Yağ Filtresi Değiştirme....

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ne zamandır kafama takılan bir soru var... Normalde 7500 km de bir yağı ve hava filtresini değiştiririm. En kalite yağ olsa bile değiştiriyorum.... Bu şekilde yapa yapa zaten astra h 1,3 cdti aracımı 5 ıl boyunca 320,000 km ye kadar zerre problemsiz kullandım... Fakat yağ filtresini de her 7500 de bir değiştirmek gerekirmi ? Yağ filtreleride normalde 15000 bakımda değişir.. 7500 km yağ değişiminde filtre değişimine de gerek varmı ?

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yağ Filtresi Değiştirme....

isteğe bağlı bir durum fakat siz yağı bile 7500 km de değiştirip itinalı davrandığına göre filitreyide değiştir bence

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REİS38 link' Alıntı:
isteğe bağlı bir durum fakat siz yağı bile 7500 km de değiştirip itinalı davrandığına göre filitreyide değiştir bence

işin içine filtrede girince masraf çok oluyor..  :-\  yeni arabada filtreyi değiştirmeyim diyorum....

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Asıl yeni arabada değiştireceksiniz ki rodaj döneminde oluşan parçacıklar temizlensin. :)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

7500 km'nın bu işlemler için cok erken oldugunu dusunuyorum araclarımızın bakım aralıkları avrupada kı, buna bulgarıstan falanda dahıl, 30000 km Turkıye'de 15000 km İstanbul'da kullandıgım yolların Bulgarıstandan cokta fark ettıgını dusunmuyorum o yuzden bence 15000 bile fazla.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
7500 km'nın bu işlemler için cok erken oldugunu dusunuyorum araclarımızın bakım aralıkları avrupada kı, buna bulgarıstan falanda dahıl, 30000 km Turkıye'de 15000 km İstanbul'da kullandıgım yolların Bulgarıstandan cokta fark ettıgını dusunmuyorum o yuzden bence 15000 bile fazla.

Eskiden 5.000 - 7.500 km lik yağ değişim periyoduna sahip motorların bakım aralıkları yeni nesil arabalarda 10.000 - 15.000km periyoduna çıkarıldı, bunun sebebi farklı yağ kullanımından ziyade rekabeti arttırabilmekti biraz da.

Hem bu yüzden hem de araçlarımızın turbo beslemeli oluşundan dolayı 7500km lik değişim bence kesinlikle faydalı olacaktır, bilhassa aracını uzun süre kulanan ya da modifiye yaptıranlar için.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Eskiden 5.000 - 7.500 km lik yağ değişim periyoduna sahip motorların bakım aralıkları yeni nesil arabalarda 10.000 - 15.000km periyoduna çıkarıldı, bunun sebebi farklı yağ kullanımından ziyade rekabeti arttırabilmekti biraz da.

Hem bu yüzden hem de araçlarımızın turbo beslemeli oluşundan dolayı 7500km lik değişim bence kesinlikle faydalı olacaktır, bilhassa aracını uzun süre kulanan ya da modifiye yaptıranlar için.

+1

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yahu ben bu işi biliyorum demek ki. Götürdüm arabayı 8000de değiştirdim her filtresini servise. Tabii yıllık bakım zamanı gelmişti ama olsun ben özellikle denk getirdim. 2. yıllık bakımda 15000e denk gelecek belli. Ayrıca kim demiş Active Select yüzünden arabaya binemiyorum, kız kurusuna döndü araba diye. (:)

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yahu ben bu işi biliyorum demek ki. Götürdüm arabayı 8000de değiştirdim her filtresini servise. Tabii yıllık bakım zamanı gelmişti ama olsun ben özellikle denk getirdim. 2. yıllık bakımda 15000e denk gelecek belli. Ayrıca kim demiş Active Select yüzünden arabaya binemiyorum, kız kurusuna döndü araba diye. (:)
Dogan zaten ben tahmin ediyorum, dizel araban olsaydı forumu bu kadar takip edemezdin gezmekten :)))