vites geçmiyor...

yunuserd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın debriyaj pedalı önceden biraz üstten kavrıyordu şimdi en dipten kavramaya başladı ve vitesler geçmez oldu özellikle arabayı çalıştırdığım zaman 1. vitesten boşa zor geçiriyorum sizce neden olabilir.

ZAFİRA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Sorun olarak önerebileceğim sabahları şanzıman yağı alta çöker aracı çalıştırır çalıştırmaz yola çıktığınızda senkromeçler arası yağ ulaşmaz bu sebeple vitesten çıkma ve tam aracı durdurmadan 1.vitese takamanız zorlaşır tavsiyem aracı ilk çalıştırmada biraz bekletmek olucak bu sebeple ki araç boş viteste bile olsa şanzıman halen döner vaziyettedir. biraz yağlandıktan sonra daha rahat geçer burada baskı balata durumunuz nedir? en son ne zaman değiştirdiniz?

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Sorun olarak önerebileceğim sabahları şanzıman yağı alta çöker aracı çalıştırır çalıştırmaz yola çıktığınızda senkromeçler arası yağ ulaşmaz bu sebeple vitesten çıkma ve tam aracı durdurmadan 1.vitese takamanız zorlaşır tavsiyem aracı ilk çalıştırmada biraz bekletmek olucak bu sebeple ki araç boş viteste bile olsa şanzıman halen döner vaziyettedir. biraz yağlandıktan sonra daha rahat geçer burada baskı balata durumunuz nedir? en son ne zaman değiştirdiniz?

sana katılıyorum aynı olay bızlerdede var bende bıraz bekleyip sonra hareket edıyorum ve sabahları ılk çalıştırmadan 2km ye kadar vıtes attırmamaya ozen gosterıyorum

yunuserd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balatayı 1 yıl önce değişmiştim kavraması iyi, bu olay zaten 1 günde oldu
arabayı 1. viteste bırakıyorum sabah çalıştırdığım zaman boşa alamıyorum. baktıracam ustaya bakalım ne çıkacak.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende baskı-balata olduğunu düşünüyorum. 1 yıl önce değişti diyorsunuz. Kullanıcı önemli bu konuda. Sanayideki ustalar "baskı 1 yıl da gider, 5 yıl da" derler. Tamamen kullanımla alakalı.

yunuserd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende baskı-balata olduğunu düşünüyorum. 1 yıl önce değişti diyorsunuz. Kullanıcı önemli bu konuda. Sanayideki ustalar "baskı 1 yıl da gider, 5 yıl da" derler. Tamamen kullanımla alakalı.
Onu biliyorum cevaplariniz icin tskler benim anlam veremedigim debriyaj boslugu yok direk dipten kavriyor buda disliyi tam ayirmiyor kanimca acaba bunun bir kaldirma ayari varmidir debriyajin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı ile beraber neler değişti alt üst merkezler volan ?