Viraj dönerken aracın arka kısmı savrulursa ne yapabiliriz ( VIDEO )

ozantopcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler paylasanlara.

DarK_DrivE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denediğimde fazla kontra verdiğim ve sonucunda 4 spin atmama daha sonrada absnin devreye girmesiyle spinin durup aracın geri geri gitmesiyle bariyere monte olduğum zaman geliyor aklıma.Olay viraj değildi önüme çıkan nesneden ani kaçmak zorunda olmamdı ama aynı olay. Kontra fazla verildiğinde arkaya toplamak imkansızlaşıyor diğer tarafa dalıyor bu seferde. iyi dengelemek lazım.

farukcagsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denediğimde fazla kontra verdiğim ve sonucunda 4 spin atmama daha sonrada absnin devreye girmesiyle spinin durup aracın geri geri gitmesiyle bariyere monte olduğum zaman geliyor aklıma.Olay viraj değildi önüme çıkan nesneden ani kaçmak zorunda olmamdı ama aynı olay. Kontra fazla verildiğinde arkaya toplamak imkansızlaşıyor diğer tarafa dalıyor bu seferde. iyi dengelemek lazım.

onunze bi sey cıkarsa virajlarda en ideali aracı bosa alıp fren yapmaktır zemin kaygansa viraj dısına dogru kayabilirsiniz ama spin atmanızdan daha az tehlikeli abs varsa frene tum gucunzle basın boyle durumlarda abs yoksa freni basıp bırakarak yolda tutun ama araba mutlaka bosta olacak yoksa takla atar. bu baslıkta yapılanların bi cogu eglence amaclı foruma yazmayacaktım ama uyarayım dedim allah korusun boyle durumları yasatmasın kimseye....

cengiz29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faydalı bilgiler dostum sagol :)

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben vıraj ıcıı fren kullanıyurm

fren deysem gazı cekmeden sol ayak frenı kullaıyurm :)

erdem466

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bilgiler ama araba kaymaya başladı mı o anki refleksinin elindesin iyi bi sürücü kurtarabilir acemi sürücü geldiği yöne geri döner.yaniii aa napıcaktık hımmm olmaz

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamanla ogrenıceksın bu ıslerıı soguk kanlı olucaksın ve sonuna kadar savasıcaksın :)