yağ yakma sorunu

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Önce aracı kaldırıp, kaçaklara bakın. Keçeler kaçırabilir. Sonra motoru düşünürsünüz.

qaplan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim arabada da var !! ustaya hiç götürmedim. ama anlayan biri segmanlar falan değişecek dedi... astra g nin maliyeti ne olur? bize kaça patlar :)

atacan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu yaşıma geldim böyle bir şey duymadım böyle bir şey olabilirmi . almanları cok abartmışım ..

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da vardı oyle bi sıkıntı surekli yag ekliyorum check oil uyarısı veriyordu.. triger kapagının oradan yag sızdıgınız farkettik egzantrik keçelerinden ve krank kecesinden yag sızdırıyomus bunları değişince problemimiz çözüldü. ilk olarak oraları kontrol edebilirsiniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir opel kullanıcısı olarak ben bu markanın motorunun mantığını çözemedim. Bana göre kapak açtırmadan düzgün bakımları yapılmasına karşın opel araçların 200 000 km kadar dayanacağını hiç sanmam.

Kendi aracın 140 000 de motoru yedi. Burada bir çok kişinin aracın da genelde bu km yada 20 000-30 000 km biraz fazla sonra motor yaptıran çok oldu.

Araçlar da motorlara segman attırmak sadece pamuk tıkamaya benzer başkada bir şeye değil. Araçların motor yaptırılması durumunda piston yataklar diğer tüm aksamlarının komple değilmesi gerek. Ya değil ise harcanan para 40 000-50 000 km sonra çöpe atılmaktan başka bir şeye yaramaz.

Opel yağ düşmanı ama bu konu da değerler çok fazla motor çortlamış derim. Adam gibi bir usta elinde adam gibi toplanması gerek. Oradan mı? buradan mı? diye boş yere para harcaman yerine komple indirip gereken neyse yapılması gerek.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende nadir abi gibi düşünüyorum yabancı formların birinde okumuştum adam şöyle birşey yazmış astra g xel motor için

ben her 2000km de 1 litre yağ eklersem bu arabanın periyodik bakımı 15.000 de yazıyor bu durumda bakıma kadar 7.5 lt yağ eklemiş olurum sonuç olarak motordaki yağ iki kez değişmiş gibi birşey oluyor kitapcıktaki değerlerde öyle gözüküyor mantığını çözemedim

vs bunun gibi bir yazısı vardı ve bende hakkiaten adam hak verdim ve o yazan kişinin aracı 100.00 civarında birşeydi uzun uzun yazmış hesaplamış filan ama saçmalığın hakikaten daniskası.