Yanlış yakıt

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yanlış yakıt

harunhoca link' Alıntı:
Bireysel kullanıcılar yararlanabiliyor mu? ֖rneğin taşıt tanıma sisteminden bireysel kullanıcılar yakın zamana kadar faydalanamıyordu. Aslında taşıt tanıma sistemi bence pratik bir çözüm, plaka yazmadan chip ile aracı tanımak ve direk yakıt alabilmek güzel olurdu.

opet sayfasindan önce başvuru yapiyorsunuz. anlasmali bankanızı seçiyorsunuz .isbankasi hsbc yapikredi ve birkaç bankanin anlaşması var. 4-5 gün içerisinde anahtarlığınız gelince web sitesinden kişisel bilgilerinizi girip kredi  kartınızı tanımlıyorsunuz. hepsi bu. günlük ve aylık yakıt limitinizi, bir günde/ayda kaç sefer yakıt alabileceğinizi vs belirliyorsunuz. pompaya gidince anahtarliği  pompacıya vermeniz yeterli. pompaya plaka dahi yazmıyor. hersey otomatik. doldur ve cık hesabi. yakıt aldıktan 5-6 sn sonra sms ile de bildirim alıyorsunuz.

bir anahtarlığa sadece bir tek yakıt tanımlanıyor. yani dizel tanımnladıysanız lpg yada benzin alamıyorsunuz. benim  diğer aracım benzin+lpg. o aracımda 2 key kullanıyorum. keyler tamamen aynı olduğu için asetat kalemi ile yakıt cinslerini üzerlerine yazdım

bireysel otobilimde aracınza bir parça takılmıyor. kablo kesilmiyor. sadece benzincide pompayı aktive eden ahatralığın turuncusunu yanınızda taşıyorsunuz

bu arada opet karta aldığınız yakıt puanlarda otomatik gidiyor

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
opet sayfasindan önce başvuru yapiyorsunuz. anlasmali bankanızı seçiyorsunuz .isbankasi hsbc yapikredi ve birkaç bankanin anlaşması var. 4-5 gün içerisinde anahtarlığınız gelince web sitesinden kişisel bilgilerinizi girip kredi  kartınızı tanımlıyorsunuz. hepsi bu. günlük ve aylık yakıt limitinizi, bir günde/ayda kaç sefer yakıt alabileceğinizi vs belirliyorsunuz. pompaya gidince anahtarliği  pompacıya vermeniz yeterli. pompaya plaka dahi yazmıyor. hersey otomatik. doldur ve cık hesabi. yakıt aldıktan 5-6 sn sonra sms ile de bildirim alıyorsunuz.

bir anahtarlığa sadece bir tek yakıt tanımlanıyor. yani dizel tanımnladıysanız lpg yada benzin alamıyorsunuz. benim  diğer aracım benzin+lpg. o aracımda 2 key kullanıyorum. keyler tamamen aynı olduğu için asetat kalemi ile yakıt cinslerini üzerlerine yazdım

bireysel otobilimde aracınza bir parça takılmıyor. kablo kesilmiyor. sadece benzincide pompayı aktive eden ahatralığın turuncusunu yanınızda taşıyorsunuz

Güzelmiş, açıklamalar için teşekkür ederim.

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:

+1

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
opet sayfasindan önce başvuru yapiyorsunuz. anlasmali bankanızı seçiyorsunuz .isbankasi hsbc yapikredi ve birkaç bankanin anlaşması var. 4-5 gün içerisinde anahtarlığınız gelince web sitesinden kişisel bilgilerinizi girip kredi  kartınızı tanımlıyorsunuz. hepsi bu. günlük ve aylık yakıt limitinizi, bir günde/ayda kaç sefer yakıt alabileceğinizi vs belirliyorsunuz. pompaya gidince anahtarliği  pompacıya vermeniz yeterli. pompaya plaka dahi yazmıyor. hersey otomatik. doldur ve cık hesabi. yakıt aldıktan 5-6 sn sonra sms ile de bildirim alıyorsunuz.

bir anahtarlığa sadece bir tek yakıt tanımlanıyor. yani dizel tanımnladıysanız lpg yada benzin alamıyorsunuz. benim  diğer aracım benzin+lpg. o aracımda 2 key kullanıyorum. keyler tamamen aynı olduğu için asetat kalemi ile yakıt cinslerini üzerlerine yazdım

Teşekkürler deniz abi başvurumu yaptım :)

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
ben yıllardir araçlarimda opet otobilim kullaniyorum. Manyetik ufak bir anahtarlik. Isbankasi kredi kartima tanimladim. Pompaya gelince pompacinin elindeki KEY yerine bendekini okutuyor. Pompaya plaka yazma derdi yok. Araçtan inip ödeme yapmaya gidip sira bekleme derdi yok. Direk olarak kredi kartindan düşüyor. Anahtarliğa tanımladığınız yakıt dışında başka bir yakıt da vermiyor.

Peki puan olayı nasıl puan veriyormu yine aynı şekilde

semyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Slm hrsy netlesti enjektorler hava pompasi yakit filtresi bujiler degisiyo depo yikaniyo ve masraflari benzinlik karsiliyo.sali araci teslim etceklermis.acaba yakit ucretinide verirlermi bilmiyorum.aracin degerini etkilemiyomus saygilar

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

semyan link' Alıntı:
Slm hrsy netlesti enjektorler hava pompasi yakit filtresi bujiler degisiyo depo yikaniyo ve masraflari benzinlik karsiliyo.sali araci teslim etceklermis.acaba yakit ucretinide verirlermi bilmiyorum.aracin degerini etkilemiyomus saygilar

Sn.Semyan,tekrar geçmiş olsun.Yakıt paranızı da ödemek zorundalar,siz aldığınız miktar kadar, yakıt doldurun aracınıza.Bu sizin en tabi hakkınız...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

semyan link' Alıntı:
geçmiş olsun ne kadar masraf çıktı araçta?

bedri4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce forumda yakıt aldıktan sonra pompacının depo kapağını tam olarak kapatmadığını gibi sorunlardan da bahsetmişlerdi tabi bu hatalı yakıt durumları da olunca ben pompacı depo kapağını kapatıp işini bitirmeden yanından ayrılmıyorum. Shell de bu otobilim benzeri kayıt varmı ki.

HajHaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Depo kapağını kapatmasını geçtim LPG hortumunu çıkarmayan pompacı gördüm. Sürücü de dikkat etmedi, görmedi arabanın arkasını kopardı gitti arabasındaki LPG girişini.

Ankara Dikmen Shell'de oldu bu olay belirteyim.