Vialle Sıvı Püskürtmeli Yeni LPG Sistemi Taktıran Var mı?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar gelişmeler güzel forum sessiz takipteymiş meğer :)

yenercim ben sordum donanım haber forum'da takılır 1250 € + KDV fiyat verdi ve insignia'ya taktık çok memnun dedi. yılda 22-25 bin km yapan ben LPG ayarı yaz geliyor tekrar uğraştıracak performansı cabası ciddi düşünüyorum LPİ. ayrıca 180 hp araç 230 hp'ye kadar aynı kit kullanırsın sadece kalibrasyon yaparız chiplerseniz dedi :D takibe devam..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz corsa opc için sorduk sibop yatakları erime riski var o yüzden biz takmayız dediler izmir yükselişte. kapaklar aynıdır heralde corsa opc ile meriva opc nin.

sistemi taktırmak istememizin bir sebebide egt yi düşürür diye düşünüyoruz. z16le serisinde yazılımdan sonra egt tehlikeli olabiliyormuş.hele birde lpg varsa dahada tehlikeliymiş.bu sistem soğuk gaz vererek egt yi düşürür diye düşünüyoruz.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz corsa opc için sorduk sibop yatakları erime riski var o yüzden biz takmayız dediler izmir yükselişte. kapaklar aynıdır heralde corsa opc ile meriva opc nin.

sistemi taktırmak istememizin bir sebebide egt yi düşürür diye düşünüyoruz. z16le serisinde yazılımdan sonra egt tehlikeli olabiliyormuş.hele birde lpg varsa dahada tehlikeliymiş.bu sistem soğuk gaz vererek egt yi düşürür diye düşünüyoruz.

egt nedir yenercim? bir de insignia ve astra j'ye takılıyor bilgisi ile senin corsa opc'ye takılmıyor bilgisi çelişki oldu soru işareti olarak kaldı...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egt nedir yenercim? bir de insignia ve astra j'ye takılıyor bilgisi ile senin corsa opc'ye takılmıyor bilgisi çelişki oldu soru işareti olarak kaldı...

egt egzoz harareti diyim kısaca :) ben yükselişteki yetkilinin yalancısıyım.:rolleyes:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erimeyi bende duydum.. bilhassa opel insigniyaya lpg tavsiye etmezken bu normal lpg den bile çetrefilli bir sistem bunu nasıl takıyorlar insigniayaya hayret sonuçda insignia ya lpg takılamamasının sebebi motor sübabpları ve bilimum parçaları hafif olsun diye aliminyumdan yapılmış lpg de çok yüksek bir ısıda yanan bir gaz haliyle sübaplarda zamanla erime olmasın diye opel insignialarda lpg yi tavsiye etmiyordu.. bunu almanya opelde defalarca yapılan yazışmalarda ve pek çok ciddi lpg firmasıda beyan etti..

zeki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vialle

1600 komprosör heralde aracımız o araç sıkıntı yok montaj 3 aracımız var

zeki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sibop koruyucu

bu tür sibop yanmaları için valf koruyucu(halk arasında yağlama) denilen ürünlerde kullanılabilir.flash lube , valfcare gibi markalar kullanılırsa sıkıntı yaşanmaz.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1600 komprosör heralde aracımız o araç sıkıntı yok montaj 3 aracımız var

bu tür sibop yanmaları için valf koruyucu(halk arasında yağlama) denilen ürünlerde kullanılabilir.flash lube , valfcare gibi markalar kullanılırsa sıkıntı yaşanmaz.

merhaba.
hoşgeldiniz.

kendinizi "üye arşivi" bölümünde kısaca tanıtmanız gerekmektedir forum kuralları gereği. (yoksa mesajlarınız silinebilir.)

saygılar.