Yeni araçta kararsız kaldım..

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra : iç dizayn inanılmaz kötü, dışardan bakıldığında o kadar şık görünen bir araçta böyle bir ön konsol olamaz.. Performans Focus 1,6 TDCI la kıyaslanamaz..

Toyota : Dış görünüşü çok kaba, sağlamlık ve sorunsuzluk mükemmel.. Ama diğerlerine göre pahalı bi araç..

Focus : İç dizayn mükemmel.. Sınıfının ve modelinin en güzel konsoluna sahip bence.. Aynı zamanda şık bir kasaya sahip.. Performansta içlerindeki en iyi araç.. Yakıt tüketimi diğerlerinden kötü değil.. Tek dezevantajı içeriye aldığı yol gürültüsü.. Müziğin sesini biraz açar bunu bertaraf ederim dersen hiç düşünme.. Direkt Focus al.. ;)

Birikimimi tamamladığım anda benim de alacağım araç kesinlikle Focus 1,6 TDCI.. Titanium olmasa da Ghia.. ;)

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar işin ucunda model yükseltme olmasa aracımı gerçekten değiştirmeye niyetim yok, yorumlara bakarsanda gerçekten karar vermek çok güç. Şeytan diyo al gene benzinli bi manda kasa araba tak LPG'yi gazla gitsin :D Bu arada focusun içine binip azda olsa inceleme şansım oldu, diikkatimi çeken arka koltukların diz mesafesi bana dar geldi. Hele şöför ben olunca arkamda kimse oturamaz gibime geliyo (boy azcık uzun :D )

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Megan sahibi olarak tavsiye etmiyorum zaten elemişsiniz yazmanız bile hataydı

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın zmanda dizel 4 aracı inceleyip kararımızı verdik
benzinli meganeımız vardı bide gidip dizelini almak istemedik

astra , corolla , focus ücgeni arasında gezinip durduk focusun titanium x paket siz hali hosuma gitmedi, titanium -x içinde 51bin fiyat istendi

astra corolla arasında kalıncada iş çok basite indirgeniyo direk corollayı seciyorsunuz:)tork sanzuman uyumu astradan üstün, vites değişimi için uyarı sistemi çok kullanıslı ve ciddi yakıt ekonomisi saglıyor.
bu arada çok pahalı faalan deniliyor şuan içlerinde en yeni makyaja sahip arac corolla full modelini 44bine aldık 50bin değil;)

karar vermemizdeki etkenler 5 yıl garanti, geçmişten bugune corollanın bozulmaz diye anılan adı, yakıt/performans güzelliği,iç mekanın çekiciliği.,2. eldeki değeri, bugun sahibinden e bir bakın 95 model corollaya 2000 model vectra parası isteniyor, eğer bir gün toyota sahibi olursanız bakımlarını yaptırmaya bizzat kendiniz gidin sizi kapıda çiçeklerle karşılayan bayanları görünce şaşırmayınız, çok ince belki gereksiz bir ayrıntı ama toyota sadece araba satmıyor müşteri ilişkileri servis kalitesi olarak kendini aşmıs.

dizellerde cruise control olmuyor dizelin gazı kestinmi kendisini yeniden toparlaması kolay olmuyor herkes bilir mühendisler denemiş yakıt için olumsuz yönlerini görmüşlerki araca eklememişler.

benzinli corollada cruise control opsiyon bedeli sadece 150tl dir;)

sonuca gelirsek motor sessinden rahatsız olmam titanium x paket alacak durumum var derseniz focus, diger türlü corolla elegant derim

şimdiden hayırlı olsun

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence kesinlikle ford focus

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Bir aracın güzel olup olmadığı sorun çıkarmasına mı bağlıdır?Tabiki değil kaldıki artık hiçbir marka sahibini rezil etmiyor.

Alman araçları japan,kore,fransız vs araçlarına kıyasla daha kalitelimidir?Tartışılmaz

Astra Hın içine kötü demiş bir arkadaşım elbette zevk meselesi ama astranın kötüyse C segmentinde hangi aracın içi güzelmiş merak ettim doğrusu.

Bence Astra al pişman olmazsın diğerlerine göre daha kaliteli bir alman arabasına sahip olmuş olursun.Diğer araçlar kötümü tabiki değil ama Astra hepsinden daha iyi ve farklı bence.

Allah kolaylık versin kardeşim zor kararlar bunlar.

İyi akşamlar...

Astra H'ın için beğenmeyen arkadaş benim. :)

...ve evet tamamen zevk meselesi.

4 Astra kasası içinde bana göre en kötü orta konsol tasarımı Astra H'de.

Neden sevmediğime gelince; Orta konsol, sanki metal bir plakaya delikler açıp düğme yerleştirmişler, yine aynı plakaya 5 adet düz bir kesikle de havalandırma ızgarası yapmışlar görünümünde.

Hangisini beğendiğimi de sormuşsun. Cevap vereyim: (Alfabetik olarak) Ford Focus, Skoda Octavia, VW Golf'ü sayabilirim.

Haa Yeni Astra'nın orta konsolunu hepsinden daha çok sevdim. Ancak konumuz Astra H olduğu için onu yazmadım. :)

Tamam arabanın dış tasarımı, motor performansı da önemli. Ancak içine binildiği zaman özen gösterilmiş bir iç tasarımlı arabada seyahat etmek de ayrı bir zevk. Çünkü; sürüş esnasında o ortamla başbaşa kalınıyor. Yol haricinde bakılabilen tek yer göstergeler ve orta konsol. Dolayısıyla görüntüleri de keyif vermeli. :)

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net

Neden sevmediğime gelince; Orta konsol, sanki metal bir plakaya delikler açıp düğme yerleştirmişler, yine aynı plakaya 5 adet düz bir kesikle de havalandırma ızgarası yapmışlar görünümünde.

Hangisini beğendiğimi de sormuşsun. Cevap vereyim: (Alfabetik olarak) Ford Focus, Skoda Octavia, VW Golf'ü sayabilirim.

Haa Yeni Astra'nın orta konsolunu hepsinden daha çok sevdim. Ancak konumuz Astra H olduğu için onu yazmadım. :)

Tamam arabanın dış tasarımı, motor performansı da önemli. Ancak içine binildiği zaman özen gösterilmiş bir iç tasarımlı arabada seyahat etmek de ayrı bir zevk. Çünkü; sürüş esnasında o ortamla başbaşa kalınıyor. Yol haricinde bakılabilen tek yer göstergeler ve orta konsol. Dolayısıyla görüntüleri de keyif vermeli. :)

valla hiç yalan söylemiyim astra h konsolu hakkında söylediğin herşeye katılıyorum :D

bide astra h ların konsolları ve kaplamaları özellikle yıllara göre eskime belirtileri gösterirken astra g ve f ler hala daha sıfır km gibi kalıyo hemde çok eski durmuyo gayet tatminkar iç tasarımları var

astra j ayrı bi harika

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya hakikaten bu araba işi tamamez zevk meselesi onun için buradaki arkadaşların yazdıklarının hiçbirine yanlış denilmemeli bence. şimdi sizin yazdıklarınızı okuyorum mesela bunlar hangi arabadan bahsediyor falan diyorum. bu kadar iyi iç dizayn mı olur (astra h):) yani işte sonunda kim hangi arabada kendini mutlu hissediyorsa o arabayı almalı ben focusda değil astra ya oturduğumda işte tamam bu dedim. bir başkası da focus için aynı şeyi hisseder muhtemelen.

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabiki hocam zevk senin zevkin ama ben çok beğeniyorum tek parça olmasını :)Range Rover voqeu konsoluda tek parça şeklindeydi onu anımsatıyor bana..

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra : iç dizayn inanılmaz kötü, dışardan bakıldığında o kadar şık görünen bir araçta böyle bir ön konsol olamaz.. Performans Focus 1,6 TDCI la kıyaslanamaz..

Toyota : Dış görünüşü çok kaba, sağlamlık ve sorunsuzluk mükemmel.. Ama diğerlerine göre pahalı bi araç..

Focus : İç dizayn mükemmel.. Sınıfının ve modelinin en güzel konsoluna sahip bence.. Aynı zamanda şık bir kasaya sahip.. Performansta içlerindeki en iyi araç.. Yakıt tüketimi diğerlerinden kötü değil.. Tek dezevantajı içeriye aldığı yol gürültüsü.. Müziğin sesini biraz açar bunu bertaraf ederim dersen hiç düşünme.. Direkt Focus al.. ;)

Birikimimi tamamladığım anda benim de alacağım araç kesinlikle Focus 1,6 TDCI.. Titanium olmasa da Ghia.. ;)

Hocam inanın şimdi aracıma gidip birdaha bindim birde bankanın focusuna bindim bence beğenmesen bile harcıyorsun astrayı :)