültme tork yetersiz kaldığı an gerçekleşiyor. Her rampada vites küçültecek diye bir durum yok.

B.U.R.A.K

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Mart ayında 1.4 140hp turbo otomatik sedan Astra aldım. Aracım şuanda 2500 km de. ortalama yakıt 8.7 gösteriyor. Uzun yol tecrübemi ise yeni gerçekleştirdim. ve baya mutlu oldum. 240 TL benzin aldım ve 830 km yol gittim. Ortalama araç hızım da 100 km idi. Yolda inişler çıkışlar ve düzlükler vardı. Yani her tür yolda sürüş yaptım denebilir. Yakışı 0,2892  TL.'ye geldi... 

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ARKADAŞLAR BENDE 1.6 ACT. SELECT VAR ARABA ŞU AN 970 KM DE SİZİN YAKITLARA GÖRE BİRAZ DAHA FAZLA BENİMKİ ARACIN DEPOSUNU FULLEDİĞİMDE BİLGİSAYAR 580 KM GÖSTERİYOR AMA 450 KM ANCAK GİDİYORUM 1 DEPOYLA AMA ARAÇ HEP ŞEHİR İÇİNDE VE DEVAMLI BAYIR GÖRÜYOR.

BİRDE ADINI HATIRLAYAMADIM Bİ ARKADAŞ BAYIR ÇIKARKEN ARACIN VİTESİ GEÇ KÜÇÜLTTÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞ BENDE DE BAŞTA AYNI SIKINTI VARDI AMA ARACA ALIŞINCA GAZ PEDALI YARDIMIYLAİSTEDİĞİM AN VİTES KÜÇÜLTÜYORUM ŞU ANDA

ARAÇ ŞU AN ORT YAKIT 10.5 GÖSTERİYOR BİLMEM 4-5 BİN KM GELDİĞİNDE DÜŞERMİ.

AstRaTurBo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 T A.S Sedan sahibiyim sehir ici 100TL benzin ile 280 km yol yapiorum tabiki normal kullanimda. yhane 35krs yakiyor Km'de.