VOLVO S60

sksk2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu dışı not: önceki kullanıcı adım sksk için şifre hatırlatıcı bir türlü alamadım siteden gmail’e email gelmiyor nedense.
Yeni üyelik yapmakta buldum çareyi.

Yine bir rent a car kullanımı sonrası izlenimlerimi paylaşmak istedim
5-6 gün boyunca Volvo s60 kullanma fırsatımız oldu
Araç 10 bin km'de 1.6 dizel powershift otomatik vites – donanım olarak giriş veya orta seviyedeydi sanırım
Öncellikle kiraladığım şirkete golf 1.6 tdi dsg yerine bunu verdikleri için teşekkür ediyorum :) ellerinde golf kalmamış, aynı fiyata bunu verdiler
Golf nasıl olurdu bilmiyorum ama s60 bizi çok çok memnun etti
Ama bu işin kötü yanı neredeyse Astramızdan soğuduk
Deri koltuklar, ses yalıtımı, klima çok iyi düzeyde, süspansiyon yine iyi ama nispeten daha az fark normal araçlara kıyasla
Dizel motor büyük nimet, otobanda yokuşlarda hızınızı neredeyse hiç düşürmüyor, bunu yaparken de motor bağırmasını duymuyorsunuz
Zaten biz sabit hızla giderken düz yolda bizi geçen agresif tiplerin hepsi yokuşta arkamızda kaldı
Araç 50 km’de, 100 km’de, 120 km’de aynı şekilde hızlanabiliyor ve bu çok fazla güven veriyor
Dış görünüme değinmiyorum zaten ben buradayım diyor bir de siyah renk olunca…
En son aracı teslim ederken bakmayı unuttum ama sanırım 1000 km üstü yol yaptık toplam araçla
%70 şehir dışı yoldur
Ve büyük bomba… Bu gezintinin maliyeti
Alırken full aldığımız depoya sadece 160 liralık yakıt ekledik tekrar fullemek için
Sonrasında araç teslimi
Astra’nın direksiyonuna dönüş…
İşte o an 3-4 ay önce astra’dan inip lancia ypsilon koltuğuna oturmuş gibi oldum
Oyuncak araba gibi geldi birden direksiyon, sürüş…
Neyse 1-2 güne tekrar alıştık astramıza
Ama tabi alttan alttan Volvo fiyat listesine bakıp bu arabanın 110 bin tl civarına dolu versiyonlarının bulunabildiğini gördüm.
Ölmez sağ kalırsak 2020’li yıllarda belki :)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: VOLVO S60

Gerçekten güzel araba bende bi ara ciddi niyetlenmiştim, konfor ve kalite hissi gayet tatmikardı, araçta benim gördüğüm tek eksi bagajın astra kadar oluşuydu bu sebepten v60 alayım felan dedim istediğim donanımda araç yoktu, ben orta seviye istiyordum olanlarda full donanımdı 125bin civarı rakamlardan bahsedilince vazgeçmiştim. Ama konfor , yakıt tüketimi ve kalite anlamında segmentinde tercih edilecek araçlardan.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Gerçekten güzel araba bende bi ara ciddi niyetlenmiştim, konfor ve kalite hissi gayet tatmikardı, araçta benim gördüğüm tek eksi bagajın astra kadar oluşuydu bu sebepten v60 alayım felan dedim istediğim donanımda araç yoktu, ben orta seviye istiyordum olanlarda full donanımdı 125bin civarı rakamlardan bahsedilince vazgeçmiştim. Ama konfor , yakıt tüketimi ve kalite anlamında segmentinde tercih edilecek araçlardan.

Aklıma o günler geldi birden. (:)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astrayi almadan once bende niyetlenmistim 2 el 25000 km de 180 hp otomatik ve ust paketti arac. Hemde 75000 tl ye. Birturlu cesaret edemedim guvenemedim 2.el arac diye sonra gittim 0 astra aldim. Simdi siz araci anlatinca icim oyle bi cız ettiki anlatamam:) not: atımdan çok memnunum. (:)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok hoşuma gidiyor S60 benim de, hiç kullanmadım ama gerçekten Astra'dan o kadar üst seviyede olduğunu tahmin etmiyordum.
2012 passat TSI DSG, 2012 yeni citroen c4 e-hdi otomatik vites araçlar kullandım yakın zamanda ve Astra'daki zevki alamamıştım ikisin de de.

Ama eminim ki S60, bu iki araçtan da üstündür, çok kaliteli görünüyor  bravoo

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

konu başlıgı volvo S60'ı görünce ilk gördügümde aşık oldugum V40 aklıma geliyor:)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu tür karşılaştırmalara karşıyım.  Biri C sınıfının üst siralarindaki astra diger D segmentinin üst siralarindaki Volvo S40.  Insignia ile kıyaslamak lazim. Her halukarda da  S40 çok daha ağır basar. Volvolar çok güzel araba.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim yegenimde var aynı araç 2012 model siyah edrive start stoplu tek fark manuel alti ileri vites. Arasıra görüşürüz kullanırım gerçekten kaliteli araç. Detaylica incelemisligim var yani aracı çok iyi tanıyorum, artı yönleri bahşedilmiş bende eksi yönlerinden bahsedeyim, ön göğüs çok sade rakipleri gibi teknolojik ve modern durmuyor, arka koltuklar çok alçak arkada oturan göz hizasi pencerenin alt kısmına denk geliyor bu da arkada oturan için iyi bir seyir keyfi vermiyor,  orta dikiz aynasindan geri görüş pek iyi değil geri geri park etmede sorun yaşıyorum genelde bu belkide hb araçtan inip sedan araca bindiğim için olabilir,  ancak genel anlamda astradan daha kaliteli bir araç s60

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ha bu arada simdi aklima geldi almisken en az 180 ligini almak lazim:) gecen otobanda yanimda hizla gecti dizeli kaptirdim arkasindan tabi kisa surede yetistim uzun sure onumden cekilmedi 200 civari inat etti hizlanamiyorda sagindan gecmeye niyetlenmisken cekildi artk :)