yağmur sensörü açık güneşte 6 saat bekledikten sonra araç geç çalışıyor!

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
arabamı aldıktan 2 ay sonra ilk defa güneşin altında bırakmak zorunda kalmıştım. Geri binince geç çalıştığını farkettim, önemsemedim. 2, 3 derken servisi aradım pis yakıttan olduğunu söylediler.
1 hafta sonra servise gittim bilgisayara taktılar sorun yok! Güneşin altında 6 saat kaldı çalıştırdık gene sorun yok! En az 10 defa yaşadığım sorun bir anda kayboldu sanki! Sonra o gün yağmur sensörünün kapalı olduğunu farkettim. Zaten geç çalıştığı zamann direksiyon ekranında yağmur sensörü açık uyarısı yazdığı sırada oluyodu! Sorunun beyinln aynı anda 2 fonksiyonu kaldıramaması diye tahmin edyorum.
Bunu başka yaşayan var mı en azından deneyebilir misiniz?

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yağmur sensörü açık güneşte 6 saat bekledikten sonra araç geç çalışıyor!

Yağmur sensörü ile aracın geç çalışması arasında bağlantı yoktur. Sonuçta 2 ayrı sistem. Söylendiği gibi kalitesiz yakıt nedeniyle olabilir geç çalışma...

Not: İçimden bir ses birinin benimle makara geçtiğini söylüyor ya neyse.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

makara falan geçildiği yok.  yani kesin yağmur sensörü demiyorum ama tam ekranda o yzında çalışma gecikiyo. Yağmur sensörü açık olmayınca da yapmıyo denedim. Buna ne demeli peki. şu kaza başıma gelmeseydi bunun içln servise gidecektim ama zaten araç serviste şu an  çıkınca bu problemi hakkediriz umarım.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

dün benim aracımda geç çalıştı. hiç bişi açık değildi. benzinden dolayı bence..