vites kolundan gelen zırıltı sesi

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 95 model vectra GT var kuzenimde de 93 model vectra GL var. ikisi de seyir halinde iken çoğunlukla 2,3,4.viteslerde vites kolundan bir zırıltı sesi geliyor vites koluna elimizi koyunca ses kesiliyor veya azalıyor. bu sesten kurtulmak için napabiliriz lütfen yardım edin.. :confused: bu sorunu vectrada sadece biz mi yaşıyoruz çok canımızı sıkıyor..

selametle..

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle araçlarınızdaki vites topuzları değiştirilmiş olmalı. Vites kolunda plastik burçlar vardır. Onlar aşınmış olabilir. Değiştirince düzelecektir.

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yaşıyorum aynı sorunu bendede 4 ve 5 . viteslerde yapıyor ben vites topuzunu değiştirmedim

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim gt de de var aynı sorun. orjinal vites topuzunu kullanıyorum. bir defasında sordum vites kolunun altında tair takımı var. onun pimleri değişecek dediler. ama elektrikler olmadıı için o gün arabayı lifte kaldıramadık. öylece duruyor. geçenlerde yağladım baya bi azaldı ses. şimdilik böyle devam ediyorum.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle araçlarınızdaki vites topuzları değiştirilmiş olmalı. Vites kolunda plastik burçlar vardır. Onlar aşınmış olabilir. Değiştirince düzelecektir.

vites topuzu orjinal ama vites kolundaki plastik burçlara bi bakıcam.

sağolun ilginiz için.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim gt de de var aynı sorun. orjinal vites topuzunu kullanıyorum. bir defasında sordum vites kolunun altında tair takımı var. onun pimleri değişecek dediler. ama elektrikler olmadıı için o gün arabayı lifte kaldıramadık. öylece duruyor. geçenlerde yağladım baya bi azaldı ses. şimdilik böyle devam ediyorum.

vites kolunun altındaki ta(m)ir takımına da baktırıcam teşekkürler.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oh be

vites kolundaki burçlar sağlammış sadece pim değişti ilgili aksam söküldü temizlendi yağlandı ses falan kalmadı ayrıca vites geçişleri çok yumuşak oldu ve rahatladı :) bakarsan bağ bakmazsan dağ olur hesabı..

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Geçmiş Olsun Arkadaşim Güle Güle Kullan