Yağ seçimi(marka)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten yılda en fazla 4000 km yapabiliyorum onu da yapa bilir isem ama burada castrol markasın hakkında yazılanlar gerçekten canımı fazlası ile sıkmış durumda. Zaten GM marka yağı da hiç sevmedim. Mecbur mobil olacak bu gidişle. Ama tam sentetik yağ alacağımı sanmam artık.

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lukoil genesis premium 5w30 yada shell helix pro ag 5w30 bulabilirseniz onu kullana bilirsiniz.

talzun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ustam da sürekli gm yağ koyuyor yağ eksiltmesi kronik sorun halinde ancak son Bakımdan beri 2000 km oldu eksiltme olmadı sebebini bilmiyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araçların yağ eksilmesinin artmasının nedenlerinden birincisi aracın devirli kullanılması arkadaşlar devirli kullanılan araç daha fazla yağ eksiltir. Bunu es geçmeyin.

Fbuyukkale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb kısa bir sorum olacak 5-30 5-40 10-40 bu yağların birbirlerinden ne farkı var ?
hangi hava şartlarında hangisini kullanmalıyız. forumlarda yüzlerce konu var. ama net olarak anlamış değilim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devirli kullanımda yağ eksiltir araç ama bu fiyatlarla nasıl devirli kullanalım :D
60 km hızda 5.vitese geçiyorum :D

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb kısa bir sorum olacak 5-30 5-40 10-40 bu yağların birbirlerinden ne farkı var ?
hangi hava şartlarında hangisini kullanmalıyız. forumlarda yüzlerce konu var. ama net olarak anlamış değilim.

Yağın özelliğini akışkanlığını muhafaza edebildiği değerlerdir. Ondeki değer W simgesi kış diğeri ise yaz derecesini belirtir.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Motul 10W-40 kullanıyorum, 6100+ modeli olanından. Kaput içinde Selenia 10W-40 koyun diyor ama Selenia'ya güvenmediğimden Motul'a devam :) Mobil güzel ama sahtesi çok dediler o nedenle Mobil'e bakmıyorum artık. Castrol de pek güven vermiyor nedense.