yardım lütfen

btlufk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli ustalarım merhabalar . 2.5 cdx aracım sorunsuz kullanırken sabah çalıştırmak istedim marşa basıyorum ama almıyor. benzinde var içinde. ustaya götürdüm bıraktım biraz önce telefon açtı devir sensörü arızalı değişecek diye bu devir sensörü pahalı bişeymi ? durduk yere niye arızalanıyor anlamıyorum

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı arabada zırt pırt bozulur bazısında yıllarca bozulmaz. garip bi parça. bence zırt pırt bozulan arabalarda elektrik sorunu var o yüzden bozuluyor yada şanslarına hep bozulacak parça denk geliyor. 8 yıl 120.000 km vectra kullandım x20xev bir kez olsun bozulmadı mesela...

cradances

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım geçmiş olsun 2.5 cdx var bende de evimin önüne geçen gün park ettim tak kendiliğinden istop etti basbas çalışmaz tamirci çağırdım hemen motor devir (krank) sensörü arızalı dediler. dışarıda orjinal diye aldığımız da yan sanayii çıktı sorun devam etti. Bursa Neskar opel yetkili servisinden orj. aldım halloldu. 227 tl ye indirimli aldım.

Buradaki konum da başıma gelenleri de belirttim

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/107951-motor-devir-sensor-arizasi.html