Yeni aracımdaki boya problemi

wolkanozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı alalı daha bir hafta oldu ancak bugün boyanın üzerindeki saydam tabakanın kalktığını fark ettim. Bu normal bir durum mu yoksa aldığım yere gidip göstereyim mi? Bu problemi düzeltmek için ne yapmam gerek?
[img=800x597]http://b1207.hizliresim.com/z/d/9nwgs.jpg[/img]

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni aracımdaki boya problemi

korkutmak gibi olmasın ama aracınız boyanmış olabilir başka forumlarda sizinkiyle aynı durumda olanlar var acilen arabanıza güvendiğiniz prof. bir yerde boya testi yaptırın işallah düşündüğüm gibi değilde basit bir fabrika hatası olsun :(

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun sanırım boya kalkması değilde bu fabrikadan Atilla ürün olarak çıkmış gibi duruyor ben senin yerinde olsam yarın arabayı aldığım bayiye götürür alın bunu nereye istiyorsanız oraya park edin !!! derdim bu bayiler aracın bu durumda olduğunu bilerek teslim alıyor hemde çok çok ucuz fiyata  ve müşterilerine satıyor nese olsa müşteri gelir bizde hatalı kısmı 300 tl  bile masraf etmeden boyar geriveririz mantığı olduğu için 300 TL nerde 30000 TL nerde bunu yapan bayiler 1 musteriye bunu yapıyor ve 10 araç yapmış gibi kar elde ediyor
Yoksa ben inanmıyorum bayi ye böyle bir araç gelecek ve bayi bunun farkında olmayacak
Ama siz siz olun tüketici mahkemesinde hakkınızı sonuna kadar arayın eninde sonunda siz kazanacaksınız ve kazandığınız yılda ki aracınızın modelinde ve yılında aracınıza kavuşacaksınız bayilerde bunun farkında ve o kadar zman mahkeme ile uğraşmaz düşüncesi ile size ücretsiz boyayalım diyecekler demedi deme

wolkanozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı teslim alırken bir problem gözükmüyordu aslında aracın üst kısmında var sadece önceki gün yıkamış kardeşim kurulamamış bununla ilgili olabilir mi acaba?

volkanix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence su lekesi yıkayın kurulayın yokolacaktır
tabi resimde gördüğüm kadarıyla yorum yapıyorum

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Resimde net olmamakla beraber
Sanki boyanin vernigi atmis gibi

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkaten aa su lekesi bu şimdi dikkatli baktım resime kireçli suyla arabayı yıkarsın sonra kuruyunca cins cins leke kalır buda onun gibi birşey sanırım elinizle kontrol ettinizmi soyulmuş gibi bişeymi

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abicim sen hiç merak edip elinle kontrol etmedin mi ya buda neyin nesi diye ;)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fotoğrafta bunu anlamak biraz güç olmakla birlikte, eğer eliniz ile yokladığınızda yukarıya doğru bir pütürlenme var ise su veya herhangi bir dış etmende  kaynaklı bir lekedir, endişeye gerek yok küçük bir pasta cila işe on dk. da hallolur
Ancak bu leke içe doğruysa yüzeyden işte o zaman baya bir problem teşkil eder ve muhtemelen vernik zarar görmüştür hemen müdehale edilmesi gerekir

wolkanozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk aldığımda dikkatlice kontrol ettim dün kardeşim yıkadıktan sonra çıktı lekeler. Elimle kontrol ettiğimde hafif soyulma gibi geldi elime ama tam emin olamadım bende questionnn