yardımmm

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bundan 4 yıl önce arabamın triger seti ni değiştim gecenlerde değiştiğim km yi servisten öğrendim ben triger setini değişeli 58 bin km olmuş. bu arada arabam opel vectra cdx 2500 motor... ve bunun üzerine bi tane özel opel servisine gittim... triger kayısımı degişecegim diye onlarda sökmeye basladılar ve daha sonra usta beni aradı yanına gittim... bana söylediği cümle şu. "sizin arabanızın trigeri daha yeni yani bi 20 veya 25 bin km gider" dedi ben şaşırdım kaldım. daha sonra sordum bana sorun cıkarır mı diye o da illa değişmek istiyorsan değişeyim yooksa bu kesinlikle gider dedi. daha önceleri triger 120 binde değişiyordu sonra 90 bine indirdiler daha sonra da 60 bine indirdiller dedi. yani azaltmalarının sebebi servise daha cok gitmeniz ve onların daha cok kazanması dedi.
arkadaslar sizin bu konudaki bilgilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum ne yapmam gerekiyor....

dedektif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın periyodik bilgilerinde bu bilgi de vardır her aracın değişimi aynı olmayabilir ama periyodiktir ayrıca riske girmeye gelmez

ugurcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceki taktırdığın kayış kaliteli olabilir ancak ya koparsa diye değiştirip kafan rahat olması daha iyidir

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
zamanı geldiyse değiştir bence garantiside bitmiştir riske girme

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde triger değişim km'si 60,000'dir.. ama şahsen ben garanti olsun diye 45,000 km'de bir değiştiriyorum.. triger çok önemli. bi kopsa.. Allah korusun....

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar sürede değişir falan şeylere takılmam her sene uzun yola çıkamadan önce yağ su bujinin yanısıra trigerede baktırırım galiba en sağlamı bu...

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60000 km değişmesi gerekir, senin ustan ne kadar gideceğini nereden biliyormuş bir sorsaydın, hiç mi çatlak yoktu kayışta. ayrıca koparsa kendi garantisinden mi değiştirecek bir sor bakalım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2500 motoru hıc sökmeyen bazı ustalar veya daha öncelerı ugrasıp kafasın ıagrıtan ustalar fazla yanasmak ıstemıyor bu araclara belkı aracın 2500 oldugunu görunce veya sökmeye basladıkca zorlastıgını görduyse tam sökmeden gerı toplamıs olabılır septırmıstır yanı anladın?