Yanlış yakıt

semyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar akşam benzinlikte benzinli astrama mazot koymuş pompacı üstelik depo kapağında yazmasına rağmen 200 mt gittim araba yürümedi o an anladım yakıttan baktım fişe diesel yazıyo yol yardımı aradım benzinligi aradım yol yardım geldi kaskodan arabayı servise çektim servis kapalıydı yarına kaldı herşey.arabaya ne gibi zararı olur yada ne işlemler yapıyolar.benzinlikmi kaskomu karşılıyo kaskom delinirmi bilgisi olan varmı ne yapmalıyım

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yanlış yakıt

Genelde bu durumlarda araca zarar vermiyor fazla gidemediği için araç. mazot çekilip benzin koyulur. Kaskonuzla ilgili ise bir sıkıntı çıkarmaz. Eğer herhangi bir araç ile problem çıktıysa eğer benzinin fişini saklayın firma ödemek zorunda.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ,enjektörler ,yakıt pompası ,yakıt flitresi zarar göre bilir tahminim sizin araçta yakıt flitresi ve yakıt hattı temizlenip işi çözerler çünkü fazla zorlamamışsınız anladığım kadarıyla ve yakıt fişini sakın atmayın masrafı bayi karşılamak zorunda.

semyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fiş yanımda aracı fazla zorlamadım gitmeyince çektim sağa

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deponuzun resmini paylaşabilir misiniz ? Ben benzinlikte özellikle denedim, dizel pompalar benzinli aracımın yuvasından içeri girmiyor.

semyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olur paylaşırım yarın

Xodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun,

֖ncelikle fiş çok önemli sonradan açılabilecek davalarda kesin kanıt niteliğinde. Ki zaten servis kayıtlarıda oluşacak. Tahminen kaskonuz servisle anlaşmalıdır ve kasko ödemeyi yaptıktan sonra, petrol şirketine rücu edecektir. Hiç kaskonuz olmasaydı bile sizde rücu edebilirdiniz. Petrol şirketleride bu durumlara karşı kendi kaskolarını yapıyorlar zaten.

Asıl önemli olan motorda yapılacak tamirat neticesinde aracın uğrayabileceği değer kaybı miktarı. Bir avukat olarak tavsiyem bu durumu özellikle tamir maliyeti ortaya çıktığında irdeleyin varsa değer kaybını petrol şirketinden talep edin. Aksi halde dava açmanızda mümkün. ևok küçük bir değer kaybı çıkarsa avukat ücretine denk gelebilir ve dava açmanın bir anlamı kalmayabilir, bu sebeple doğrudan şirketten talep edip alabilirseniz daha  iyi olacaktır.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Xodor link' Alıntı:
Geçmiş olsun,

֖ncelikle fiş çok önemli sonradan açılabilecek davalarda kesin kanıt niteliğinde. Ki zaten servis kayıtlarıda oluşacak. Tahminen kaskonuz servisle anlaşmalıdır ve kasko ödemeyi yaptıktan sonra, petrol şirketine rücu edecektir. Hiç kaskonuz olmasaydı bile sizde rücu edebilirdiniz. Petrol şirketleride bu durumlara karşı kendi kaskolarını yapıyorlar zaten.

Asıl önemli olan motorda yapılacak tamirat neticesinde aracın uğrayabileceği değer kaybı miktarı. Bir avukat olarak tavsiyem bu durumu özellikle tamir maliyeti ortaya çıktığında irdeleyin varsa değer kaybını petrol şirketinden talep edin. Aksi halde dava açmanızda mümkün. ևok küçük bir değer kaybı çıkarsa avukat ücretine denk gelebilir ve dava açmanın bir anlamı kalmayabilir, bu sebeple doğrudan şirketten talep edip alabilirseniz daha  iyi olacaktır.
045thumbsup
Pompacinin yaptigi sadece iki yakittan birini dogru koymak bunu yapamayan insanlar var milleti nelerle ugrastiriyorlar. Ben bu yuzden herseferinde yakit alirken dikkat ediyorum.

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun,bütün masrafları akaryakıt istasyonu karşılıyor tabiki elinizde fiş olmak kaydıyla,zaten fişte elinizdeymiş.Fazla yol gitmediğiniz için,pek bir şey çıkmaz merak etmeyin...