Vurup kaçma hadisesi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, geçen akşam otoparkta benim ufaklığa vurup kaçmışlar. Tampon dişleri ve far ayakları kırılmış, çamurluk plastiği(dodik) açılmış ve panjur ayakları kırılmış. Plakayı bulduk, iletişime geçtim bugün, araç sahibi yarın dükkanıma gel ben zararını karşılarım dedi. Yarım saat sonra oğlu büyük oğlu aradı "bizim küçük" geri geri gelirken dokunmuş, inip bakmış bişeyi yokmuş arabanın o yüzden gitmiş, sen de vurup kaçtı demişsin... şeklinde söylemlerde bulundu. Olayı izah ettim, yarın tutanak tutalım sigortadan yaptıralım sonucuna vardık. Park halinde vurulduğundan %100 kusurlu karşısı, acaba arabamı yetkili serviste yaptırabilir miyim? Böyle bir seçim hakkım var mıdır? Bir de sigorta eksperinin hasar gören parçaların sıfırının takılması yerine vidalatarak geçiştirmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Far ayakları kırık olduğundan farlar aşağı aşağı bakıyor, tampomn da bir hayli düşük...Yardırmalı mıyız?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far değişmeli yoksa ne anladım o işten diretin.ya da far değişecek şeklinde ücretini versin.herife deseydiniz ya far kırılmış nasıl bişey yok.bu adamlar maalesef bizleri bulabiliyor.adamın biri eski vectramı sağ iki kapıyı baştan sona çizdi.akşamdı numaraları aldık ayrıldım sabah aradım dediki sen geldin bana sürtüldün.ben de dedimki sen arabanın içinde oturmak amaçlı bulunuyordun heralde tabiki sen sürttün benim aracıma.şu an sanaiideyim ya gelirsin tutanakları tutarız ya da sigortacımla görüşecem plakanı verecem dedim hemen geldi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RS veya otokingde ayaklar onarim gorur ve o sekilde takilir. Tampon tirnaklari tam yapilmazsa biraz aciklik olur (bende var cok sinirimi bozuyor).
Gecmis olsun. Birde aracin park yasagi olan bir yerde degildir insallah yoksa karsi taraf ehliyetsiz bile olsa kazada suclu taraf sen olursun. Buna dikkat et. Carpip kaçtigi icin polise basvurabilirsin sikayetci olursan belki ciddi bir yaptirimin olabilir. Sigortacin varsa bir durumu görüş , "çarpip kacti demissin ama " mevzusuna sinirlendim acikcasi.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada bahane ile komple arabayi boyatiyosun parca parca :D ama araba boyatmak icin en maliyetsiz yontem :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polis tutanağı tutuldu, avm otoparkında her zaman park ettiğimiz yerde oldu olay. Eğer gerek kalırsa baştan tutanak tutulacak, gerek kalmazsa trafik şubede kardeşimin tutturduğu tutanaktan devam edilecek. Tampon boyası çok önemli değil, simsiyah da kalabilir, sinede yare olan kaportanın tavanın güneş yanıkları :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan isi zor ya :) imkansiz degil ama ugrasman lazim :)

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aralar benim de başıma bela oldu hatalı sürücüler :D olcayın dediği gibi tamponun tamir ücretini karşılarlar. ayrıca farın parasını da verirler ama yan sanayi fiyatından ödeme yaparlar. o yüzden bence farın ayakları olacak gibiyse bi fiberciye yaptırın ben öyle yaptırdım farda çok farkediyo yan sanayi veya orjinal olması. Öyle vidalama falan da söz konusu olmaz ayrıca. Geçmiş olsun.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=39302]ogun06[/MENTION] dostum zaten araç önden kazalı, güzel toplanmıştı, toplarken logosuz panjur farları karartma falan yapılmış, yan sanayi tabi :D Hele corsa'nın orijinali bile aydınlatmazken ben aydınlatmaymış yan sanayiymiş pek dert etmem hani. Zaten uzun yola çıkmayı düşünmüyorum arabayla, ömrümden 2 yıl yedi geçen hafta :D Şehir içinde 18 kuruş lpg tüketiminin karşılığında uzun yolda ömür törpülüğü var nalet arabanın...

Öğlen paydosunun bitmesini bekliyorum, gidicem trafik şubeye ne yapıcaz onu sorucam

ŞAHİN BEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.keşke hemen polisi arayıp polise tutanak tuttursaydiniz ben öyle yapmıştım.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@ogun06 dostum zaten araç önden kazalı, güzel toplanmıştı, toplarken logosuz panjur farları karartma falan yapılmış, yan sanayi tabi :D Hele corsa'nın orijinali bile aydınlatmazken ben aydınlatmaymış yan sanayiymiş pek dert etmem hani. Zaten uzun yola çıkmayı düşünmüyorum arabayla, ömrümden 2 yıl yedi geçen hafta :D Şehir içinde 18 kuruş lpg tüketiminin karşılığında uzun yolda ömür törpülüğü var nalet arabanın...

Öğlen paydosunun bitmesini bekliyorum, gidicem trafik şubeye ne yapıcaz onu sorucam

Ben imzada astrayı görünce ondan şeyettim :D Tekrar geçmiş olsun