x20xev vectra b teknik bilgi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yol tüketim 6.3 lt çok az değilmi benim araç uzun yolda 6.9-7.2 arası değişiyor en düşük tüketim o da bu ama lpg yakıt değerlerim çok iyi acaba 195 60 15 lastik var araçta ondan olabilir mi bu fark

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik ebatından olabilir,birde araca yılların vermiş olduğu yıpranmadan olabilir,
benim aracım otm,olduğundan 7,8 lt civarı gördüm uzun yolda şehir içide 13 litre civarı,
lastikler 195/65/15

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda bende çok rahat 7 litreyi yakalayabiliyorum. Belki biraz daha dikkat edilse 6,5 gibi bir değer yakalanabilir. Şehir içi 12-13 lt.

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik ebatından olabilir,birde araca yılların vermiş olduğu yıpranmadan olabilir,
benim aracım otm,olduğundan 7,8 lt civarı gördüm uzun yolda şehir içide 13 litre civarı,
lastikler 195/65/15
muammer bey benim aracda otomatik .birşey sorscsğım size vitesi d ye yada r ye aldığınızda devir saati düşüyormu .stop edecekmiş gibi oluyormu.birde araç d deyken frene basınca hemen boşa alıyormu benimki bu saydıklarımı yapıyorda

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda benzinde 90km/s sabit hızla fazla eğim olmayan yolda 5,9lt/100km gibi bir tüketim yapmışlığım var. ama tabi yol aşırı düz sayılırdı ve hızım sabitti. ancak bu linkteki bilgiler bence çokta doğru değil.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muammer bey benim aracda otomatik .birşey sorscsğım size vitesi d ye yada r ye aldığınızda devir saati düşüyormu .stop edecekmiş gibi oluyormu.birde araç d deyken frene basınca hemen boşa alıyormu benimki bu saydıklarımı yapıyorda

Devir de biraz oynama oluyo ama stop edecek kadar değil normal 0.9 de iken 0.6 civarına kadar düşüp sonra topluyo,rolanti ayarlayıcınızda sorun olabilir,
''D'' de iken frene bastığımda 2-3 sn civarından sonra boşa alıyo

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölantide 0.9 umu gösteriyor bende en düşük 1.2 neden acaba düşük sizinki iyi bişey atbi de bu :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda benzinde 90km/s sabit hızla fazla eğim olmayan yolda 5,9lt/100km gibi bir tüketim yapmışlığım var. ama tabi yol aşırı düz sayılırdı ve hızım sabitti. ancak bu linkteki bilgiler bence çokta doğru değil.

Aynı şartlarda bende 6.1lt gibi bir değer yakalıyabiliyorum. Ama işte iç anadolu da genelde yollar dümdüz. :)