Yeni araçta kararsız kaldım..

tolgauslu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra : iç dizayn inanılmaz kötü, dışardan bakıldığında o kadar şık görünen bir araçta böyle bir ön konsol olamaz.. Performans Focus 1,6 TDCI la kıyaslanamaz..

Toyota : Dış görünüşü çok kaba, sağlamlık ve sorunsuzluk mükemmel.. Ama diğerlerine göre pahalı bi araç..

Focus : İç dizayn mükemmel.. Sınıfının ve modelinin en güzel konsoluna sahip bence.. Aynı zamanda şık bir kasaya sahip.. Performansta içlerindeki en iyi araç.. Yakıt tüketimi diğerlerinden kötü değil.. Tek dezevantajı içeriye aldığı yol gürültüsü.. Müziğin sesini biraz açar bunu bertaraf ederim dersen hiç düşünme.. Direkt Focus al.. ;)

Birikimimi tamamladığım anda benim de alacağım araç kesinlikle Focus 1,6 TDCI.. Titanium olmasa da Ghia.. ;)

Öncelikle focus titanium ile astra konfor paket arasındaki fiyat farkına bir bakmanızı tavsiye ederim. Daha sonra, hiç anlayamadığım birşey var neden performans isterken dizel araç düşünüyorsun ??? Araç alırken bir önceliğin olması gerekir bence, mesela dış görünüm, mesela fiyat yada güvenlik gibi. Şimdi F1 aracına bineceksin ama az yaksın diyeceksin bööle birşey yok arkadaşlar. Sonuç olarak eğer fiyat kazanç oranına bakılırsa kesinlikle Astra H...

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50.000 TL biraz zorlansa 1,6 Citroen C5 veya skoda superb bile alınabilir. ford focusa falan bakmaya gerek yok...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corolla dizel benim arkadaşım aldı. Megan 2 dizel vardı önceden onda pert oldu, sonradan corollaya geçince beğenmedi. Nedeni ise donanım olarak çok boş bir araçtı orta donanım seviyesindeki corolla. Ama full coralla iyi bir seçenek ve kaliteli güzl bir araç. Ama şimdi ben araba fiyat&donanım farkına bakıyorumda Astra H full dizel sıfır 36.000 TL. COrolla Full dizel 46.000 Tl. Arada 10.000 TL fark hemde ucuz olanı Opel gibi bi marka. Walla servise gidince beni çiçekle değilde sopayla da karşılasalar ASTRA alırdım ben.

sopayla karşılasında Allah korusun karşılamadan karşılamaya fark var:)

bahsettginiz 36.000lik arac corsa galiba

Astra Sedan 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Enjoy 111. Yıl 47.988 indirimli 40.488

ayrıca full de değil njoy model, cosmo değilmi opelin full modeli? belki 111.yılda cosmo kalkmıstır onu bilmiyorum

corolla elegant 44.000 astra sedan njoy 40.000

-5 YIL SINIRSIZ KM GARANTİ ye bile değer;)

ayrıca 48bintl den 40bintl ye düşmüş güzel fiyat opel bu araca ciddi indirim yapmıs ama şu gerçek var araç classic e düştü. muhtemelen üretim görevi almanya dısındaki üretimi miktarı düşük fabrikalara verilmiştir canlandırmak için.

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarınızdan ötürü hepinize teşekkürler ama Ergün abininde dediği gibi 'Opel kullanmak bir ayrıcalıktır...Wir Leben Autos...' diyerek karar verdik. Tabi baba mında büyük etkisi oldu 'bildiğin arabadan şaşma oğlum boşver sen kim nederse desin' + 'rallimi yapıcan eşş....şek yeter onun motoru sana :))) ' diyerekten anlaştık. İnşallah hayırlısı olur .Şimdi araç arama zamanı. Tekrar teşekkürler.

Allah gönlüne göre versin kardeşim aradığın arabanın kriterlerini söyle de biz de arayalım.

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle focus titanium ile astra konfor paket arasındaki fiyat farkına bir bakmanızı tavsiye ederim. Daha sonra, hiç anlayamadığım birşey var neden performans isterken dizel araç düşünüyorsun ??? Araç alırken bir önceliğin olması gerekir bence, mesela dış görünüm, mesela fiyat yada güvenlik gibi. Şimdi F1 aracına bineceksin ama az yaksın diyeceksin bööle birşey yok arkadaşlar. Sonuç olarak eğer fiyat kazanç oranına bakılırsa kesinlikle Astra H...

Aracın dizel olması performansının kötü olduğu anlamına gelmiyor, öncelikle bunu belirteyim..2009 benzinli focusuyla yine aynı model dizel focusu yakalayamadığını birebir anlatan arkadaşım var.. 240 nm tork, 109 hp, 1,6 Dizel focus gayet performanslı bir araç..

Benim önceliğiklerim de sizin yukarıda saydığınız, performans, ekonomi, dış görünüş ve iç dizayn.. sadece biri değil, hepsi hem de.. Ford Focus da bunları aynı anda harmanlayan bir araç.. iç dizayn ve dış görünüş göreceli bir kavram olabilir, fakat performans ve yakıt tüketimi gayet nesnel.. verileri ortada..

Yani performans ve ekonomi bu araçta.. bir F1 aracı olmasada... ;)

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bankanın aracı otomatik vites ghia modeli.Tamamen zevk meselesi ben de aracımın içine hastayım, bu kadarı eleştiri değil bence bu duruma sessiz kalmamı beklemeyin elbette görüşlerinize saygılı olmak zorundayım ama göz var nizam var ne diyeyim, size Allah gönlünüzdeki focusu nasip eder İnşallah.

Saygılar.

Ergun bey, ben de sizin görüşlerinize saygılıyım, zevkler ve renkler tartışılmaz, ama göz var nizam var deyince şu iki fotoyu eklemek istedim, evet, göz var nizam var.. :eek:
Bu arada temenniniz için teşekkürler, inşallah Allah hepimize gönlümüzdekileri nasip eder..

Bu arada konuyu açan arkadaşımız da kararını vermiş, umarım güzel temiz bir astra bulur ve güle güle kullanır..

titaniumnkonsol.jpg

astrahnkonsol2.jpg

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ergun bey, ben de sizin görüşlerinize saygılıyım, zevkler ve renkler tartışılmaz, ama göz var nizam var deyince şu iki fotoyu eklemek istedim, evet, göz var nizam var.. :eek:
Bu arada temenniniz için teşekkürler, inşallah Allah hepimize gönlümüzdekileri nasip eder..

Bu arada konuyu açan arkadaşımız da kararını vermiş, umarım güzel temiz bir astra bulur ve güle güle kullanır..

Olmadı hocam Focusun makyajlı ve fullunün resmi Astranın 2004ünün içi ben resimleri güncelliyorum İsterseniz anket açalım.

3653.jpg

titaniumnkonsol.jpg

3643.jpg

1064.jpg

Son düzenleme:

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ergün abi bencede Astra 3-5 adım önde , dizayn on numara bi kere yani göz var nizam var.Her nekadar görecelide olsa 100 kişiye göstersen bu resimleri eminim 70'i astra der. Bu arada 1.6 benzinli alsam diyorum nasıl olur, yılda ortalama 8-10 bin km yol yapıyorum.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olmadı hocam Focusun makyajlı ve fullunün resmi Astranın 2004ünün içi ben resimleri güncelliyorum İsterseniz ankat açalım.

bende çok değişmiş sandım 2 parcaya fısıfs boya sıkmıslar:)

ankata grek yok opel sitesinde herzaman opel denilir focusun kadran klima ve teyp bölümü benim daha çok hosuma gitti