vw polo 1.2 tsi 90hp bakım tavsiyesi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
2014 polo 1.2 tsi 90hp (cjz) comfortline manuel araç yetkili servis bakımlı, fakat yetkili servis bakım ücretleri malum, yanlış hatırlamıyorsam 850tl civarı bir fiyat almıştım zubizu yaş indirimleri dahil.
Bir aracı satarken yetkili servis bakımlı olmasının getirisi ile her bakımda (yılda bir) tahmini 400tl fazladan ödemenin götürüsünü değerlendirdiğimde yetkili serviste bakıma devam etmek pek te mantıklı gelmedi.
Dolayısı ile internette filtre seti arayışı içerisine girdim ve mann filtre setini 160tl civarına buldum. Buldum ama aklıma orjinal filtre seti kullanmak ta geldi. Arayışlarım neticesinde sadece 1 sitede vag olarak geçen bir hava filtresi bulabildim. Bir de hengst ve mahle markaları var yine mann gibi orjinal ürün tedarikçisi olarak bildiğim ama o markaların da ürünlerini internette bulmak çok zor.

Araca yetkili servis bakımlarında konulan yağ Castrol edge 5-30 yanılmıyorsam. Ben mobil-1, liqui-moly ya da motul düşünüyorum.

*Yetkili serviste devam etmeli miyim?
*Bildiğiniz orjinal vag filtre seti bulabileceğim güvenilir bir site var mıdır?
*Mann filtre seti ile orjinal vag filtre seti arasında kalite farkı ne kadardır?
*Hangi motor yağını önerirsiniz?
*Adana'da bu tip malzemeleri orjinal olarak alabileceğim önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ömer hocam, VW grubunu fazla tanımıyorum ancak opeldeki gibi iyiniyet garantisine benzer bir durum varsa, yetkili servis ihtimali değerlendirmeye alınabilir. opel için biliyorsunuz onlineyedekparça sitesinden birçok ürünü bulabiliyoruz. Sanki vw grubu içinde orada parça vardı diye hatırlıyorum. Motor yağı GM öneririm 😁

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ömer hocam, VW grubunu fazla tanımıyorum ancak opeldeki gibi iyiniyet garantisine benzer bir durum varsa, yetkili servis ihtimali değerlendirmeye alınabilir. opel için biliyorsunuz onlineyedekparça sitesinden birçok ürünü bulabiliyoruz. Sanki vw grubu içinde orada parça vardı diye hatırlıyorum. Motor yağı GM öneririm 😁
😂

İyi niyet garantisi bana pek iyi niyetli bir yaklaşım gibi gelmiyor:) Bir kaç olaydaki gözlemlerime göre. Dışarıda 1500'e yapılacak işe 7000TL deyip iyi niyet çerçevesinde yarısı bizden diyorlar:)
onlineyedekparca.com'da mann filtre seti var, orjinal vag yok. Olmadı onu alayım 160TL'ye, 160TL de 4lt mobil 1 esp 5-30, ustaya da 100-150 versek yine oldu 420-470. Gerçi yetkili servisin 850TL fiyatıyla kıyaslayınca %48 bir kazanç söz konusu...

• Beğen
Tepkiler: Hasip

thedementor

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
volkswagende de iyi niyet garantisi var ama genelde dsg kavraması için lazım oluyor. manuel araç için gerekli değil. serviste volkswagen normal castrol edge değil de onun ll professional koyuyorlar. ilk dolum yağı diye geçen. normalden biraz daha kaliteli ama liqui moly motul çok daha kaliteli. ben olsam kaliteli yağ+filtrelere sanayide yaptırırım

• Beğen
Tepkiler: mertk ve omeroz

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vw golf aracımda agr valfini iyi niyet garanti kapsamında 350 tl ye değişmişlerdi
1500 tl istemişlerdi.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: kadsamuy

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçen mart ayında aracın bakımı gelince yine bir arayış içerisine girdim. Orjinal filtreleri hiçbir yerde bulamadım ve yetkili servislere yöneldim. (Vw için Opel'deki gibi orjinal parçaları kolay bulamıyoruz demiycem, çünkü hiç bir şekilde bulamadım😀😀)

Adana'daki iki vw yetkili servisi de indirimli olarak 1050 tl fiyat verdiler. İki servise de motor yağını kendim götürme teklifinde bulundum. Müşterisi hazır, tuzu kuru olan aykan tabi ki dışardan hiçbir şeyi kabul etmedi.😊 Diğer yetkili servis teklifimi faturasını da ibraz etmek şartıyla kabul etti. Ben de aldım trendyoldan 4 lt mobil 1 esp'mi 165tl'ye gittim.

Mobil iyi yağdır fakat vw yetkili servislerinde kullanılan castrol professional kadar iyi olacağını sanmıyorum. Motor yağı kalite farkını da kendimce aracın yılda 5000km gibi az bir yol yapmasıyla ilişkilendirerek gözardı edilebilecek bir kriter haline getirmiş bulundum.

Özelde yan sanayi filtrelerle 600tl civarı tutacak bakımı yetkili serviste orjinal filtrelerle ve fren hidroliği değişimi ile birlikte 765 tl'ye çözdüm. 165tl farkla aracın iyi niyet garantisi devam etmiş oldu.