Volkswagen!

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar yine ben ;

Aracımı 2011 de 0 aldım. Ve Diğer yıl temmuzda biticek kredi ödemesi ve satıp Golf 7 almak istiyorum (DSG 1.6 Td)i. Dayımda Caddy Dsg 1.9 var. Çekiş ve yol tutuşu harika. Volkswagen'in DSG Şanzımanı Beni cok etkiledi. Görüşlerinizi Bekliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opelde çok sorun yaşadım ama bana iki araç sunsalar bunlardan biri VW olsa diğeri Opel direk opelli tercih ederim... ;)

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelde çok sorun yaşadım ama bana iki araç sunsalar bunlardan biri VW olsa diğeri Opel direk opelli tercih ederim... ;)

Opelde easytronic Şanzımandan bıktım diğer tam otomatik şanzumanda pek iyi değil fakat dsg Hem kickdown hemde Normal kullaımda aşırı başarılı derim. Niye soğudum mesela Antalya 100.yılda alt geçitten geçiyoruz tam çıkışda trafik sıkışık ve durmam gerekiyor neyse tam yokuş başlangıcında durdum.dörtlüyü yaktım yavaş gelsinler diye neyse işte az ilerledi baya ortalara gelicez araç 1e attı 2 de yokuşta dip gaz basıyorum yok. sporta bastım yine yok. Dedim yapacağınız arabayıda fitesinizide (vites.) ta. ..........
Dedim KRedisi bitsin satıcam direk. 20 bin km oldu daha yeni. seneye 40 bin anca

Ayrıca 2 ye atarken 3200 civarında attı 2 ye.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opel otomatik vites konusunda bana göre zaten sınıfta kalıyor ve geliştirmedi gitti... benim aracım 1994 model ama buna karşın şanzuman yeni modellerden daha iyi :D opel şanzuman konusunda hiç çalışma yapmıyor. Bu iş ülkemiz siyaseti gibi babam zamanında demirel başbakan idi... benim zamanım da yine başbakan oldu... opel de böyle babamın zamanındaki şanzuman hala... birde birden ikiye geçme her zaman sorunlu arada düşmesi gereken yerde düşmez araç boğulur...

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kullanıyorum 2.0 tdı dsg passat ve şuanda ben memnunum rahatlığından ilerde sorun açar mı bilmiyorum ama...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bende kullanıyorum 2.0 tdı dsg passat ve şuanda ben memnunum rahatlığından ilerde sorun açar mı bilmiyorum ama...

Bir kaç forum sitesinde okudum adamlar masraf çıkarması durumunda 7000TL masraf çıkardığı şeklinde yazılar okudum korkmadım dersem yalan olur boru değil yani 7000 TL EDC CWT bu sistemlerde aslında güzel.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 ileri kuru kavramalı dsg'lerde sorun çıkarma oranı daha çok. Garanti süresince zaten ücretsiz tamir ediliyor, garanti bitince de bakımları yetkili serviste eksiksiz yapılmışsa müşteri memnuniyeti kapsamında belirli bir kısmı müşteriye yansıtılarak yapılıyor.

Geçen hafta konuştuğum birisi Scirocco'sunun dsg'sinde sorun çıktığını, 22 bin tl (yirmi iki bin tele :) ) masraf ile şanzıman beyni dahil değişmesi gerekmiş. Müşteri memnuniyeti kapsamında 2 bin küsür tl'ye tamiri yapılmış.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu şartlarda DSG bana göre yaş bir sistem... 22000 yuh.... yani...

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DSG kullanırken güzel de sorun çıarırsa kötü ki bu ihtimal her zaman var. bunu da VW in garanti politikasından anlıyoruz. 2 Yıllık normal garantiyi +2 yıl daha uzattağınız zaman DSG bu garantiye girmiyor. WV bile bu riske girmiyorken siz de girmeyin derim.

Ben sırf bu nedenle yeni aracımda 3. nesil DSG olmasına rağmen manuel tercih ettim

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelde easytronic Şanzımandan bıktım diğer tam otomatik şanzumanda pek iyi değil fakat dsg Hem kickdown hemde Normal kullaımda aşırı başarılı derim. Niye soğudum mesela Antalya 100.yılda alt geçitten geçiyoruz tam çıkışda trafik sıkışık ve durmam gerekiyor neyse tam yokuş başlangıcında durdum.dörtlüyü yaktım yavaş gelsinler diye neyse işte az ilerledi baya ortalara gelicez araç 1e attı 2 de yokuşta dip gaz basıyorum yok. sporta bastım yine yok. Dedim yapacağınız arabayıda fitesinizide (vites.) ta. ..........
Dedim KRedisi bitsin satıcam direk. 20 bin km oldu daha yeni. seneye 40 bin anca

Ayrıca 2 ye atarken 3200 civarında attı 2 ye.

siz otomatik vites araba kullanmayı bildiğinizden emin misiniz? hem yokuş çıkacaksınız hemde araç düz yolda gider gibi vites değiştirecek öyle mi? yaa arkadaş bu iş düz viteslide bile böyle değilken bırakda vites değişimleri daha yüksek devirde yani daha fazla güç üretildiğinde, daha fazla tork sağlandığında yapsın. gaz pedalı konumu, yol eğimi ve aracın yük durumu vites değişimlerini etkiler. bunun yanında kullandığın aracın güç/tork grafiğini incelemeni öneririm. altınızda ki araç 200hp'lik değil malesef ;)

bu arada siz kesinlikle OPEL marka aracınızı satın ve OPEL'den kurtulun. OPEL markasını sizin gibi kötüleyerek varolan piyasasını düşüren kullanıcılarla işi olmasın, olmasın ki araçlarımızın gerçek değeri ortaya çıksın...