Yeni araçta kararsız kaldım..

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra : iç dizayn inanılmaz kötü, dışardan bakıldığında o kadar şık görünen bir araçta böyle bir ön konsol olamaz.. Performans Focus 1,6 TDCI la kıyaslanamaz..

Toyota : Dış görünüşü çok kaba, sağlamlık ve sorunsuzluk mükemmel.. Ama diğerlerine göre pahalı bi araç..

Focus : İç dizayn mükemmel.. Sınıfının ve modelinin en güzel konsoluna sahip bence.. Aynı zamanda şık bir kasaya sahip.. Performansta içlerindeki en iyi araç.. Yakıt tüketimi diğerlerinden kötü değil.. Tek dezevantajı içeriye aldığı yol gürültüsü.. Müziğin sesini biraz açar bunu bertaraf ederim dersen hiç düşünme.. Direkt Focus al.. ;)

Birikimimi tamamladığım anda benim de alacağım araç kesinlikle Focus 1,6 TDCI.. Titanium olmasa da Ghia.. ;)

Hocam inanın şimdi aracıma gidip birdaha bindim birde bankanın focusuna bindim bence beğenmesen bile harcıyorsun astrayı :)

Arkadaş focus alacakya heralde ondan o kadar övüyor abi keşke yakın olsaydıkda bir deneseydik arabaları...

oguzt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim 1.3 cdti corsam var yeni aldık, motoru gayet mütevazı bize yetiyor ama 2 ay önce abim yenilenen toyata coralla aldı sedan elegance modelini 46.000 tl ye , arabayı kullanınca inanamadım o kocaman gövdeli araba 1.4 dizel motorla uçuyor resmen , ilerde param olursa düşünebileceğim bir araba ama b segmentinde en iyi dizel arac corsadır yani tek geçerim. ama aynı motorla astra alır mıyım 3 kere düşünürüm biraz daha ağır bir araba aynı motorla nasıl olur ????

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş focus alacakya heralde ondan o kadar övüyor abi keşke yakın olsaydıkda bir deneseydik arabaları...

Bugun bankada son günüm emekli oluyorum kısmetse, Focus'u iyi bilirim baya yol yapmışlığım var tek kelime ile uzun yol arabası değil migren eder adamı :D:DKeşke deneyebilsek kardeşim.

berko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corolla dizel benim arkadaşım aldı. Megan 2 dizel vardı önceden onda pert oldu, sonradan corollaya geçince beğenmedi. Nedeni ise donanım olarak çok boş bir araçtı orta donanım seviyesindeki corolla. Ama full coralla iyi bir seçenek ve kaliteli güzl bir araç. Ama şimdi ben araba fiyat&donanım farkına bakıyorumda Astra H full dizel sıfır 36.000 TL. COrolla Full dizel 46.000 Tl. Arada 10.000 TL fark hemde ucuz olanı Opel gibi bi marka. Walla servise gidince beni çiçekle değilde sopayla da karşılasalar ASTRA alırdım ben.

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun bankada son günüm emekli oluyorum kısmetse, Focus'u iyi bilirim baya yol yapmışlığım var tek kelime ile uzun yol arabası değil migren eder adamı :D:DKeşke deneyebilsek kardeşim.

Focusun uzun yolda insanın kafasını şişireceğini yazdım ben zaten, aksini iddia etmedim ki... sanırım yazdıklarımı dikkatli okumamışsınız.. ;)

iç dizayn olayına gelince de, bankanın focusu muhtemelen trend modelidir, benim konsolu harika dediğim focus ise, arkadaşın seçeneklerinden biri olan titanium ya da 2008 ghia modeli.. ikisinin arasında dağlar kadar fark var.. ;)

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla arkadaşım, 7 ay önce 1,4 hb astra g aracımı sattım, sattığımdan beri araba araştırıyorum hangisini alsam diye.. inan ki tek bakmadığım araç astra h..
tercih etmememin en büyük sebebi de iç dizayn ve konsolun iğrenç görüntüsü.. önceki yorumumda da yazdığım gibi, hb astra h lar, bir de siyah oldu mu, gerçekten çok şık bir araç dışardan bakıldığında.. ama içine girdiğim anda o dışardan gördüğüm araç gidiyor başka bir araç geliyor karşıma adeta..

Focusun iç dizaynını gerçekten çok beğeniyorum ve maddi imkanım el verirse o aracı alacağım, ama olmadı diğer seçeneğim kesinlikle 1,6 Astra G HB olacak..

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
valla arkadaşım, 7 ay önce 1,4 hb astra g aracımı sattım, sattığımdan beri araba araştırıyorum hangisini alsam diye.. inan ki tek bakmadığım araç astra h..
tercih etmememin en büyük sebebi de iç dizayn ve konsolun iğrenç görüntüsü.. önceki yorumumda da yazdığım gibi, hb astra h lar, bir de siyah oldu mu, gerçekten çok şık bir araç dışardan bakıldığında.. ama içine girdiğim anda o dışardan gördüğüm araç gidiyor başka bir araç geliyor karşıma adeta..

Focusun iç dizaynını gerçekten çok beğeniyorum ve maddi imkanım el verirse o aracı alacağım, ama olmadı diğer seçeneğim kesinlikle 1,6 Astra G HB olacak..

+1

Astra H'ye siyah ve gri tonları çok yakışıyor. Fakat içerisi maalesef...

Astra F ve Astra G üzerinden yıllar geçmiş olsa bile fark atıyor kendisine.

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bankanın aracı otomatik vites ghia modeli.Tamamen zevk meselesi ben de aracımın içine hastayım, bu kadarı eleştiri değil bence bu duruma sessiz kalmamı beklemeyin elbette görüşlerinize saygılı olmak zorundayım ama göz var nizam var ne diyeyim, size Allah gönlünüzdeki focusu nasip eder İnşallah.

Saygılar.

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarınızdan ötürü hepinize teşekkürler ama Ergün abininde dediği gibi 'Opel kullanmak bir ayrıcalıktır...Wir Leben Autos...' diyerek karar verdik. Tabi baba mında büyük etkisi oldu 'bildiğin arabadan şaşma oğlum boşver sen kim nederse desin' + 'rallimi yapıcan eşş....şek yeter onun motoru sana :))) ' diyerekten anlaştık. İnşallah hayırlısı olur .Şimdi araç arama zamanı. Tekrar teşekkürler.