yardıma ihtiyacım var astra 1.3 cdtı hakkında

C4TL4Xx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekonomının yanı sıra zannedılenden daha performanslı bır araba 3 vıtese kadar 1.6 tıgraya yol vermıyorum ama tabı araba dızel ve 1.3 olunca tıgra sonra gıdıyor tekerlere 1.3 motora ragmen 170 tork verıyor ve bu 2.0 vectrayla aynı hemen hemen yokusta bı problem yok motorun gucunu hıssedeeksın GM damgası var ve hıc tekleme yok bence dusunmeden al. (45 lt eurodıesel sehır ıcı tuketım 750 km karısık)

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu yokuşta kayma işini anlayamadım. Efsane galiba. Corsa'da Gökova-Muğla arası hep 5 kişi hiç yaşamadım. Yaşayan arkadaşlara hayretle bakıyorum. Performans olarakta bence 1,3 boyundan büyük işler yapıyor.

arkadaşım; -istanbul u bilenler için söylüyorum- acıbadem bilfen in ordaki ışıklarda elfrensiz,kaydırmadan (arabada 4kişi) kaldırcak kişi yoktur...yokuşta kayma oluyor derken hafif eğimli yollardan bahsetmiyoruz zaten...yani okdar hayret etme:)

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes...
performans istiyorsan 1.3 cdtı dan uzak dur!
inat edip alırsan coook pişman olursun!
klima actıgın an stop bile ediyor arac
ben 13 yasımdan beri arac kullanıyorum
toplasan sene de 5-10 kez arac stop ettirmişimdir
bu aracı aldım alalı nerdeyse iki gunde bir stop ettiriyorum
arıza falan yok aracta,hatta mehmet ustadan 102 hp modifiyeli duruyor ( da ha da arttıracaz inşallah )
klima ile gitmek olum gibi sehir icinde
hem gurultu-sarsıntı yapıyor hem de kalkısı cok hantallastırıyor
1. viteste arac yokus yukarı iken ne geri kacıyor ne de ilkeri gidiyor
1.vites bitiyor 2 ye geciyorsun bu sefer de aracın burnu nereye gidiyor bilmiyorsun bi de esp dengeleyecem diye sarsıveriyor aracı
bu arac sadece mıymıntı kullanım için ideal-yakıt tasarrufu iyi ( 5 lt/100 ortalaması var )
otomatik-dizel alma derim cun ki tasarruf namına fazla birsey kalmıyor ayrıca zaten seri olan bir arac degil otomatikle hepten hantallaşır
sana su kadarını soyleyim
1 berbat-2 sarsıntılı ve atak-3 en iyi hızlanma-4 serilik ve akıcılık yeterli-5 ve 6 hemen hemen yakın hatta bazen 5 i pas gecip 4 ten 6 bile yapılıyor
tekrar vurguluyorum 1600 devre kadar olu bir motor ne takarsan tak degişmez bence
ben aracı dynoya soktum sonuclara ustalar bile sasırdı arac 140 km hızdan sonra tork bile vermiyor dediler
hantal hantal tek kelimeyle hantal
performans isteyen 1.3 cdtı dan ve 1.6 vectradan uzak durcak

selcukuygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba 220 ye kadar rahat.sen arabaayı hurdalıktanmı aldın kardeş bu kadar kötülüyosun.istersen bütün dizzel arabaları bi dene.ondan sonra yorum yap.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
220km.hem cdti hem de orj.chip fln yok demi.ayrıca astra cdti dizeller arasından çok sarsıntısız we sessiz bir motora sahiptir.bence benzinlilerle karşılaştırıosun....

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yeni aldim harika 307ler zamanla kamyon gibi oluyo heryerden ses geliyo 45lik depoyla 780km yol gidiyorum

selcukuygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evt arabam 1.3 dizel 2007 model 220 ye kadar rahat çıkıyo chip falan da yok.içeri ne lastik sesi nede motor sesi geliyo,sadece rüzgar sesi

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vitesten 2. vitese geçerken 3000 devri bulmam gerekiyor yoksa 2. viteste araç bayılıyor. 2. viteste 2000 - 2500 devirden sonra araç birden fırlıyormuş gibi oluyor (herhalde turbunun etkisiyle)

5 kişiyle beraber, uzun yolda rampalarda 6. viteste bile baya gidebiliyorum daha sonra yolun durumuna göre 4. vitese kadar düşebiliyor.

Şu an ortalama yakı tüketimim 6.8 / 100km

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selçuk arkadaşımızın dediği gibi yüksek hızda rüzgar sesi duyuluyor. 130-140 'lı hızlarda gayet rahat ve zorlanmadan yol alabiliyorsunuz.

Son düzenleme: