Yakıt Tüketimi

mustafacavli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba

2005 Model Opel Astra Aracımın 60.000 bakımını yaptırdım. (Triger filan değişti) . fakat son 2 haftadır anlık tüketim nerdeyese eskiye göre iki katı gösteriyor araç özellikle 1 ve 2 vitesde anlık tüketim 34-40 arası gösteriyor. anlık tüketimin yokuş aşagı gaza basmadan 0 gösterdiği yerlerde şimdi 2 filan gösteriyor.
Ankara Opel Reis servisine gösterdim herşeyin normal olduğunu söylediler ortalama tüketim 13 ne yapmalım
teşekkürler

SuSpect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
13 mü? Abooo..
Bence sat ferrari falan al oda 13 tükerir madem öyle daha güzel araca bin bari. :)

türbülans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba da aynı motor..şehir içi tüketimim 13 lt/100 km civarı..şehir dışında 6-7 lt civarı..klima sürekli açıkken..yani normal bir durum bu arabalarda herhalde

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bi sorun mutlaka olmalı. ort. tüketim 13lt diyorsunuz. benim ortalama tüketim 8.4 lt astra h 1.6 2005 model aracım.

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim arabaya çok yüklenirsen yakar o kadar.1,2 hatta 3. viteslerde gaza sonuna kadar bastığında 30'lar görülüyor.4 ve 5 te azalıyor tabi bu değerler.Şehir içinde ortalama yakıta bakmamak lazım bence çünkü yanıltıyor.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba

2005 Model Opel Astra Aracımın 60.000 bakımını yaptırdım. (Triger filan değişti) . fakat son 2 haftadır anlık tüketim nerdeyese eskiye göre iki katı gösteriyor araç özellikle 1 ve 2 vitesde anlık tüketim 34-40 arası gösteriyor. anlık tüketimin yokuş aşagı gaza basmadan 0 gösterdiği yerlerde şimdi 2 filan gösteriyor.
Ankara Opel Reis servisine gösterdim herşeyin normal olduğunu söylediler ortalama tüketim 13 ne yapmalım
teşekkürler

ortalama tüketimi resetleyip arabayı en az 1 ay kullandıktan sonra değere bakmalısın. yoksa yanıltır seni.. ama dediğin gibi yokuş aşağı inerken anlık tüketim sıfır olmuyorsa bi problem vardır. servis arabanı tech2 ye bağladımı acaba??

mustafacavli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama tüketimi resetleyip arabayı en az 1 ay kullandıktan sonra değere bakmalısın. yoksa yanıltır seni.. ama dediğin gibi yokuş aşağı inerken anlık tüketim sıfır olmuyorsa bi problem vardır. servis arabanı tech2 ye bağladımı acaba??

Opel reis servisi Bağladı fakat normal olduğunu söyledi. 2 hafta içinde ne oldu ise oldu daha önceden normaldi Bunun Triger kayışının değişimi ile ilgisi olablirmi ?

alper inan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
13 lt/100 km mi yoksa 13 km/lt mi onu bir iyi anlamak lazım. bende 2006 model astra kullanıyorum yol bilgisayarında 1 litre benzinle kaç km gideceğini gösteriyor. ve şehir içi 13-14 km/lt oluyor çoğu zaman bu da demektir ki (ortalama 8 lt/100 km) karıştırmayalım bence.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel reis servisi Bağladı fakat normal olduğunu söyledi. 2 hafta içinde ne oldu ise oldu daha önceden normaldi Bunun Triger kayışının değişimi ile ilgisi olablirmi ?
valla bilemeyecem.. olabilir. yanlış bilmiyorsam trigerin sente ayarını doğru yapamayınca yakıt tüketimi aşırı şekilde artıyormuş..
forumda ki konularda bi araştırma yap bence.. ben hatırlıyorum böyle bişey..
motorda ses de yapması lazım.. triger değişiminden sonra sanki motor dizel araba motoru gibi diye şikayeti olanlar oldu..

melih9003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C2 yakıt

Aracım 2006 Vectra C2 Comfort.Tüm bakımları yeni yapıldı.Motor yağı 10w 40 Mobil Cleaner Triger hava f.yağ f.benzin f.polen f.ve ayrıca Borpower koydum.Araç 75000 km de.Şehirler arası 100-110 km 5.97 lt/100km.Şehir içinde 8.8 lt/100km.2000 dv/dk seyir hali.2500-3000 dv/dk vites değişimi.