YARDIMA İHTİYACIM VAR

RENNIE88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bundan 1 ay önce Trabzon'da kaza yaptım.  Heyalan sonucu düşen bir kayanın üzerinden geçmem sureti ile aracımın altı hasar gördü, Aracım en yakın resmi servis olan Trabzon Vardallar'a çekildi. sorun şu ki 31.11.2012 tarihinden bu yana aracımın onarımına hala başlanmadı.

Bunun sebebi ise karterin içerisinde bulunan yağ pompasının Türkiye'de ve Almanya'da bulunmaması imiş. İzmir genel merkezle defalarca konuşmama hala bir sonuç alabilmiş değilim.

Ne olur anlamama yardım edin, nasıl olurda 2012 model bir aracın 22 gündür bir parçası bulunamaz? Bu da yetmezmiş gibi ne zaman geleceği de belli değil?

Ne yapabilirm? Bir fikri önerisi olan varsa yardım rica ediyorum. Evimle işim arası 30 km. Kaskonun verdiği ikame araç sadece 1 haftalık. Son derece mağdur durumdayım.

Saygılarımla.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: YARDIMA İHTİYACIM VAR

Çok geçmiş olsun...
Konu ile ilgili bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

RENNIE88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim.

Bu arada ihtiyaç duyulan parçanın kodu: 646101

Saygılarımla.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

30 is gunu icinde parcayi temin etmeleri gerekli aksi taktirde tuketici mahkemesine basvurabilirsiniz.
Gecmis olsun

RENNIE88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Yaklaşık 15 gün sonra 30 iş günü dolmuş olacak. Araştırmalarım sonucu Türkiye'ye bahsi geçen parçanın kendi başına daha önce hiç girmediğini öğrendim.

Tüketici mahkemesi sizce mağduriyetimi ne şekilde giderebilir.

tşk.

Saygılarımla.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

20 ila 30 gün diye biliyorum onarım veya parça değişimi yapamadıkları taktirde ürünü yenisi ile değiştirme zorunluluğu var bence bir tüketici derneğin tam anlamı ile fikir almanız ve eğer böyle bir hakkınız doğuyor ise aracın değişimi yönünde gerekirse mahkemeye vererek hakkınızı aramanızı öneririm

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent abi'nin de bahsettiği gibi tüketici haklarına göre aracınızın onarımını 30 iş günü içerisinde bitirmek ve size kullanılabilir şekilde teslim etmek zorundalar.

Aksi bir durum söz konusu olup onarım yada parça tedariği 30 iş gününü geçerse tüketici mahkemesine açacağınız bir dava ile bahsi geçen ürününü (otomobil olsa bile) aynısı ile, aynısı üretilmiyorsa eş değeri ile değiştirmek zorunda kalacaklardır.  

şuan için yapabileceğiniz tek şey beklemek. 30 iş gününü geçtiği anda da yasal yollardan hakkınızı aramak.

RENNIE88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert bey,

ilginiz için size de ayrıca teşekkür ederim, ancak bir şey daha var. Antika bir araca değil 2012 model bir araca biniyorum.

Sizce de bu Opel in rezilliği değil mi? Ne yazık ki yine yanlarına kalacak. Şu an tek temennim o parçayı bir süre daha getirememeleri. Sonra belki ufakta olsa bir ibret olurum onlar için.

Saygılarımla.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

RENNIE88 link' Alıntı:
Mert bey,

ilginiz için size de ayrıca teşekkür ederim, ancak bir şey daha var. Antika bir araca değil 2012 model bir araca biniyorum.

Sizce de bu Opel in rezilliği değil mi? Ne yazık ki yine yanlarına kalacak. şu an tek temennim o parçayı bir süre daha getirememeleri. Sonra belki ufakta olsa bir ibret olurum onlar için.

Saygılarımla.

Rica ederim.

Keşke bu olaylar sadece Opel'de olsa da bizde Opel'den başka bir markaya yönelip bu dertten kurtulsak ama her markada olan ve insanı baya üzen, talihsiz durumlardan biriyle karşılaşmışsınız.

Aynı durumu yaşayan bir çok kişi gördüm. Bazılarının onarımı 25 gün sürdü, bazılarının 30 iş gününü geçti. Marka model fark etmeden Mercedes BMW olsa dahi parça tedariğinde bazen yaşanabilecek bir sıkıntı.

şuan için tek yapılabilecek beklemek.
30 iş gününü geçerse yeni bir aracınızı olur.  :) Geçmezse de onarımı yapılan aracınızın keyfini çıkarın.
ևünkü sadece Opel'de yaşanmayan tüm markalarda yaşanabilecek bir problem. ևok az da şans işi diyebiliriz.  :(

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben seat leonda benzin pompasını 4 gün bekledim maalesef bırakın servisi dışarda bile yan sanayisi bulunan bir ürün olmasına rağmen,,,