Bakım Parçaları Hakkında Yardım!

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar abilerim benim bir sorum olacak aracımın bakım vakti geldi , hesaplı ve etkili bakım yapmak için parça arayışları işine giriştim , ıspartada sanayiden parça almak istemiyorum , internetten ufak bir araştırma ile şu filtre takımını buldum ;

https://www.google.com.tr/search?cl...m+Seti+İthal&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
İLK SİTEYE TIKLAR İSENİZ ÜRÜNLER KARŞINIZA CIKAR.

Bu takımda birtek yag filtresinden endişeliyim , acaba tıkanma-yagı geçirmeme gibi durumlarla karşılaşırmıyım?

Aracım 36.000KM de bakımlarının tamamını kendim yapıyorum , bu 3.yag ve filtre takımı degiştirmem olacak (15 bin demeden bakımlarımı yapıyorum) , bujilerime henuz dokunmadım ama çıkarıp temizleyip geri takacagım , eridigini falan sanmıyorum , 36.000 KM de başka yapmam gereken unuttugum periyodik bakımı varmıdır?
Not: Araç 18.000KM dir LPG lidir.
Birde buji tırnak aralıgı konusunda çok kararsızım orjinal buji tırnak aralıgı 0.90mm , LPG nin dar aralığı sevdiğini ve tasarrufun arttıgını biliyorum ve bosh un sisteminden baktıgımda motor kodumun LPG de ideal tırnak aralıgını 0.70mm olarak gosteriyor , hazır bujilerimi söküp temizlemişken tırnak aralığını sentil ile 0.70mm ye düşürsem sıkıntı yaşarmıyım? Sıkıntıdan kastım ateşleme bobinine fazla yük binermi (tırnak aralıgı ne kadar fazla olursa o kadar cok yuk biner diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim).

Cevaplarınız için simdiden teşekkur ederim.

Son düzenleme:

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Mette iyidir, yağ filtresinin markasını hiç duymadım :)
Firmayla görüş istersen, onu çıkarıp bosch marka olanını eklettir.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim , Isparta sanayisinde bugun saglam bir (ticaret mantıgı olan) usta ile tanıştım sonunda , GM 5-30 yag+Bosh yag filtresi+Mette polen filtresi+Motocar Hava Filtresi=95 TL ye anlaştım , sagolsun bakım servisinde bir bolumu bana ayırarak liftini kullanabilecegimi de soyledi. Daha ne isterim ki :)
Bu arada adi yag filtreleri belli basınç altında parçalanma ile karşılaşabiliyormuş .

Ama hala buji aralığı konusunda bir kanıya varamadım. :(

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim , Isparta sanayisinde bugun saglam bir (ticaret mantıgı olan) usta ile tanıştım sonunda , GM 5-30 yag+Bosh yag filtresi+Mette polen filtresi+Motocar Hava Filtresi=95 TL ye anlaştım , sagolsun bakım servisinde bir bolumu bana ayırarak liftini kullanabilecegimi de soyledi. Daha ne isterim ki :)
Bu arada adi yag filtreleri belli basınç altında parçalanma ile karşılaşabiliyormuş .

Ama hala buji aralığı konusunda bir kanıya varamadım. :(

Güzel fiyat, adamın liftini de kullanacaksan daha ne olsun :)
Tüp den anlamam Nadir abi yardım eder :D [MENTION=30869]ndipi[/MENTION]

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli lpg kullandığın sürece buji tırnak aralığı ile oynamana gerek kalmaz.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli lpg kullandığın sürece buji tırnak aralığı ile oynamana gerek kalmaz.
Bahadır abi, en ucuz LPG en kaliteli LPG dir bilinciyle yaşıyorum :)
Yani tırnak aralıgı ile oynamayım dimi :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 03:00 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 02:56 ----------

Güzel fiyat, adamın liftini de kullanacaksan daha ne olsun :)
Tüp den anlamam Nadir abi yardım eder :D [MENTION=30869]ndipi[/MENTION]

Valla bugun 45 dakkada hallettim bakımımı liftini de verdi bana sagolsun ustam bide çayını içtim sıcak sıcak soba uzerınde demlenmiş , 95 TL ye hem bakım hemde degişik fantezilere girdim yani :)
Fren balatalarımıda kontrol etti bi dahaki bakıma (50.000) degiştirirsin ben yardımcı olurum dedi , yani bundan sonraki ustam bellidir ;)
Böyle esnaf olsun canımı yesin ya...

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tırnak aralığıyla oynamayın. ben oynadım olmadı. tekrar orijinalini almak zorunda kaldım.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tırnak aralığıyla oynamayın. ben oynadım olmadı. tekrar orijinalini almak zorunda kaldım.

Teşekkur ederım , deneyimlemişsiniz , en iyisi orjınali kalsın , şukur bir sıkıntım yok ama bosh'un sitesinde ideal tırnak aralıgının aracımın motor kodu için LPG de 0.7mm oldugunu gorunce ; acaba.! dedim ama , demek oyle olmuyormuş :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkur ederım , deneyimlemişsiniz , en iyisi orjınali kalsın , şukur bir sıkıntım yok ama bosh'un sitesinde ideal tırnak aralıgının aracımın motor kodu için LPG de 0.7mm oldugunu gorunce ; acaba.! dedim ama , demek oyle olmuyormuş :)

zamanla eskiyen bujilerin tırnak aralığı olması gerekenden fazlalaşıyor... en azından 0.9 olup olmadığını kontrol edin. ben 0.7 kullanıyorum ve alt devirlerde özellikle çok farkediyor olumlu yönde... ve bunu yaklaşık 50 bin km dir uyguluyorum...