Yeni araçta kararsız kaldım..

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
objektiflik ile alakası yok. burada ne demek istediğini anlayamıyorum sadece. chipli noslu gt30 lu araçlarla karşılaştırmaya başladın. başlangıçta söylediklerini bir daha oku istiyorsan 1.3 motorda performans falan yok demiştin. o motor o kasaya az geliyor dedin. bunlar dayanağı olmayan iddialar. sanırım senden de benden de iyi bilen opel mühendisleri kasaya yetmeyecek bir motor koyup da dünyanın zararını etme cesaretini göstermezler. astrayı kullanıyorum. bundan önce 2.0 dti vectram vardı onunla yaptıklarımdan daha fazlasını bu araçta yapabiliyorum ben. senin söylediklerin biraz geyik muhabbetlerinde konuşulanlardan. çekmiyor az geliyor gibi laflar...16 saniye gibi mesela...

evet çekmiyor focusa kıyasla
focusla performansını kıyaslarsan astranın yavaş olduğu ortada.

kasasını taşıyabilen hareket edebilen her araba çekiyor ve hızlı diye bişey yok. anadolda skodada kendini hareket ettirebiliyor. perofrmans dediğin zaman astra 1.3cdti focusla kıyaslanacak bir araba değil ama sen öyle olduğunu savunuyosun sanırım

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında Bandem'in dediklerine katılmıyor değilim. Öncede belirttiğim gibi Opel combo bile 70bg lik motoruyla 170nm tork üretip 1250 kg kasaya bayağı kafa attırıyor. Astra niye daha iyi olmasınki, Focus 1.6 motora göre kıyaslama yapmıyorum tabiki. ancak Toyota dan daha iyi diyede düşünmüyor değilim 1.4 90bg 200nm tork. demekki opelin motoruda japon teknolojisinden biraz daha üstün denilebilir değilmi rakamlar ortada :D

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 90 beygir 200 nm tork tabiki iyi rakamlar. ford focusla kıyaslamıyorum ben ondan iyi de hiç bir zaman demedim. ama o kasaya yetmiyor onda performans yok gibi lafları yanlış buluyorum. artık yeni nesil süper araçlar hepsi de. bastığın zaman hepsi gidiyor hangi aracı kullansam gaza yüklenince aracın şaha kalktığını hissediyorum. e astra bunu 1.3 cdti motorla yapmış basmazsan çok az yakan bir araç ben de öyle agresif kullanan biri hiç değilim. ama basınca gitmeyen bir araç değil bunu söylemeye çalışıyorum. öyle 16 saniyede 100 km hıza ulaşacak bir yeni nesil araç mı kaldı allah aşkına bu segmentte. yoksa toyota da focus da iyi arabalar. ben opel aşığı olarak bütçemi de düşündüm (toyota için) astra aldım. ama focusu kötülemedim. hatta bir yerde de yazdım burda mı bimiyorum iç malzeme kalitesini beğendim diye. neyse başka kullananların da yorumlarını alırsak daha sağlıklı olur.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toyota arabalarının hiç masraf açmayacağını biliyor da ondan böyle pahalı satıyor heralde! Fiyatlarından haberiniz vardır galiba. Siz masraf yerine peşin peşin bayiye bırakın banka kredisini diyorlar adama :) Nasıl olsa Toyota hiç kalmayacak yolda..

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kullanmaya göre değişir bu durumlar. benim kayınpederde 93 şahin var. adam 93 yılında sıfır almıştı. şimdi maşallah kaput açmıyor. sen arabana nasıl bakarsan o da sana geri dönüşünü o şekilde yapıyor. toyotayı bir senede haşat da edebilir sanayiden çıkamayacak hale getirebilirsin bence. bu teknolojide artık şoförlerin kullanım stilleri çok önemli olmaya başladı. çünkü araçlar artık çok daha spesifik. örneğin bir astra 1.3 cdti easytronic bir aracı opc gibi kullanmaya çalışırsan servisten çıkamayabilirsin.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hatirlatma babinda :D..daha düne kadar opel motorlari isuzu nundu unutmayalim.joponlari hafife almayalim.toyota dizelin yaninda bizimkiler traktör gibi calisiyor..:D

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir aracın güzel olup olmadığı sorun çıkarmasına mı bağlıdır?Tabiki değil kaldıki artık hiçbir marka sahibini rezil etmiyor.

Alman araçları japan,kore,fransız vs araçlarına kıyasla daha kalitelimidir?Tartışılmaz

Astra Hın içine kötü demiş bir arkadaşım elbette zevk meselesi ama astranın kötüyse C segmentinde hangi aracın içi güzelmiş merak ettim doğrusu.

Bence Astra al pişman olmazsın diğerlerine göre daha kaliteli bir alman arabasına sahip olmuş olursun.Diğer araçlar kötümü tabiki değil ama Astra hepsinden daha iyi ve farklı bence.

Allah kolaylık versin kardeşim zor kararlar bunlar.

İyi akşamlar...

berko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans isteyen adam Astra 1.6 Turbo 180 hp, 308 THP 156 Hp turbo, Golf gti tarzı araçlar alsın, sonrada her benzinciye gittiğinde üç gün uyuyamasın... Burdada ekonomi odaklı ve piyasadaki hepsi gayet yeterli motorlarla donatılmış dizel arabaları kötüleyip milletin kafasını bulandırmasın. Dizelle 1 depo=1100 km, bu zevki hiçbir Hp veremez :) Bu arada o sınıfta focusun motoru diğerlerinden güçlüdür ama tüketimide fazladır.

Son düzenleme:

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimin ne dediğine bakma,yoksa bişey sahibi olamazsın:)
bu üç araçtan focus' tavsiyemdir olmadı opel..

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb bende focus tdci var ,eksi olarak iceri ses cok alıyor,iç mekan plastiği orta düzey,

en iyi yanı motor cok guclu ,iyi gidiyor,dizel meganlar, 1.6 benziinliler falan yetişemiyor

yakıtıda iyi,tercih edilebilir.

1.3 astra ile karsılastırmasam daha iyi olur(hız)