Yardım-Çözemediğim yağ lekeleri ve arıza uyarısı

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.bugün yolda giderken sivri bir taşın üzerinden geçmem sonucunda sağ-ön lastiğim yarıldı bununla ilgili de konu açmıştım.bu olay sonucunda çözemediğim 2 sorunla daha karşılaştım bununla ilgili yardım ve düşüncelerinizi bekliyorum.
1-sağ ön ve sağ arka jantlarda,davlumbazlarda ve ön kapıda sıçramış yağ lekeleri: yağ birikintisi gibi bir şeyin üzerinden geçmiş olsam lastik tabanlarında da olması lazımdı ama tabanlarda herhangi bir yağ lekesi yok.fren hidroliği desek frenlerde bir sıkıntı yok.stepneyi taktıktan sonra servise gittim aracı lifte aldılar,kontrol ettiler ama bir sorun bulamadılar.

2-lastik basınç sensörü arızası: stepneyi taktıktan sonra sorun halledilmiş olmasına rağmen ekranda hala ''lastik basıncı az '' uyarısı verdi,üstüne üstlük sağ ön lastik yerine sağ arka lastik uyarısı verdi ve basıncı ''4'' olarak gösterdi.servise bunu da gösterdim orijinal lastiği taktığımda düzeleceğini söylediler.ardından eve doğru giderken bu kez ''servis-basınç sensörü'' uyarısı çıktı.
sonuç olarak ben yarın her halükarda servise tekrar gideceğim 2. sorunu pek takmıyorum ama yağ sorunu hakikaten aklımı çok kurcalıyor.sizin fikirlerinizi öğrenmek ve yarın serviste bu paralelde konuşmak istiyorum.yağ sorunuyla ilgili birkaç foto ekliyorum.

[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/01/21/20150121_135616.jpg[/img]

[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/01/21/20150121_135619.jpg[/img]

[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/01/21/20150121_135608.jpg[/img]

[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/01/21/20150121_135612.jpg[/img]

[img=450x600]http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/01/21/20150121_135602.jpg[/img]

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yardım-Çözemediğim yağ lekeleri ve arıza uyarısı

Jant üzerinde oluşan yağ lekesine bakarsak yukarıdan aşağıya doğru damlama söz konusu. Amortisör patlamış olabilir mi? İkinci bir durum ise şu olabilir; fren hidroliği kontrol edildi mi?

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yolda ilerlerken yağ, zift vs. bir şeyin üstünden geçmişsiniz muhtemelen, kafaya takılacak bir durum yok bence.

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

WeReWoLF link' Alıntı:
Jant üzerinde oluşan yağ lekesine bakarsak yukarıdan aşağıya doğru damlama söz konusu. Amortisör patlamış olabilir mi? İkinci bir durum ise şu olabilir; fren hidroliği kontrol edildi mi?

fren hidroliğine bakıldı sorun bulunamadı ama amortisörlere baktılar mı bilmiyorum yarın gittiğimde bunu soracağım çok teşekkürler.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yağdan ziyade erimiş zift yada yeni atılmış zift gibi geldi. Eski aracımızdada oldu çünkü hem jantta var dönme etkisi ilede direk çamurluğa bulaşmış ve kapılara sıçramış.

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Yağdan ziyade erimiş zift yada yeni atılmış zift gibi geldi. Eski aracımızdada oldu çünkü hem jantta var dönme etkisi ilede direk çamurluğa bulaşmış ve kapılara sıçramış.

hocam ilk etapta benim de aklıma o geldi.yanımdaki arkadaşıma ve gittiğim lastikçiye de gösterdim , zift değil.şu anda bile elimi sürdüğümde kolaylıkla bulaşıyor zift olsa yapışması gerekirdi.sizin de dediğiniz gibi dönme etkisiyle her yere sıçramış işin ilginci her iki lastikte ve davlumbazlarda var.taş bir hasar vermiş olsa sadece yarılan lastik tarafına vermeliydi.düşündükçe farklı farklı ihtimaller de çıkıyor.benim aklıma gelen en iyi ihtimal bir yağ birikintisinden geçtim ve lastiklerin tabanı sürtündükçe bu yağı asfalta bıraktı,üstüne de lastiğin yarılma hadisesi olunca iki farklı olayı birbirine bağladım ,inşallah böyledir ama amortisörlere de mutlaka baktıracağım.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

İnsanın aklına neler geliyor neler. Geçmiş olsun gerçekten.  Peki aracı bir cukurdan falan gecirmediniz değil mi? Yani altını vurmadınız? 2 lastik de aynı durumda ise olay zıft de değilse. Tuhaf.

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

WeReWoLF link' Alıntı:
İnsanın aklına neler geliyor neler. Geçmiş olsun gerçekten.  Peki aracı bir cukurdan falan gecirmediniz değil mi? Yani altını vurmadınız? 2 lastik de aynı durumda ise olay zıft de değilse. Tuhaf.

yok herhangi bir vurma olayı olmadı.olay bir muammaya dönüştü gerçekten.tam sherlock holmes'luk oldu benim iş :)