yağ göstergesi

YasinDuran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra sport 1.4 otomatik benzinli aracımın digital yag göstergesi şu an %35 gösteriyor. Yağ değişimi için değerin ne olması gerekiyor yada şu an değişim zamanımı geldi. yağ ile birlikte hangi filtreler değişir.
teşekkürler.

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yağı 1 sene geçince ya da 10.000 kilometre geçince, hangisi önce gelirse değiştirilir. O gösterge 0 a gelince uyarı verecektir zaten bakım zamanı geldi diye. O da aynı takibi yapıyor, hem kilometreye hem de son resetlemeden geçen süreye bakıyor, % olarak hangisi daha fazlaysa onu yazıyor. Yağ değişimi ile yağ filtresi de değişir, hava filtresine de bir bakın derim.

YasinDuran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani %35 seviyesinde iken yarın yağd eğişimine gitmelik bir durum yok anlıyorum.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
100 de 100 15 bin ise suan 11.500 km yapmissiniz muhtemelen. Kisiye gore 10 bin ile 15000 arasinda bakim yaptirilir. Ama ben dizeldede benzinlidede 10 binde bir bakim taraftariyim

YasinDuran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bir konuyu anlayamadım. arac 29 bin de daha once ne zaman değişti bilmiyorum yağ yeni aldım aracı. göstergeden yola cıkarak bir yotum yapılabilirmi. neye istinaden değiştirilecek vakti geldi yada gelemdi deniril. ben su an yağ değişimi yaptırmalımıyım ?