Yanlış yakıt

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yanlış yakıt

Gecmis olsun umarim en kisa zaman da sorun halledilir ...

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
Deponuzun resmini paylaşabilir misiniz ? Ben benzinlikte özellikle denedim, dizel pompalar benzinli aracımın yuvasından içeri girmiyor.

Ben de denedim olmuyor. Ama biz bu konuda pompacılar kadar profesyonel(!) değiliz, sürekli karşılaşıyoruz bu haberlerle. Adamlar uzman(!)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzer durum ofiste arkadaşımın başına geldi.

Dizel aracına (renault clio) benzin koydular ve 20-30 km kadar devam etti arabasını kullanmaya sonra araç durdu.

Sonuç: 7000TL masraf, ancak fişi kaybetmeyin ve kamera kayıtlarından da yararlanabilirsiniz. Tüm masrafları istasyon karşıladı

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu nasıl bir vurdum duymazlik? Hata olur tamam da bu kadarı da olmaz, arkadaşın dediği gibi zaten şansı yarı yarıya,  bunu da becerememis anlaşılan. Araca umarım kalıcı bir hasar bırakmaz.  Tekrar geçmiş olsun.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkesin başına gelebilecek bir olay. Öncelikle geçmiş olsun arıza bir şekilde giderilir ve aracınız eski haline döner inşallah. Benim tavsiyem herkesin benzinlikte aldığı fişe bakması eğer yanlış yakıt doldurduysa arabayı çalıştırmadan anlarız zaten.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun dün akşamda bizim arkadaşın başına kötü bir olay geldi.shellden benzin almış hava -9 derece.pompanın olduğu yerden(markete gitmeden)cam suyu ve shell energy içeceği almış.buraya kadar herşey normal.energy içeceğini yakıt katkısı sanıp depoya dökmüş.sabah farketmiş araba çalışmıyor servise çekiciyle gidecek.pompacı dese ki abi bu içecek adam yanlış yapmayacak yada energy içeceğini markette sat.inşallah çok masraf açmaz.ama anlamadığım benzin istasyonuyla evi arası 2 km nasıl gitti?aman arkadaşlar dikkat edelim

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
geçmiş olsun dün akşamda bizim arkadaşın başına kötü bir olay geldi.shellden benzin almış hava -9 derece.pompanın olduğu yerden(markete gitmeden)cam suyu ve shell energy içeceği almış.buraya kadar herşey normal.energy içeceğini yakıt katkısı sanıp depoya dökmüş.sabah farketmiş araba çalışmıyor servise çekiciyle gidecek.pompacı dese ki abi bu içecek adam yanlış yapmayacak yada energy içeceğini markette sat.inşallah çok masraf açmaz.ama anlamadığım benzin istasyonuyla evi arası 2 km nasıl gitti?aman arkadaşlar dikkat edelim

Bu yüzden yakıt katkısı kullanmıyorum :D

semyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginiz için sağolun arkadaşlar.bütün masrafları benzinlik karşılayacak araç 4-5 gün serviste kalacak bujiler falan değişecek başka zarar gören ne varsa değişecek.valla işte bi hata yüzünden işlerim alt üst oldu ve hala ben benzinliğin adını vermiyorum insanlık bizde olsun kafası varya ondan herşey bizi buluyo

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben yıllardir araçlarimda opet otobilim kullaniyorum. Manyetik ufak bir anahtarlik. Isbankasi kredi kartima tanimladim. Pompaya gelince pompacinin elindeki KEY yerine bendekini okutuyor. Pompaya plaka yazma derdi yok. Araçtan inip ödeme yapmaya gidip sira bekleme derdi yok. Direk olarak kredi kartindan düşüyor. Anahtarliğa tanımladığınız yakıt dışında başka bir yakıt da vermiyor.

scooturk.jpg

34797d4.png

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
ben yıllardir araçlarimda opet otobilim kullaniyorum. Manyetik ufak bir anahtarlik. Isbankasi kredi kartima tanimladim. Pompaya gelince pompacinin elindeki KEY yerine bendekini okutuyor. Pompaya plaka yazma derdi yok. Araçtan inip ödeme yapmaya gidip sira bekleme derdi yok. Direk olarak kredi kartindan düşüyor. Anahtarliğa tanımladığınız yakıt dışında başka bir yakıt da vermiyor.
Bireysel kullanıcılar yararlanabiliyor mu? Örneğin taşıt tanıma sisteminden bireysel kullanıcılar yakın zamana kadar faydalanamıyordu. Aslında taşıt tanıma sistemi bence pratik bir çözüm, plaka yazmadan chip ile aracı tanımak ve direk yakıt alabilmek güzel olurdu.