Yağ Eksiltme Durumu

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcakken 2-3 dk kadar rolantide çalışsın sonra 3000-4000 devire kadar gaz verin duman atma olacak mı benim araçta öyle olmuştu yada uzun süreli gaz vermeden yokuş inmeleri sonucu gaz verdiğimde duman atıyordu normal zamanda duman göremiyordum

Bu dediginide denedik bi 10 dk calisti rolantide sonra gaz verdik duman falan yok.bi kac yerde okumustum opeller 1000 km de 0.8 lt yag eksiltmesi normal mis

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
değil,

10000 km olsa hadi neyse de, 1000 km de hiç değil.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aratada ayni sorun var 2000 km de yarim litre yag eksiltti evimin onu musait hep ayni yere park ederim hic bir sizinti yok nasil eksiltiyor anlamadim ama sabahlari yani motor sogukken bi durdugu yerde gaza bastim 4000 5000 bin devire filan bir duman atti gormen lazim ma ayni seyi isininca denedim gram duman yok bu is nasil oluyor anlayamadim dogrusu

nasıl bir duman yani beyaz mı mavi mi siyah mı? ve nereden egzoz dumanını mı kastediyorsun?

fatihko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç normal değil. Motor kapalı sistem çalışıyor damla eksiltmemesi lazım. Ancak araç lpg li ve ince yağ kullanıyorsa. 10 bin km de 400 grama kadar normal üstü sakıncalı.

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl bir duman yani beyaz mı mavi mi siyah mı? ve nereden egzoz dumanını mı kastediyorsun?
Kesinlikle siyah digil ona eminim gri gibi yani ne mavi nede beyaz araba su da eksiltmiyir hafta da en az 3 kere yagini suyunu kontrol ederim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:35 ----------

Hiç normal değil. Motor kapalı sistem çalışıyor damla eksiltmemesi lazım. Ancak araç lpg li ve ince yağ kullanıyorsa. 10 bin km de 400 grama kadar normal üstü sakıncalı.

Yanlis sam duzeltin ama bujilerede baktirdim araba yag yakiyor olsa bujilerde yagli olmazmiydi

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hemen kapak açtıralım baktıralım o zaman :D

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlatıyorum;

yağ kaçağı ile alakalı olarak; motorun bağlantı noktalarından mesela motor üst kapağı ve şanzuman keçesinden normalde sızan yağ araç çalışırken ve seyir halindeyken sistem basıncından ötürü normalden çok daha fazla sızma yapar mı? sizce bu sızma ciddi yağ kayıplarına neden olur mu?

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam. Bende 3 gun once aracin yag sizdrdigini fark ettim. Park ettigim yerde her gun cuzii miktarda damlalar oluyo. Bu gun ustama gosterdim. Muhafaza komple yag olmustu. Keceden sizdirabilir dedi once. Sonra muhafazayi acinca karterin degismesi gerektigini soyledi. Hafif bi yamukluk var ordan sizdiriyo dedi. Yag degisimi iscilik karter değişik ligi komple 250 tl fiyat soyledi