Virajda kayma, yol tutuşu

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmini eklediğim arka amortisör üst bağlantı kısmında tadilat yapabilirmiyiz.

Ekli dosyalar

• grosvince_1119990410_img_2166___petit.jpg
    grosvince_1119990410_img_2166___petit.jpg
    18.3 KB · Görüntüleme: 35

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmini eklediğim arka amortisör üst bağlantı kısmında tadilat yapabilirmiyiz.
tadilat derken, oraya da kule gergisi takabilirsiniz,ayrıca aracın sadece arkasını alçaltmak da dengeyi bozar ama arkalar ve önler farklı yükseklikte kitler takabilirsiniz mesela önler 40 mm arkalar 60 mm gibi ama bu sefer de amortisörleri değiştirmek ya da millerinde tadilat yaptırmakzorunda kalacaksınız aksi halde yük amortisörlere bineceğinden kısa zamanda patlayacak amortisörler ben olsam ilk forumlardan vs araştırıp özellikle yağmurda güzel yol tutan lastik almakla başlarım mesela bende lassa impetus vardı o da cok ıyı yol tutar ama zamanı gelip kumholarla değiştirince aradaki farka inanamadım harika yol tutuyor yeni lastiklerim özellikle yağmurlu havalarda mükemmeller,sonraki aşamalarda sırasıyla 30 mm lik h&r yay böylece amortisör tadilatına gerek kalmaz ve en sonra da kule gergileri eskisine nazaran aracınız zımba gibi olur fazla yerlerde sürünmez ama cok iyi yol tutar bundan eminim...

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu üzerinde çok ama çok yorum gelir dedim ama yanılmışım.

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çokgeçmiş olsun gerçekten allah c.c. daha büyüğünden saklasın.
benim düşüncem; hızdan uzak durmak,, ve eğerki yok hızı seviyorum virajlar benim için bir zevk diyosanız ,bu arabayı satın bu araçla hız ve viraj pek uygun değil ne yaparsanız yapın bence çokiyi performans alamazsınız.

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESP'li bir araç bakmanız daha mantıklı olacak, fizik kanunlarının önüne geçilemez ama bir çok kazayı özellikle arkadan savrulma gibi önlediği kesin bir sistem.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı profesyonel olmadıkca sonradan yapacağın işlemler görünüşte güzellik katar yoltutuşunda daha kötü sonuçlar doğurur. tavsiyem yürüyen bakımından arabanın orjinalliğini bozma. bir tek lastiklerini değiştir. Piyasada çok firma var ama arge ye yatırım yapan gerçekten yola hakim çok az firma var alırsan michelen veya goodyear ın ürettiğin performans lastiklerinden al.

Bundan sonrası sana kalmış trafik kurallarına uy viraj içinde action yapma. İllede yerimde duramiyorum dersen. auto drom dan fiyat al. bütcene uyarsa orada bir pansiyona yerleş 3 günde işi çözdürürler.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coil over, aftermarket arka viraj demiri, spacer ile işiniz görülür bence ya o masrafa değer mi bilmem...

ben de yol tutuşundan memnun değilim sadece yay ile idare ediyorum

OnunAdıHektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel başlık, umarım yararlı bilgiler paylaşılır..
Bende yol tutuş talihsiziyim, aracım yüksek hızda virajda spin attı sonrasında 3-4 kere yanlama ve kurtarma çabama rağmen durdurmak mümkün olmuyor.. http://opelim.net/forums/showthread.php?t=62901
Devrilmek kaçınılmaz, an meselesi oluyor..

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun Ahmet kardeş. bende umuyorum ki güzel bilgiler paylaşılacak.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz corsa c^ye corsa d jantı ile 195 60 15 lastık takmıstık virajlarda eskisi gibi savurmuyordu :D birde yay taksaydık tam olacaktı herhalde :)