yağ kaçağı yardım

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski benzinli aracımda da benzeri vardı, yağ kaçağı karterden geliyor olabilir, contasını yenileyince hiçbir sıkıntı kalmaz. kaçak başka yerden de olabilir ama size çok masrafı olmaz bence.
geçmiş olsun.

snnkrmty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karter contasi veya keçelerden olabilir bende de vardi yag kacagi karteri temizlettirdim zaman contasinida degistirtdim sıkıntı kalmadı

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Vectra aracımda vardı yağ kaçağı. Bu kadar çok değildi ama sinek küçük ama mide bulandırır hesabı. İkez kez karter kapağını söktürüp taktırdım ikincide contasıda değişti nafile. Söylenen vectra karterden yağ kaçırmaz oldu hep. Üçüncüde başka bir ustaya götürdüm oda dedi vectra karterden yağ atmaz diye. Olsa olsa yağ pompasının olduğu yerdeki o ring yada keçeden kaçırır dedi. O ring i değişmiştik. Yağ pompasını kontrol etmek için triger tarafında bi kapak vardı galiba içinde at nalı şeklinde metal contası var vidaları gevşekmiş. Söküp temizledi yeniden sıktı işlem tamam. Şunu söylemeliyimki elli kere lifte kaldırıp baktık kendim el feneri ile defalarca baktım yağın geldiği noktayı tespit edemedim belli olmuyor. Buraya bir bakın vidalar gevşemiş olabilir normalde oraya kimse bakmıyor

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu bir sanayi ye ve servise olmak üzere 2 yere götürdüm yağ yakımı olmadığını ilginç olan yağ kaçağınında olmadığını söylediler yağın şanzuman tarafından çok hafif geldiğini ve orada biriktiğini söylediler anlamadım gitti yağ eksiltme olayınada astra g lerde eksiltmeyen olmadığını heleki lpg varsa çok daha fazla eksilteceğini söylediler yağ yakımını durdurmak için piston sekman mı ne dediler 1200 tl tutuyormuş genel bakım yaptırdım bende böyle binmeye devam ederim ama orada o kadar birikmiş şey hala kafamda bir soru işareti.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hafta sonu bir sanayi ye ve servise olmak üzere 2 yere götürdüm yağ yakımı olmadığını ilginç olan yağ kaçağınında olmadığını söylediler yağın şanzuman tarafından çok hafif geldiğini ve orada biriktiğini söylediler anlamadım gitti yağ eksiltme olayınada astra g lerde eksiltmeyen olmadığını heleki lpg varsa çok daha fazla eksilteceğini söylediler yağ yakımını durdurmak için piston sekman mı ne dediler 1200 tl tutuyormuş genel bakım yaptırdım bende böyle binmeye devam ederim ama orada o kadar birikmiş şey hala kafamda bir soru işareti.

Sekman atmak demek sadece aracı kandırmak demek. Sadece çelik tel parçasından başka bir şey değil. Zaman içinde araç motorunda sorun varsa belli bir km sonra yine yağ yakar. Keşke komple bir temizlense sonra kontrol daha kolay olur.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sekman atmak demek sadece aracı kandırmak demek. Sadece çelik tel parçasından başka bir şey değil. Zaman içinde araç motorunda sorun varsa belli bir km sonra yine yağ yakar. Keşke komple bir temizlense sonra kontrol daha kolay olur.

valla durduk yere masraf heleki arabaya masraf etmek beni delirtiyor. abi beyaz duman mavi duman neyse işte hiçbiri yok çekiş problemi de yok yakıt da fena değil işte istanbul şehir trafiğinde 25 kuruş yakıyor otomatik araç lpg de şimdi desemki sekman atalım 1200 he açmışken şunuda bunuda aa baktıkki 94 binde araca motor yaptırıyorum :D gerek yok 1000 km de bir yağ ekler devam ederim gerçi eksilmesi yağ ile de alakalıymış genelde onuda söylediler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
valla durduk yere masraf heleki arabaya masraf etmek beni delirtiyor. abi beyaz duman mavi duman neyse işte hiçbiri yok çekiş problemi de yok yakıt da fena değil işte istanbul şehir trafiğinde 25 kuruş yakıyor otomatik araç lpg de şimdi desemki sekman atalım 1200 he açmışken şunuda bunuda aa baktıkki 94 binde araca motor yaptırıyorum :D gerek yok 1000 km de bir yağ ekler devam ederim gerçi eksilmesi yağ ile de alakalıymış genelde onuda söylediler

Hangi numara yağ kullanıyorsun?