YARDIMA İHTİYACIM VAR

RENNIE88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: YARDIMA İHTİYACIM VAR

İyi Günler,

Bugün Kadıköy Kaymaklığında bulunan Tüketici Hakları hakem Heyetine gittim, Durumumu izah ettim fakat ne yazık ki oradaki görevli ilgisiz bir şekilde otomobilciler federasyonuna gitmem gerektiğini belirtti. Sonra google dan Otomobilciler Fedarasyonunu arattım. Şoförler ve otomobilciler federasyonu çıktı karşıma. Ankara merkezleriyle görüştüm kendilerinin konuyla ilgilenmediğini belirttiler.

Sanırım en iyisi bir avukat bulmak, aksi halde bir sonuç elde edememe olasılığım yüksek :S

İzlemem gereken adımları bilen var mı? Daha önce bu veya buna benzer bir sorundan dolayı arabasını değiştiren oldu mu?

Hepinize ilginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaskonun dışında opel de ikame araç vermesi lazım ( tamir işi bitene kadar ) bana vermişlerdi.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yasal süre 30 iş günü bu süreninin sonunda eğer çözülmesse bir avukat vasıtası ile mahkemeye verebilirsiniz. Benim baba mercedes kullanıyor aracında beyin arızası olmuştu ve almanyadan parçanın gelmesi yanlış hatırlamıyorsam 20-25 gün sürmüştü. Malesef marka ve model farketmiyor ithal araçlarda bazı parçaların bekleme süresi can sıkıcı olsada uzun olabiliyor.

Genelde bozulan parça darbe sonucu değilse yani kendi kendine bozulmuşşa, garanti dahilindeyse ve bekleme süresi varsa size araç temin etmek zorundalar. Mercedes, beyin gelene kadar araç vermişti bu yüzden çok bi sorun olmamıştı. Ama darbe ile zarar gören bir parça olduğunda yanlış bilmiyorsam kaskonun size araç ayarlaması gerekiyor.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu noktayıda atlamamak lazım garanti kapsamı içinde herhangibir dış müdahele olmadan bozulan parçalarda 30 iş günü içerisinde kusurlu parçanın değiştirilmesi gerekir. Ama darbe sonucu hasar görmüş bir parçanın temini ve tamir prosedürleri farklı olabilir çünki kaskoda işin içine giriyor. Bence siz kasko ile de görüşüp süreci ve araç temini konusunu çözmeye çalışın.