Yeni aracımı aldım !!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Ancak servis konusunda yerden göğe kadar haklıdır. Opel'in servis anlayışıyla Hyundai'yi karşılaştırmayalım.

Araç konusunda ise denecek çok bir şey yok. Fiyat/performans aracı sonuçta. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Kötü bir araç mı? Değil! İş görür mü? Kesinlikle!

Yol tutuşu zayıf olabilir, turbosu narin olabilir, uzun mesafede nefesi kesilir v.s... Ama "peynir tenekesi" demek olmamış. Hyundai kendini aşıyor son yıllarda. İ30 örneği verilmiş. Bir inceleyin derim. Evet, Era = İ30 değil ama az önce dediğim gibi bu paraya bence gayet iyi...

tatarr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 2006 astra h enjoy aracım var yol bilğisayarında litrede ğidileçek km bilğisi çıkıyor bunu 100 km / l nasıl yapabiliriz tşkler şimdiden

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldattılar ama aramayı ihmal etmiyorlar!!!

öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela vermesin

ben arama meselesine takıldım
benim aracım chevrolet ve doğal olarak opel servislerine baktırıyorum
ancak beni her servis çıkışında mutlaka arıyorlar, benzer soruları yöneltiyorlar.

gerkçe sıfır diye boyalı aracı sattılar ve üç yıldır mahmemede uğraşıyoruz ama adamlar en azından arıyorlar!

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Ancak servis konusunda yerden göğe kadar haklıdır. Opel'in servis anlayışıyla Hyundai'yi karşılaştırmayalım.

Araç konusunda ise denecek çok bir şey yok. Fiyat/performans aracı sonuçta. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Kötü bir araç mı? Değil! İş görür mü? Kesinlikle!

Yol tutuşu zayıf olabilir, turbosu narin olabilir, uzun mesafede nefesi kesilir v.s... Ama "peynir tenekesi" demek olmamış. Hyundai kendini aşıyor son yıllarda. İ30 örneği verilmiş. Bir inceleyin derim. Evet, Era = İ30 değil ama az önce dediğim gibi bu paraya bence gayet iyi...

hyundai kendi aştığıda buysa artık :) demekki istediğimiz düzeye gelmesine daha çok asır var demektir i30 donanımıyla estetiğiyle güzel bir araç ama onunda era'dan bir farkı yok bilmesek kullanmasak amenna yani burda ne opeli savunurum ne hyundai kötülerim ama hak neyse onu savunurum yani era'nın sürat makinesi olduğunu bilmiyordum ben bu sayede öğrenmiş olduk :sulanma:

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amma gaza gelen milletiz :D arkadaş yeni araç almış memnuniyetini belirtmiş,

Atar , gider olmuş yorumlarda.

Allah kaza bela vermesin, alan arkadaş memnun ise bize hayırlı olsun demek düşer.

Hele ki servis konusunda Opelin savunulacak hiçbir yeri yok.

1.5 CRDİ 200km hızı rahat gören bir araç. Buda ülkemizin yolları için fazlasıyla yeterli.

İşin içine hızlanma olayı, yarış muhabbeti girerse herkesin bi geçeni çıkar.

Bana göre Vectra 2.0 da hantal, hatta şu sıra Calibra bile hantal, kaşıntı tutmaya başladı yine :D

yeni araç almış parası buymuş bu aracı almış ona lafımız yok hasan bey ama yeniyi aldım eskiye çamuru atarım anlamına gelmez yani sizde opelden memnun değilseniz hantal geliyor ise en yakın hyundai bayine gidip sizde bir peynir tenekesi alabilirsiniz hem baklava börek ikramı çok iyimiş mert arkadaşımız arkadaş çok memnun kalmış bu durumdan :D ayrıca 1.5 crdi 200km hızı rahat gören bir araç demişsiniz zahmet olcakta görsün bi zahmet 2010 model araba benim 93 vectram lpg'de ibreyi sona dayıyor iş dibini görmekse :D

Son düzenleme:

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam bir sürat makinesi ? süratli giderken birde durmayı bir deneyin yada sert bir viraja girin yol tutuşunu test edin,diycemde canınıza maal olur hyundai'n ne olduğunu bilmesem inanıcam opel artık kanıtlıycağı kasıtlıycağı birşey kalmamışki hyundai gibi arayıp çay çorba servisiniz yerine getirildimi diye sormuyor opelden bir çıkarım yok ama resmen burda opeli alta almışsınız kusura bakmayın combo ile era aynı sınıf araç değil combo ticari bir araç era ise binek sınıfında hyundai isterse 2013 modelini getirsinler 93 model vectra'mla takasa girmem canımı yolda bulmadım ben, peynir tenekesine sahip olduğunuzu unutmayın,satmasını bildikten sonra her aracın ciddi şekilde bir alıcısı var beyfendi.saygılar

Adam sırf aracı satılsın diye bedava verecek değil heralde?

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı aldım gayette memnunum ben memnun olduktan sonra kimsenin yorumu beni ilgilendirmez. Hayırlayan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum allah razı olsun. Evet param çıkışmadı ve bunu alabildim.

diğer bir konu ben era ile comboyu kıyaslamadım yazdığımı iyi okursanız combo dan çektiklerimi anlattım.

şimdi 93 model aracını öven arkadaşa sesleniyorum. Sen opelin dizel modelinden birisine binseydin çok değil 6 ay kadar kullanıpta gelen sesleri duysaydın en basitinden VOLANT mağduru olsaydın GÖRÜRDÜM OZAMAN SENİ OPELİ halen övebiliyormusun????? Opel bukadar insan sarrafıydı da neden çürük araçlarına sahip çıkmadı? opel bukadar sağlam da bukadar güvenilir de bukadar yol tutuşluda neden araçlarına 2 yıldan fazla garanti veremiyor ???? hyundai kadar bir tarafına güvenip 5 yıl versinde göreyim onun ense çukurunu.... Yok yol tutuşu iyi değilmiş virajı yokmuş falan fistan yola çıktım test ettim gayette güzell abartı yok fren olarak tatmin edici kaydırma yolda gezme olayının zerresi yok.. Bu paraya anca bukadar olur ne bekliyorsunuz ki daha bu araçtan anlamıyorum. Yetkili servise tekrar sürdüm yok turbosu bozuluyormuş yok şurası arızalanıyormuş oda hikaye. Servis yetkilisi bilgisayardan kontrol etti aracın 2010. Şuana kadar değişen parçası yok (perdiyodik bakımlar hariç ) şuan 40 bin de sana bunu söyleyen her kimse boşver onu dedi, Ha bozuldumu getir garantiden takayım bin git aracına dedi.. Daha ne olsun biladerim????

ilk kalkışlarda yanımdaki araca hava atacağım diyipte vites geçişlerinde 5-6 bin yaptırır bağırtırsan turbomu dayanır buna? benim attığım vites aralığı 3 bini geçmez kısacası kimse benimle tartışmasın bu konuda ben aracımdan son derece memnunum herkez kandi aracıyla ilgilensin..

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yer uçağı konusunda gelince öğrenmeyenler öğrnemiş oldu yok illaki ezber edecem diyorlarsa 1.5 crdi 110 hp ile kısa bir tura çıkabilirler. Hala mı tatmin olmadınız ozaman size tork tan bahsedeyim 240 nm tork var bu araçta ki bu yer uçağı olması için çok çok ideal bir tork. Tork nedir ne işe yarar bilmiyorsanız eee artık yapacağım bişe yok. Benzinli ile dizeli kıyaslamayı bırakın da test sürüşü yapın bence