Yakın zamanda corsaya trafik sigortası yaptıran var mı?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bu hafta benim corsanın trafik sigortasını yaptırdım bursa için en ucuz 423 tl fiyata buldum. Geçen yıl 174 tl tutmuştu. Aracımda hiç kaza yok kaskodan herhangi bir dosya açılmış değil. En son trafik cezamıda 2 yıl önce yemişim onuda kontrol ettirdim(90 km hız). Peki neden bu kadar artış oldu sigortacılara sorduğumda hepsi aracın değer kaybınıda ödüyor artık ondan arttı diyorlaar fakat eskidende talep edilince yada mahkeme yoluyla alınabiliyordu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Cevap basit kaza yapmadıkları halde kaza yaptık diye kendi aralarında tutanak tutan şerefsizler, doğu da yanan araçlar ve gözü doymaz şirketler ve arkadaş siz ne yapıyor sunuz diye kimsenin sormadı bir ülkede adam gibi aracını kullanan kaza yapmayan kurallara uyanlara kazıktan dolayı fiyatlar bu noktaya geldi.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Corsa ya sigorta şeklinde olmaz o konu.
Sigorta Kişiye özel birşey.
Birçok değişken var hesaplama yapılırken.
Araç sahibinin yaşı ve kaza geçmişi ayrıca aracın plakası fiyatı çok etkiliyor.
En az etki eden şey aracın kendisi.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Cevap basit kaza yapmadıkları halde kaza yaptık diye kendi aralarında tutanak tutan şerefsizler, doğu da yanan araçlar ve gözü doymaz şirketler ve arkadaş siz ne yapıyor sunuz diye kimsenin sormadı bir ülkede adam gibi aracını kullanan kaza yapmayan kurallara uyanlara kazıktan dolayı fiyatlar bu noktaya geldi.

abi doğru söylüyorsunda şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu mesela kaça yaptırınız 2016 ve 2015 sigortalarını benim kasko hasarsızlık indirimlerinden dolayı 500 tl iken en ucuz sigorta 423 tl çıktı bazı yerler 1700 2700 tl arası fiyat verdi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Corsa ya sigorta şeklinde olmaz o konu.
Sigorta Kişiye özel birşey.
Birçok değişken var hesaplama yapılırken.
Araç sahibinin yaşı ve kaza geçmişi ayrıca aracın plakası fiyatı çok etkiliyor.
En az etki eden şey aracın kendisi.

araç sahbinin yaşı 60 plaka 16 kazası cezası hiç yok sigorta kasko ucuz olsun diye böyle almıştık iyiki benim adıma değil 26 yaşımdayım benimde kazam yok:)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi doğru söylüyorsunda şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu mesela kaça yaptırınız 2016 ve 2015 sigortalarını benim kasko hasarsızlık indirimlerinden dolayı 500 tl iken en ucuz sigorta 423 tl çıktı bazı yerler 1700 2700 tl arası fiyat verdi

Yok kardeşim hiç bir yere şikayet edemezsin. Çünkü sistem senin şikayetini dikkate almayacak bir sistem bunun adına serbest piyasa deniyor. Yani isteyen istediği fiyata yapar sende sesini çıkaramazsın işi anlayacağım. Geçen yaptırdım işte 200 TL çekici içinde olan sigortam 460 TL oldu ve maşallah hiç kaza yada cezam olmamasına karşın birde indirim uyguladık hikayesi var. Derece 7 olan kişiye artık indirim de zonk diye duruyor. Hikaye yani. Bu işim bir çözümü yok. Zaten bu ülkede doğru düzgün işleyen bir sistem kalmadı şükür olsun. Bu iş en başından yanlış yapıldı. Özellikle kaza tutanakları kapsamında eğer ki bu tutanaklar kişilere değil sigorta firmaların eksperlerine bırakılmış olsa idi adam gibi sistem çalışır kimse de kolay kolay şerefsizlik yapamazdı. İki araç kazaya karıştığında eksperler gelir kendi aralarında tutanak düzenlenir olay da orada biter idi.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasayi anlamiş degilim vectra 2001 model aracima 1100 tl sigorta ucreti ödedim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sigorta firmaları artık işi öyle bir noktaya getirdi ki aman senin aracın eski kasko yapmayız diyen bu firmalar şimdi 400 tl kasko yaparken aramaz ama aracını sigorta yaptıracağım dediğin de bin kere arar oldu neden? Çünkü sigortadan eşek yükü ile para kazanmakta. Kasko dan ne kazanacak?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zorunlu bir hizmette serbest piyasa olması en başta problem zaten. firmalar zarar ediyor diye faturayı kaza yapmayana çıkarıyorlar.

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yok kardeşim hiç bir yere şikayet edemezsin. Çünkü sistem senin şikayetini dikkate almayacak bir sistem bunun adına serbest piyasa deniyor. Yani isteyen istediği fiyata yapar sende sesini çıkaramazsın işi anlayacağım. Geçen yaptırdım işte 200 TL çekici içinde olan sigortam 460 TL oldu ve maşallah hiç kaza yada cezam olmamasına karşın birde indirim uyguladık hikayesi var. Derece 7 olan kişiye artık indirim de zonk diye duruyor. Hikaye yani. Bu işim bir çözümü yok. Zaten bu ülkede doğru düzgün işleyen bir sistem kalmadı şükür olsun. Bu iş en başından yanlış yapıldı. Özellikle kaza tutanakları kapsamında eğer ki bu tutanaklar kişilere değil sigorta firmaların eksperlerine bırakılmış olsa idi adam gibi sistem çalışır kimse de kolay kolay şerefsizlik yapamazdı. İki araç kazaya karıştığında eksperler gelir kendi aralarında tutanak düzenlenir olay da orada biter idi.

bendede %25 indirim mevcut bizim ülkede şirket zarar etti mi kabak müşteriye patlar botaşta zarar ettiği için uluslar arası piyasada neredeyse %50 düşen doğalgaz faturada yerinde seyretti

her sene yaklaşım %100 oranında bir zam olursa ilerleyen zamanlarda çoğu kişi bu işten vazgeçer bence

Piyasayi anlamiş degilim vectra 2001 model aracima 1100 tl sigorta ucreti ödedim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben yaptırırken bir vectra sahibide geldi kasko için 600 tl çıktı 10 yaşını geçmiş ama tam model yılını bilmiyorum