ya arkadaşlar acemice bir soru daha

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araçlarına pasta cila yaptıkları söylüyorlar.bende kendim yapabilir miyim..nasıl yapılır ve malzemeleri nelerdir acaba ...ağrıdayım burada arabamı yıkatmak için bile kimseye güvenemiyorum..güvenemiyorum derken çizeceklerinden korktuğum için...pasta cila 1 yıl yapılmazsa ne olur..

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendin yapabilirsin abi ama bezle yapacaksın sanırım makina ile yapılanın yerini tutmaz. Alcağın yerde pasta ve cila olarak söylediğinde ayrı ayrı tüplerde verirler sana. İnş. yardımcı olabilmişimdir saygılar.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cilayı halledebilirsin belki ama pasta yapman biraz zor.

Son düzenleme:

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pasta cila işi biraz ustalık isteyen bir iş.ehline yaptırsan iyi olur diyorum.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasın dediği gibi "boya koruma" sadece boyayı korur. yani sadece cila.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba çok eski değilse boyadaki o kılcal çizikler fazla değilse pasta cilanın ince olanının alın. Pasta cila denilen hadise sonuçta boyayı inceltiyor. Ama inceltiyor derken korkulacak gibi değil. Kremi, sıvıyı vs... işte döküp ovalıyorsun o kadar. Kilo vermek için birebir işlem :) üstüne bir de boya koruma bu wax ciladan yapıldımı baya iyi olur. Yakın müsait bir zamanda yapıcam bende makineyle.

Her yıl pasta yapılmazsa birşey olmaz bu arada.

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer hiç denemediysen yada yapan birini izlemediysen riske atma bence. Kaş yaparken göz çıkarma muhabbeti yani. En azından bilen birisiyle yap, sonradan araç üzerinde ve çıtalarda pasta izleri bırakabilirsin.

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer hiç denemediysen yada yapan birini izlemediysen riske atma bence. Kaş yaparken göz çıkarma muhabbeti yani. En azından bilen birisiyle yap, sonradan araç üzerinde ve çıtalarda pasta izleri bırakabilirsin.

bencede bende hiç kendim yapmadım ama makina ile yapılnlar ve işin ehline yaptırısan daha ii olabilir...