Yakıt Alırken Dikkar Edilmesi Gereken Hususlar

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar pek çoğumuz belki biliyoruz, ama ben burada yine de belki bilmeyenlerimiz vardır diye yakıt alırken dikkat edilmesi gereken iki önemli hususu belirtmek istiyorum :

a)  Yakıt alma zamanı olarak sabah çok erken ( 6-7 ) saatleri seçmeliyiz,  bunun sebebi  yakıtın en yoğun olduğu saatlerin sabah çok erken ve gece yarısı olmasıdır. Ancak her ne kadar gece alınan yakıt da yoğun olsada geceki yakıtın sabah erken saatlerde alınan yakıta nazaran şöyle bir handikapı vardır: gün içinde istasyonlarda sürekli olarak yakıt alımı ve de  en önemlisi tankerlerle yakıt ikmali  söz konusu olduğundan  istasyonun deposundaki yakıt sürekli bir sirkilasyon ve dalgalanma içindedir.  Bu da istasyonun deposundaki yakıtın  çalkalanmasına dipteki partiküllerin yüzeye çıkarak yakıt alımı yaptığınızda  aracımızın deposuna geçmesine sebep olur.  Fakat sabah erken saatlerde yakıt alımı yaptığımızda,  gece  istasyonlarda yakıt ikmali yapılmadığından ve müşteri sayısının azlığı sebebiyle istasyonun deposundaki yakıtta çalkalanma minimum olur. Böylelikle  aldığımız yakıt dinlenmiş yakıttır ve partiküller dibe çökmüştür. Sonuçta aldığımız yakıt yoğun ve  temiz bir yakıt olacaktır.
֖zetle en yoğun ve temiz yakıt sabah 6-7 vakitlerinde alınan yakıttır. Yakıt alımını bu saatlerde yapmaya özen gösterelim.

b) Depodaki buharlaşmayı minimize etmek için yakıt alımında depoyu fulleyerek yakıt alımı yapmaya özen göstermek gerekir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yakıt Alırken Dikkar Edilmesi Gereken Hususlar

Faydalı paylaşım, teşekkürler.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Küçük gibi görünen önemli detaylar hakkaten

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende özellikle yazları yakıtı sabahtan alamaya özen gösteririm.Tabii yollarda kalmadığım müddetçe  ;D

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet özellikle yaz aylarında sabah erken saatlerde alınan yakıtla gün içerisinde alınan yakıt çok fark ediyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rep yok teşekkür var artık, teşekkürler :D

yilmazgunes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hmm bilmiyordum bunu. öğrendiğim iyi olmuş. teşekkürler  bravoo

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracım 1 ay sonra gelecek fakat yakıtla ilgili aklımda bi soru var, ben aracıma kaç oktan benzin kullanmam gerekiyor? 95 gerektiriyorsada 97 kullansam yakıt sarfiyatı yada performansta bi kazanç elde etmiş olurmuyum?

Teşekkürler..

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Volk@n link' Alıntı:
    Arkadaşlar aracım 1 ay sonra gelecek fakat yakıtla ilgili aklımda bi soru var, ben aracıma kaç oktan benzin kullanmam gerekiyor? 95 gerektiriyorsada 97 kullansam yakıt sarfiyatı yada performansta bi kazanç elde etmiş olurmuyum?

Teşekkürler..

benzinli astra g aracımda ikisinide dolduruyordum, performansı 97 de daha iyi oluyordu.