Vurma ve Sallama

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracımın ön disk balata ile, ön takım tabla ve Z rotlar ile, arka kampanalar balatalar ile komple değiştirdim. Ama buna karşın araç bazen 100-120 km hızlarda giderken frene bastığım da vurma sesi gibi bir ses çıkarmakta. Ama direksiyonda titreme vs yok. Balans ve rot ayarları da yapıldı. Anlamadım gitti ya.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arka kampanaları yeniden ayarlatır mısın abi, ondandır, kampana danlar. Hatta 20-30 ile el freni çek, aynı sesi duyarsın.(Ayar düzelince de el freninde duyarsın, balatası farklı malum)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Emre kardeşim anlayamadım gitti ya psikoloji bozdu resmen frene basmaya korkar oldum yeminle. Birde taşlama işine girmeden yeni aldım malzemeleri eğri diye usta sıfır malzemeyi tornada kontrol etti taktı. Amatisörden yapar mi? acep ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Güncel.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arka fren diskleri eğri bence üretim hatası var önler eğri olsa frene basınca direkisyon sallar arka diskler hatalı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
arka fren diskleri eğri bence üretim hatası var önler eğri olsa frene basınca direkisyon sallar arka diskler hatalı

Arka kampanaları sıfır aldım. Değişim yapıldı ama sallama devam edince fren ustası komple tornadan geçirdi ama yine değişen bir şey olmadı :(

serdarssss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın ön disk balata ile, ön takım tabla ve Z rotlar ile, arka kampanalar balatalar ile komple değiştirdim. Ama buna karşın araç bazen 100-120 km hızlarda giderken frene bastığım da vurma sesi gibi bir ses çıkarmakta. Ama direksiyonda titreme vs yok. Balans ve rot ayarları da yapıldı. Anlamadım gitti ya.
Nadir abi merhaba sen konuya değinmişsin bende de benzer bir durum var çözemediğim. Bende yaklaşık 3 ay önce balans için bir ustaya gittim fakat jantların (sac) yamuk olduğunu söyledi gittim düzelttirdim balans biraz kesilmiş gibiydi ama sonrasında sanırım arabanın rot ayarı bozuldu sağ çekme var ayrıyetten şimdi 120 km hızda titreme vs. var sorunu tam olarak çözemedim. Rot balansa gideceğim fakat jantlarda yamuk yada lastiklerde kırılma, yada rot rot başı gibi parçalarda sıkıntı varsa rot balans yine tutmayacaktır. Çözüm önerin nedir abi bu konuda?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:20 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:18 ----------

Birde sanki araba çukura düştüğünde direksiyondan bi ses geliyor içinde oynayan bir parça varmış gibi. Kısacası arabanın giderinden hiç memnun değilim şu ara

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Serdar kardeşim genelde bu sorun çok noktalı ya. Güzel bir ön takım yapılması ile yola çıkmak gerek. Sonrasında lastikler masraflı bir iş anlayacağın. Ben ön takım yaptırdığımda lastik olan malzemelerin hiç birini değiştirmedim. Örnek alt tablaları komple değiştirdim. Lastikleri yeni aldım. Diskler balatalar Z root değiştirmediğim parçası kalmadı. Özellikle bu balans işi yapan adamlar gram inanmıyorum. Ha araçta bariz bir balans varsa sözüm yok ama aracın altına girip iki tık iki şık yapan adamlar sadece bana göre sallama iş yapıyorlar o kadar.

serdarssss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki abi nedir tavsiyen bu konuda bir rot balansla işe başlamalı mıyım öncelik olarak yada nasıl test edebilirim arabanın parçalarını. Mesela arabanın lastiğindeki kırıklardan mı sallama yapıp yapmadığını yoksa jantlarla mı alakalı yada ön takımlardan mı olup olmadığını nasıl anlamam mümkün kendi kendime test edebileceğim durumşar var mı sende bu süreçten geçmişsin tecrübelerini paylaşır mısın biraz

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim eğer kendin bu işe başlayacak isen ilk yapmanı tavsiye edeceğim şey ön ve arka lastiklerin yerlerini değiştir. Bu durum da eğer sallama olmaz ise demek ki lastik yada jantlar da sorun olduğu anlaşılır. Arka lastikleri sök ön lastikler ile değiştir. Bakalım aynı sorun olacak mı?