Vuruntulu çalışma ve stop etme

aydinkavun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm sayın ustalarım sevgili arkadaşlar aracım 2011 model Lpg li triptonik vites essentia her sabah aracı çalıştırdığımda motor soğukken aracı yürüttüğümde araç stop ediyordu ilk başlarda lpg neden oluyor diye düşündüm ve benzinde kullanmaya başladım ama araç benzinde stop ediyormuş araç benzinde durur vaziyette çalîşırken bir hayli vuruntulu çalışıyor direksiyon bile oynuyor ve hava çok soğukken dahada ses belirgin oluyor çalıştırdıktan kısa süre sonra aracı yürüttüğümde de stop ediyor ustalara sordum uzun süre lpg de kullanıldığı için benzinde kullan hatta würth benzin katkısı koy kullan dediler bende iki günden bu yana benzinde kullanıyorum katkı da koydum depoya ama yine aynı yardımcı olursanız çok teşekkür ederim saygılar

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
vuruntular genelde enjektörlerden olabilir. ısınınca da aynı sorunlar oluyor mu?

aydinkavun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yakmıyor hatta serviste bilgisayara bağladılar herhangi bir arza yok ısınınca gayet güzel ve istekli yani sorun yok sadece soğukken yapıyor

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam motor kulaklarına bakıldı mı? ilk çalıştırdığında motoru elinle bastır ve sabit tutmaya çalış eğer düzelme oluyorsa motor kulaklarıdır..