Yakıt durumu

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba, yaklaşık 6 ay önce taktırdığımız LPG nin yakıt durumunu bugün ölçmüş bullunmaktayım.Depo boşken aldığımız 30 tl lk gaz ile şehir içi tam 95 km gittik arkadaşlar.(Gazı zamlı almıştık.)Sizce aracın yakıt durumu nasıl astra 1.6 comfort 2001 model bilgilendirirseniz sevinirim.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deponuzu ful olarak doldurun.Zaten pompa depo ful olduğunda kendiliğinden durur.100 km yol gidin ve pompa otomatik durana kadar tekrar fulletin.KAç litre aldığına bakın ve ona göre hesap edin.Aksi taktirde net hesap yapamazsınız.

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deponuzu ful olarak doldurun.Zaten pompa depo ful olduğunda kendiliğinden durur.100 km yol gidin ve pompa otomatik durana kadar tekrar fulletin.KAç litre aldığına bakın ve ona göre hesap edin.Aksi taktirde net hesap yapamazsınız.

Bu konuyla ilgili çok konu açılda sizin dediğinizde çok doğru ama bnim ölçtüğüm bu boştan boşa yöntem ile gerçek ölçüme yakın sayılmaz mı?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyla ilgili çok konu açılda sizin dediğinizde çok doğru ama bnim ölçtüğüm bu boştan boşa yöntem ile gerçek ölçüme yakın sayılmaz mı?

En güvenilir yöntem benim dediğim.Sizin dediğiniz yöntem biraz kişisele kaçar.Şöyle; ne olursa olsun tam bitirmeden benzine geçtiğinizi düşünelim.Siz sadece bittiğini hissettiğiniz anda benzine çekersiniz diyelim.Depoda doldurduğunuz ana göre + veya - lpg miktarı olabilir.Bu nedenle en güvenilir yöntem ful depo yöntemi olarak uygulanır.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güvenilir yöntem benim dediğim.Sizin dediğiniz yöntem biraz kişisele kaçar.Şöyle; ne olursa olsun tam bitirmeden benzine geçtiğinizi düşünelim.Siz sadece bittiğini hissettiğiniz anda benzine çekersiniz diyelim.Depoda doldurduğunuz ana göre + veya - lpg miktarı olabilir.Bu nedenle en güvenilir yöntem ful depo yöntemi olarak uygulanır.
Aynen. Ama bu da havanın soğukluğuna, kullanış biçimine, trafiğe, aracın motor sağlığına vs. gibi birçok nedene bağlı değişiyor. Ben km başına yapılan hesabı çok saçma buluyorum. Yol bilgisayarı benim odak noktam. O da tam vermese de..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen. Ama bu da havanın soğukluğuna, kullanış biçimine, trafiğe, aracın motor sağlığına vs. gibi birçok nedene bağlı değişiyor. Ben km başına yapılan hesabı çok saçma buluyorum. Yol bilgisayarı benim odak noktam. O da tam vermese de..

Zaten hem yazın hem de kışın lpg li araçlara lpg yakıt ayarı yaptırmak gerekiyor.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya sizin gibi hesaplarsak benım aracımda astra g 1.6 20 liralık gazla 90 92 km fln yapıyorum gaz kitim lovato aldıgım yer opet shell

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya sizin gibi hesaplarsak benım aracımda astra g 1.6 20 liralık gazla 90 92 km fln yapıyorum gaz kitim lovato aldıgım yer opet shell

100 Km de 8 litre LPG demek bu... İstanbul trafiğinde çok zor, tabi ş.dışı değeri olarak kabul ediyorum bunu... Ş.içi ise, Benzin ile aynı litre LPG tüketiyor aracınız... Ya aracı yada sizi kutlamak gerek, ben yanından bile geçemiyorum son 1 aydır bu değerlerin...

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet normal değer 30 lira 95km.

geçenlerde biri iddia ediyordu 20 lira ile 90km yol yapıyorum diye.. :kop: araba 97 model accord 2 lt otomatikti...

ayrıca bazı arkadaşlar şehir içi ölçümleri otobana çıkıyor 5. viteste giderek yapıyor. şehir içi tüketim değeri 3. viteste 50km/s hızı geçmeyecek şekilde ölçülür.

ortalama 400km civarı yol yapıyorum ben 45lt gaz ile. ama bu sefer 450-470km gibi olacak sanki? neden çünkü aracı uzun vadeli sürüş ve yüksek viteste çok kullandım.

köprü trafiğine birşey demiyorum yada kızılay trafiğine ama "ankara için konuşuyorum" siz çayyolunda oturuyorda her gün balgat'a gidip geliyorsanız ve buna şehir içi ölçtüm diyorsanız kendinizi kandırırsınız.. ;)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 Km de 8 litre LPG demek bu... İstanbul trafiğinde çok zor, tabi ş.dışı değeri olarak kabul ediyorum bunu... Ş.içi ise, Benzin ile aynı litre LPG tüketiyor aracınız... Ya aracı yada sizi kutlamak gerek, ben yanından bile geçemiyorum son 1 aydır bu değerlerin...

valla hocam 80 tlye 385 km gıttım sen beni kutlaa :D