Yakın zamanda corsaya trafik sigortası yaptıran var mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Corsa ya sigorta şeklinde olmaz o konu.
Sigorta Kişiye özel birşey.
Birçok değişken var hesaplama yapılırken.
Araç sahibinin yaşı ve kaza geçmişi ayrıca aracın plakası fiyatı çok etkiliyor.
En az etki eden şey aracın kendisi.
Oktay artık sigorta işlemlerinde bir çok şey değişti, araçların marka ve modelleri de sigortaya dahil edildi. Bilindiği gibi sigorta şirketleri kaza yapan sürücülerin yaş istatistiklerine göre prim belirledikten sonra illerin trafik yoğunluğunu baz almışlardı, şimdi de hangi marka ve model araçlar daha çok kaza yaptıklarına dair istatistikleri baz almaya başladılar. Aynı şartlara haiz, ikisi de benim adıma kayıtlı olan farklı model ve yaştaki iki aracıma aynı şirketçe verilen teklifler: 1991 Opel Vectra için:565 TL, 1963 model Ford Taunus için:645 TL. Başka bir örnek daha vereyim Astra F nin HB ve SW kasalarının trafik sigortaları arasında 100 TL den fazla fiyat farkı mevcut. Bir bakmışız seneye yaptığımız km ye göre prim almaya başlamışlar :mad:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fatih anlaşılan, biz de 400 ü göze alalım. Vallahi acı para 600 kasko yaptır 400-500 e siğorta. Siğortanın kapsamını genişletseler de kaskodan bari kurtulsak.

Mustafa benim aracın 2016 yılı kaskosu sigortasına 430 TL, trafik sigortasına 565 TL fiyat verdiler. Aracım alındığı günden beri aynı şirkete sigortalı ve hiç hasar kaydı olmadı.
Zorunlu olan daha pahalı, ne kadar ilginç değil mi :sopa:

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen sene trafik sigortası odediginiz ücretin min 2 katını ödeyeceğizi bilin. Eğer ki kaza yaptınız ve kusurlu sizsiniz. karşı tarafın hasarı sizin trafik policenizden karşılandı ise vah halinize. Bu durumda 3-4 katı bedellere hazırlıklı olun.
Ülkenin civisi çıktı , senelerdir hasarsız araç kullanan bizlere ceremesi çıktı.
Yaşın yanında kuru da yanıyor, bir işi doğru yapsalar bari.

Moderatörün son düzenlenenleri:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
işin nerden kaynaklandığı ortaya çıktı bu gece foxta sigortacılar birliği başkanıydı sanırım konuştu 1300 tl çıkan asgari ücret ve tarafik sigortasının hesaplanırken bu değer üzerinden hesaplanması yüzünden bu artış oldu dedi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
işin nerden kaynaklandığı ortaya çıktı bu gece foxta sigortacılar birliği başkanıydı sanırım konuştu 1300 tl çıkan asgari ücret ve tarafik sigortasının hesaplanırken bu değer üzerinden hesaplanması yüzünden bu artış oldu dedi

Yok o uygulama şahsi sürücü kapsamaz ticari yolcu taşıyan araçlar için bir uygulamadır. O haberde demek istiyor ki şimdi buna zam gelir bizde yolcudan çıkaracağız demek istiyorlar.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hafta benim corsanın trafik sigortasını yaptırdım bursa için en ucuz 423 tl fiyata buldum. Geçen yıl 174 tl tutmuştu. Aracımda hiç kaza yok kaskodan herhangi bir dosya açılmış değil. En son trafik cezamıda 2 yıl önce yemişim onuda kontrol ettirdim(90 km hız). Peki neden bu kadar artış oldu sigortacılara sorduğumda hepsi aracın değer kaybınıda ödüyor artık ondan arttı diyorlaar fakat eskidende talep edilince yada mahkeme yoluyla alınabiliyordu.
Aracın sahibinin yaşı önemli vede daha önce üzerinde araç var mı bu gibi kriterler önemli.Stratejik olarak bir hesaplama yapmak gerekirse 30 veya 40 yaş arası olanlara indirim sağlanıyor ayrıca üzerinde daha önce bir araç kaydı olmuşsa buda indirime sebep oluyor.Kaynak mapfre sigorta.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yok o uygulama şahsi sürücü kapsamaz ticari yolcu taşıyan araçlar için bir uygulamadır. O haberde demek istiyor ki şimdi buna zam gelir bizde yolcudan çıkaracağız demek istiyorlar.

abi ayrım yapmadı diye hatırlıyorum interneten haberin videosunu bulursam eklerim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle bu kamyon,otobüs,taksici federasyonları bu adamlar sadece aidat almaktan başka bir numaraları yok. Bu sigorta konusun da birlik içinde olsalar emin olun sigorta şirketleri dize gelir. Basit bir eylem sadece iki gün trafiğe çıkmadılar yeterde artar bile.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın sahibinin yaşı önemli vede daha önce üzerinde araç var mı bu gibi kriterler önemli.Stratejik olarak bir hesaplama yapmak gerekirse 30 veya 40 yaş arası olanlara indirim sağlanıyor ayrıca üzerinde daha önce bir araç kaydı olmuşsa buda indirime sebep oluyor.Kaynak mapfre sigorta.

Kardeşim bunlar artık sanıldığı kadar çok fazla dikkate alınmıyor. Benim yaş durumu ortada, şu an üzerime kayıtlı hiç kaza yapmamış üç araç kayıtlı. Hiç suçlu olarak kaza yapmadım, benim araca 2-3 kez başkaları çarptı. 35 senedir aynı şirketle çalışıyorum. Durum böyleyken trafik sigortası 100 de 100 den fazla zamlandı. :mad:

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim bunlar artık sanıldığı kadar çok fazla dikkate alınmıyor. Benim yaş durumu ortada, şu an üzerime kayıtlı hiç kaza yapmamış üç araç kayıtlı. Hiç suçlu olarak kaza yapmadım, benim araca 2-3 kez başkaları çarptı. 35 senedir aynı şirketle çalışıyorum. Durum böyleyken trafik sigortası 100 de 100 den fazla zamlandı. :mad:
Valla bilmiyorum kardeşim geçende bende vectra b aldim 2001 model mapfre den yaptirdim sigortayi sorduğumda bu kriterleri söylediler dediğin gibidir muhtemelen çünkü ilk aracım pek deneyimli değilim bu konuda.